1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во тројка

Дискусија во 'Секс' започната од butterfly89, 1 февруари 2010.

?

Би пробале ли секс во тројка?

  1. Да, со уште еден маж

    406 глас(а)
    18,5%
  2. Да, со уште една жена

    712 глас(а)
    32,4%
  3. Не, никогаш

    957 глас(а)
    43,5%
  4. Веќе сум пробала

    125 глас(а)
    5,7%
  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Не сум имала, немам и не би сакала да имам! Не ве судам, напротив баш ми е интересно да прочитам нешто несекојдневно, меѓутоа желба да лично јас учествувам во тројка баш и немам...
     
  2. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    ne sum probala ama sakam da probam jas, masko i uste edna :)))
     
    На Nivea80, StarSkopjanec, femfeetlover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Тоа за мене е болна работа!... :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
     
    На Sweet.Heart му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sweet.Heart

    Sweet.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Се согласувам со тебе .. нека не се лутат другите што пробале ама мое е да си го кажам мислењето !!!
    Под поимот секс подразбирам дечко и девојка ( нормално да се сакаат ,ако не се сакаат тоа според мене е потреба или искористување )
    а секс во тројка е некој прост поим што неможам и несакам да си го објаснам . И да, не ни фантазирам на такво нешто а камоли да пробам..Дечко ми е единствен кој го сакам исто и јас на него !!
     
    На VikiToO, happygirl и Scarlet88 им се допаѓа ова.
  5. onlysex

    onlysex Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    8
    sum imala sex vo trojka.. :) jas..mojot decko i uste edna devojka (drugarka mi) beshe zabavno i sakam poftorno :P
     
    На Nivea80, KrisBt, Saten и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Ако не ти смета, баш ме интересира од толку девојки на светов како ја одбравте другарка ти. Не ти е малку незгодно после се да ја погледнеш?
     
  7. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38

    Не сум пробала ама ме интересира и мене...Сега си замислувам јас другарка ми и дечото нејзин или мој лооол па ние ке се испотепаме пред да почнеме...Сите четворијца љубоморни :) и мислам дека никогаш нема да пробам....Па чекаме одговор оnlysex :)
     
    На bigblue му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ние секоја вечер имаме секс во тројка,јас и тој и Роко од кошницата ѕирка под мустаќ :D

    Еден маж и две жени...две хиени кога ќе се напалат ќе го искинат бе,после 3 месеца Памела Андерсон гола да ја гледа,џабе ќе му биде :devil:

    Што знам,мене сепак доволен ми е еден (лежајот не ни собира повеќе):)...сепак сакам секс во четири очи,доста се! 8)
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Секс во тројка? НЕ БЛАГОДАРАМ.
    За во кревет доволен е еден партнер. Кој сака и има желба да приклучи и трет член слободно нека проба, јас не би.
     
  10. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Не би пробала никогаш. Се знае дека за сексот се потребни двајца од различен пол, машко и женско. Едно големо НЕ од мене за сексот во тројка
     
  11. nina-nina

    nina-nina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    НЕ СУМ ПРОБАЛА НИТУ ПАК САКАМ ДА ПРОБАМ !!!!
     
  12. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Хахаххахах....не сум пробала, ама имав понуда од еден пар да бидам третата. Еден дечко кој само сум се бацнала 3-4 пати во животот со девојката на сред кафич ме поканија кај нив дома во 3 после полноќ на кафе. Нормално не ми текна прво што е финтата ама ми падна многу сумливо бидејќи знам дека девојкава ме мразеше поради фактот дека се имам смувано со дечко и некогаш во минатото. После сите интимни погледи од двајцата и онакви насмевки под мустак ми стана јасно што е финтата. Посебно кога ја видов девојката како ме гледа :D Културно ги одбив, на што добив одговор да размислам дека останувала отворена понудата. После неколку денови бев на кафе со истиот дечко и ми објасни дека веќе подолго време практикувале да имаат плус една женска особа во кревет. Кажав дека ми е мило за нив ама сепак не сум јас за такви работи. Искрено ми беше многу чудно посебно тоа што колку што ги знам како пар двајцата се многу љубоморни и посесивни, плус се во многу сериозна врска, немав таква замисла за нив како пар.
    Е сега, баш тој момент некако ме натера да се замислам. Некако после се замислив што ако јас му го дозволам тоа задоволство на дечко ми. Крај краева ништо не е перверзно и недозволено се додека двајцата се согласуваат на тоа. Имам превено муабет со дечко ми на таа тема, ама секогаш е онака на мајтап, ама некако не ми изгледа страшно помислата. Сепак не сум спремна за тој чекор, значи не велам дефинитивно не, ни дефинитивно да. Едно се фантазиите, друго е стварноста. Некогаш тоа што ни се врти низ глава, сексуалните фантазии не излегуваат толку добри во реалност. Некогаш фантазија треба да остане само фантазија. Не би сакала се нафатам да пробам, па на сред игра да напрам скандали и љубоморни сцени :D Како што кажав не велам не, ама не сум спремна за дефинитивно да. И да потенцирам зборувам за женска особа како трет партнер, за машко плус сум дефинитивно не. :)
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Едно големо ДА за секс во тројка (со девојка ) се имам изјаснето за оваа тема ,само што се уморив од барање некако на зборови се сите за али кога ке дојде вистинска понуда е тогаш малку размислуваат :?:
     
    На Nivea80, Jasminkabibibi, Дугокоси Швалер и 3 други им се допаѓа ова.
  14. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Не.. Јас и мојот партнер и никој друг. Малку ми е перверзна самата помисла (без никого да навредам секој има право на свое размислување) ова е моето.
     
  15. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Може она планира да те дели,од кај знаеш :!: А дека си посесивна се уверивме женЦка ;)
     
  16. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    зошто да не си биде се природно и како што треба,не сакам експериментирања од оваа бранша на животот,се што е од бога дадено не е за џабе :)
     
    На kikus02 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zorannklv

    zorannklv Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Jas bi sakal da probam so soprugata i so uste edna licnost. Sme razgovarale so nea i taa se izjasni deka saka so uste eden maz. Mene ne mi e problem. No jas bi se priklucil i na par koi baraat masko. Ne sum imal do sega no mislam deka ke bide vozbudlivo.
    [mod-kirilica:2up0pr6l][/mod-kirilica:2up0pr6l]
     
    На GoranKumanovo, Saten и ADOKI им се допаѓа ова.
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ова е една од моите фантазии-јас, партнерот и уште една девојка или уште едно машко. Немате поим колку ме пали тоа. :$ Многу би сакала да пробам во иднина, ама незнам дали партнерот е за, уште не сме разговарале за тоа.
     
    На Nivea80, Дугокоси Швалер, ADOKI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    и јас сум ЗА секс во тројка...со дечко ми и со уште една девојка...
     
    На Nivea80 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cold.play

    cold.play Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Ни сум имала, па ни сакам. Се додека го сакам дечко ми, не планирам да го делам, а за мене да ме делат - не фала. ;) Тоа е мое мислење барем..