Секс заради секс или заради оргазам?

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 9 јануари 2010.

 1. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  372
  Јас би формулирала Секс за да го задоволиш или секс за оргазам .
  Доколку не ми е денот а дечкото сака де има секс тогаш тоа е само за него али само во таква ситуација инаку не прифакам секс без оргазам ке уживаме се ок, али ако нема кулминација што торта бес шлаг би било тоа .
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Секс заради љубов и задоволство :)
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  нормално дека не е комплетен ако нема оргазам. Мислам целата поента на сексот е оргазмот :)
   
  На Petar80 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 4. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  Цело е кога има се! :) значи со оргазам дефинитивно
   
  На BoyL, veren, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  97
  :clap: :clap: :clap:
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.492
  Секс од љубов, страст, напаленост, обострано задоволство, мигрена, а некогаш богами и досада.
  Заради овие и мал милион други причини, нека го има што повеќе додека е можно.
  И не е комплетен без оргазам.
  Ми се случило нормално, и колку и да било добро, ако нема кулминација, остатокот паѓа во вода.
   
  На huntelaar, BoyL и Petar80 им се допаѓа ова.
 7. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Првин чуства, па после се остало ... шо од загреана атмосфера, шо од забава колку да не се седи “напразно“ со партнерот де да не се досадувате, шо од оргазам и све остало ...

  се е поврзано се си има врска едно со друго ...
   
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.897
  Пол:
  Женски
  Јас ако не свршам на каков било начин во секс или после секс, нема шанси бе, осеќам како да не сум испразната долу, ме стега , како да ми е "дигнат/а" :D :D
  Не свршувам секогаш при секс, и тогаш кога не сум успеала да свршам во текот на чинот, обавезно следува со прсти или орален. Нема шанси да заврши сѐ, јас да се облечам и као готово, водев љубов. :^)
  Има ко лимонче да ме исцеди, не го пуштам инаку. :devil:

  Мислам, која е поентата да се сексам, да се попалам а не сум се изпразнила? :^) Треба да завршам после тоа мaстурбирајќи? :^)
  Не. Ако водиме љубов, водиме до крај, со сите нишани.
  Покрај убавите чувства, заљубеноста, моментот на страст .... вредно е да се заврши со оргазам, и уште повеќе ќе се чувствуваш исполнето и среќно бе.
   
  На Jasminkabibibi, kjukli, Херкул и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.424
  Допаѓања:
  46.619
  Пол:
  Женски
  Кога имаме секс никој од нас двајца не останува незадоволен. Мене не ми е проблем ако не свршам некогаш, но тој ете си ја знае својата работа и должност, не ме остава така. :lol: Доволно би ми било и само него да го задоволам, така да некогаш самиот секс ми е доволен а не оргазмот.
   
  На BoyL, VladeMila и Petar80 им се допаѓа ова.
 10. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.452
  Со бившиот често ми се случуваше после прва пенетрација да си сврши, не поминале ни 10 секунди оп - готово, и ја после мачи се 10 минути.
  Сега сексот ми е подолг и од вообичаеното, а дечко ми поспоро свршува, па за тоа време и два оргазми си доживувам. :P
  Иначе секс без оргазам - пиши пропало.
   
  На BoyL, Скопјетесакам, Priroden и 2 други им се допаѓа ова.
 11. traveler

  traveler Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  86
  Seks zaradi seks definitivno !!
   
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
  заради кејф
   
  На Bojana.20 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  ради секс...
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 14. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.901
  Пол:
  Женски
  Ako moze ovoj clen da se banira,katastrofa e ova sto go citam od nego,ne samo vo ovaa tema nego i vo dr no sepak izborot e vas.Znam deka od vakvi nema spas i moz pak ke se reg no nema logika nisto da ne prevzemete pozz
   
  На MilaP и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. elena1990

  elena1990 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Секс заради секс заради задоволство и заради тоа што сакам да забременам❤❤❤
   
  На BoyL, the drummer и Petar80 им се допаѓа ова.
 16. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Нова сум во сексуалните води, неколку пати сме имале само со дечко ми до сега, но немам свршено мислам. Он си е супер и задоволен е од сексот и си свршува, јас не. Али се труди, и знае дека немам, не го лажам и се надевам со вежбање уште неколку пати и ќе дојде. Опуштена сум и супер ми е се, али некаков врв немам осетено, не ни знам како е чувството да имаш оргазам. Ќе може некоја да ми опише? За да знам дека е тоа тоа :D колку трае, можеби и совет некој како да оргазмирам.
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.755
  Допаѓања:
  259.103
  Секс исклучиво поради обострано задоволство.
  Секој има потреба од блискост.
   
  На Bozica1980, Petar80 и BoyL им се допаѓа ова.
 18. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  44.446
  Пол:
  Машки
  Секс најпрвин секако како чин за секс, задоволство по можност обострано, уживање, размножување хахах и чат пат ради нечии или сопствен ќејф (чат пат да нагласам не секогаш но и тоа трезвено и со уживање и желба)
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.437
  Допаѓања:
  178.265
  Пол:
  Женски
  Заради предиграта, возбудата исчекувањето. Заради бакнежите, блискоста и споделувањето.
   
  На Deemy, BoyL и Petar80 им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  22.645
  Пол:
  Женски
  Секс заради задоволство. Да уживаме и двајцата во чинот. Ако не чувствуваме возбуда пред самиот чин, не ни почнуваме. Јас сум секогаш задоволна. После толку години уште ја има истата страст како на почетокот.