1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во тројка

Дискусија во 'Секс' започната од butterfly89, 1 февруари 2010.

?

Би пробале ли секс во тројка?

  1. Да, со уште еден маж

    407 глас(а)
    18,5%
  2. Да, со уште една жена

    712 глас(а)
    32,3%
  3. Не, никогаш

    957 глас(а)
    43,5%
  4. Веќе сум пробала

    125 глас(а)
    5,7%
  1. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Сум фантазирала, но со уште една девојка (несвојствено ми е да ме еба друг освен дечко ми), но НИКОГАШ не би пробала, бидејќи едноставно не сакам да го делам дечко ми. На крај на краиштата одвратно би се чувствувала после тоа кога би го направила...
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Што ќе види мојот дечко друга или друг до себе гол/а ... мало морген . Не сакам , доволен ми е дечко ми а и јас на него. :^)
     
    На hihi и Sweet.Heart им се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Е така кажи им! :clap:
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не сум толку храбра,а рака на срце не ни имам желба...на крај краева,познавајќи се себе,под претпоставка третата персона да биде девојка,жал ќе ми биде за неа...или ќе биде искубана и искршена од ќотек (остај што ќе се нафатам,кога ќе ми проработи алфата во мене при самиот чин...кој ќе и бере гревот) или ќе биде запоставена и целосно исфрлена од играта,па ќе мора да гледа само,а така веќе нема поента,овај нали...
    А за да биде машко...охохохо...не благодарам.
    Јас сум либерална,не осудувам во однос на оваа тема се додека други го прават тоа,што се однесува до мене може и букаке да практикуваат или ту грлс,уан кап или оргии...ама јас лично и персонално,не благодарам.
     
  5. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Што се однесува до мене, јас сум размислувала за секс во тројка, а тоа сме го зборувале и со сега веќе бившиот и тогаш се договоривме дека еден ден ќе го направиме, но третата особа да е машко :) Не сакам тројка со девојка едноставно затоа што тоа не ме пали и никогаш не ми било фантазија, а не од љубомора. :)

    Од постовиве што ги прочитав не видов некој што веќе имал секс во тројка. Дај нека пише некој кој веќе имал барем да знаеме како е ние останатите што сме помислиле на тоа ама се уште не сме го направиле :$
    позззззззз
     
    На GoranKumanovo, Nina_Wells, Дугокоси Швалер и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не си ги прочитала постовите ;)
     
  7. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    :) Сепак требаше да бидам појасна. :) Мислев на тројка во која се вклучени две машки + девојката, барем мене тоа конкретно ме интересира. :lol: :$
    поззз
     
    На Дугокоси Швалер, ADOKI, bigblue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Една од моите фантазии. 8) Повеќе ме пали со двајца машки, али не би го направила тоа, барем не во Македонија :D Многу фантазии, а храброст да ги направам и немам баш :/
    Исто би сакала тројка, јас дечкото и уште некоја. :D Се бара кандидатка :rofl:
     
    На Дугокоси Швалер и bigblue им се допаѓа ова.
  9. lokna32

    lokna32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Da jas sum za mislam deka e i toa del od sex igrite sme razgovarale so soprugot za tie raboti i se slagame zaedno da bideme jas on i uste eden tip ama seuste ne sme se resile nemame kandidat (hehehe) se nadevam deka i toa ke go probame pa ke bidete izvesteni :devil:
     
    На Nivea80, Дугокоси Швалер, bigblue и 3 други им се допаѓа ова.
  10. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Да сум имала секс во тројка :) . Со поранешниот дечко и со уште една девојка беше стварно бозбудливо. :devil:
    И би сакала да се повтори но сеа јас и уште 2 девојки со една другарка размислуваме да имаме секс во тојка и сеа бараме уште едно девојче па се давемав дека тоа ке се случи што поскоро :) . Но би сакал и да пробам со двајца мажи сигурно би било многу возбудливо. ]:) :)
     
    На elen4e22, ADOKI и zorannklv им се допаѓа ова.
  11. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    НИКОГАШ не би имала :!: Тоа е за мене перверзна и вулгарна работа :puke: :puke: :puke: Нека не се лутат другите што пробале ама јас вака мислам.... :puke:
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не ми е до толку развиена фантазијата :lol: Ама не би. Доста ми е дечко ми, несакам повеќе. Посебно да е девојка, не иде во обзир друга да се соблече пред него :devil:
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Сме зборувале повеќе пати.... и на крај дојдовме до заеднички договор. Може да имаме секс во тројка. :nod: Другата девојка ќе не снима додека имаме секс. :lol: :rofl:
     
    На Anabella13, snegulka21, ohoho и 3 други им се допаѓа ова.
  14. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    дефинитивно НЕ, никогаш! да го делам со друг тоа што го сакам до бескрај ? нема шанси :@
     
    На Sweet.Heart му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Дефинитивно НЕ!!! Не ми оди до таму фантазијата, ама тоа што си е мое не го делам со никогоооооо :devil: :devil: :devil:
     
  16. maijana.g

    maijana.g Нов член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    13
    Тоа е затоа што немаш самодоверба, и се плашиш од конкуренција.
     
    На Дугокоси Швалер, Punk girl и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  17. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Ма каков секс во тројка.Доволно ми е со дечко ми.И да..Имам самодоверба,не се плашам од некоја дали би била подобра од мене бидејќи знам - Во очите на дечко ми јас сум најдобра и него не му треба некоја од фазла.И друга девојка не би ми била некое изненадување тука само БЉАК. :puke:
     
  18. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    а ќе дојдеш ти да бидеш таа “3-та“ :?: |(
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  19. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.753
    Пол:
    Женски
    Не сум пробала,и сигурно нема да пробам вакво нешто.Самата помисла на тоа ми е одвратна :puke: , а не пак да го сториме тоа со дечко ми и + некоја трета особа.Нема шанси.
     
    На Milenapopovska11 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Уууу шанса нема, НИКОГАШ!!! Се се, ама ова никогаш. Сексот е интимност меѓу двајца кои емотивно се поврзани, дефинитивно не е потребен некој трет ‘за поголемо задоволство‘. Шанса нема. :puke: