1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс, дрога и рок н рол (Sex, drugs and Rock&Roll FX)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од theowndemon, 3 септември 2015.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.243
  Допаѓања:
  129.950
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Американска комедија режирана од Денис Лари.
  За сега има само една сезона од 10 епизоди и е релативно нова, почна да се емитува на 16 Јули 2015.

  Содржина:
  Џони Рок се обидува да изгради рок кариера на веќе пропаднат рок бенд од касните '80ти и раните '90ти. Него му е дадена втора шанса да успее со својата кариера додека паралелно во Ну Јорк иди неговата ќерка Гиги сакајќи да стани музичар. Таа му дава услов: ако тој успеј да го оживеј неговиот бенд - таа ќе го замени како пејач, а тој ќе остани да биди текстописец и да остани како нејзин ментор.

  [​IMG]  Како голем фан на филмојте/ сериите на Гилис и нејзината музика ја најдов серијата т.е. прилично бев зафатена периодов па неодамна ја гледав.
  Топло ја препорачувам :P :beer: