Секс заради секс или заради оргазам?

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 9 јануари 2010.

1. Victorya

Victorya Популарен член

Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    486
    Што мислите, дали сексуалниот чин не е комплетен ако не доживеете оргазам :?:

2. Hipica

Hipica Форумски идол

Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.370
    Допаѓања:
    14.711
    Јас не сум имала секс досега, но мислам дека не е се во оргазмот. Зато шо оргазам можеш да доживееш и со употреба на секс-играчка, но чувствата кои се раѓаат кога имаш секс со саканата особа, на никој друг начин не се ствараат.

3. bluberry

bluberry Истакнат член

Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    277
    seksot bez orgazam ne e seks,nikogas ne mi e bilo ubavo,ako ne doziveam orgazam toa e fakt

На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bona

bona Популарен член

Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    256
    vistina e toa ;) i jas isto taka

5. RainBow

RainBow Глобален модератор Член на тимот

Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    17.368
    Допаѓања:
    36.994
    Pa vistina e donekade...jas ne svrsuvam sekoj pat(nekoas sum prenapnata i ne mi ide :worried: ) , a normalno deka orgazmot si go pravi svoeto. No i koga ne svrsuvam cuvstvoto e preubavo bidejki togas go civstvuvam najblizok :D normalno neli :)

6. peperutkaa

peperutkaa Популарен член

Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    904
    Допаѓања:
    495
    definitivno seks bez orgazam ne e seks.. ednostavno glupo e cuvstvoto da ostanes nezadovolena (pokraj tolkav trud sto si vlozila za nego da go zadovolis) :twisted: :D :mrgreen: :mrgreen:

7. EnnieFabulous

EnnieFabulous Истакнат член

Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    389
    Најчесто сексот завршува со машкиот оргазам. Еве на пример јас не свршувам секогаш пред него, па и да не свршам не ми е нешто проблем, битно додека трае сексот уживам и сум опуштена, го правам тоа од љубов и со многу страст :) Ако не свршам за време на сексот, тој продолжува да ме задоволува на друг начин :)

На aleks blond и markopolo им се допаѓа ова.
  8. Pla4ka

Pla4ka Истакнат член

Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    124
    Celo e koga ima se .Jas sum za seks i orgazam i toa po moznost i dvajcata istovremeno .

На aleks blond, elenkata20, Iggy.A и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. kristina02

kristina02 Истакнат член

Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Devojkata ne sekogash svrshuva za razlika od momcheto. Megutoa mnogu poubavo e koga dvajcata ke svrshat. Poinakvo e chuvstvoto.. Imash poveke sila.. Se toa e od ljubov..

10. Dushica-sk

Dushica-sk Популарен член

Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.899
    Јас лично не мислам вака , убаво е да свршиме и двајцата не викам не , се десило еднаш-два пати да не свршам а ми било поубаво а некојпат коа сум свршила .. така да не е пресуден оргазмот :)

11. Lizalka

Lizalka Истакнат член

Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    83
    pa blueberry neli imase napisano deka tesko svrsuvas? toa znaci deka ne ti e ubavo poveketo pati koa imate seks? :x

12. maja.ivona

maja.ivona Истакнат член

Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    7
    isto i jas go delam tvoeto mislenje.seks bez orgazam ne e seks.a najdobar e koga ke svrsite istovremeno i dvajcata.jas skoro sekogas svrsuvam isto so nego.ma samo uzivajte i se ke si dojde kako sto treba. 8)

На aleks blond и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. mila89

mila89 Истакнат член

Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    638
    Допаѓања:
    556
    Не се сложувам со тоа дека секс без оргазам не е секс!јас и дечко ми некогаш толку уживаме во водењето љубов што намерно го пролонгираме оргазмот за да уживаме подолго

14. LaRagazza

LaRagazza Истакнат член

Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    107
    Дефинитивно се согласувам за тоа со пролонгирањето ама само од негова страна затоа што јас можам да свршам и 3 пати во 5 мин. А убаво ми било и кога не сум свршувала.Абе секако ми е убаво со дечко ми,па дури и само кога се галкаме! :roll: :D

15. bluberry

bluberry Истакнат член

Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    277

Da точно е дека многу ретко свршувам и поголемиот дел досега што сме имале секс е заради негова иницијатива тој си свршува а јас ..... :oops: :oops: :oops:

16. Bokicka

Bokicka Истакнат член

Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    680
    Па, зошто не разговараш со дечко ти и да му кажеш дека не свршуваш и да се потруди малку за да заедно уживате во сексот, а не само тој. Тоа не е ништо страшно, напротив мислам дека и него ќе му биде поубаво... Поздрав ;)

17. irenna

irenna Популарен член

Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.096
    Допаѓања:
    4.339
    И мене ми се случува да неможам да свршам кога имаме секс , па тоа не значи дека не ми е убаво, си кажувам од лично искуство, немора да се сложите со мене. Понекогаш сакам само да се мазам и да се закачам ама не ми е до секс а кај машкото ако се возбуди а не сврши си има проблем, го болат тестисите бидејќи има насобрана неизлачена течност, па убаво е да сврши за да му спадне притисокот во тестисите а не да му модерат и да го болат :D
    Инаку јас имам многу помала потреба за секс од дечко ми и пробувам да ја задоволам неговата потреба за да немора да се самозадоволува, не сум лама па да можам по 10 пати неделно да свршувам. Убаво ми е без разлика дали ќе имам оргазам или не а ако имам тогаш е супер чувството. Пак ќе кажам зборам за мене, секој си има различен сексуален живот па немора да се сложи со мене.

18. bluberry

bluberry Истакнат член

Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    277
    Vaka bokicka дечко ми знае за овој проблем и имаме многу пати разговарано за тоа,тој има пробувано на секаков начин да ме задоволи ;( буквално СЕ од орален до анален и триста глупости,но нешто кога не бива не бива и тој се вознемирува кога не свршувам дури и додека имаме сексуален однос се стиска да не сврши се додека јас не свршам,но ми пага жал и му велам нека си сврши тој па јас ако можам можам ако не ништо :roll: :roll: :roll: што да правам таков еживотот на девојките :(

19. lavce

lavce Истакнат член

Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    33
    И јас го имам истиот проблем со тебе. Дечко ми се супер ќе си заврши работа а јас ќе останам така незадоволена. Ама тоа е. Не е до него зашто стварно се обидува, ваљда до мене е :( :( :(

20. maca.81

maca.81 Истакнат член

Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    17
    Незнам зошто е тоа така, ама за разлика од нас, машките и 3 пати во денот да имаат односи 3 пати ке свршат.
    Од моето искуство, мене секогаш кога имаме односи со дечкото ми е многу убаво, зависно од ситуацијата и можностите дали тоа траело 5 минути или многу повеќе, чувството е феноменално. Е сега не секогаш стигнувам до чинот на свршување меѓутоа и тогаш ми е супер, се разбира задоволството е неспоредливо кога и двајцата па уште и заедно... :oops:
    Едноставно љубовта си го прави своето, од страсното бакнување, жешките допири, галење, сексот (водењето љубов)...
    Сето тоа претставува едно огромно задоволство што не исполнува :)