1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.884
    Допаѓања:
    34.236
    Пол:
    Женски
    Првпат ми се случи баш за неговиот роденден иако од самата помисла ми беше гадно но со кондом и замислете ни капка немаше освен малку на кондомот - нормално... ко за време на секс да ми прекинува па по сексот наеднаш малку обично но се си е нормално...
     
    На TIGRICA123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    НИКОГАШ не би пробала! :puke: :puke:
    Можам да издржам 5-6 дена, не е до толку кризна ситуацијата. xD
     
  3. TIGRICA123

    TIGRICA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    43
    ма ок е да се има односи за време на меструален циклус..не е страшно ништо ....сум имала и ке имам зошто да не...
     
  4. lady12d

    lady12d Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    дај бе луѓе.. Од кај да знам дали ја сум скината ?? Досега сум немала сексуален однос,но сум се обидувала неколку пати..Бидејќи ми е прв пат,и многу ме боли,стално го одложувавме,но сепак имав и болка..Кога е тој момент кога знам дека сум скината ?
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Скината си кога ќе имате вистински секс. Можно е да не ти потече крв првиот пат.
     
  6. AnaAni

    AnaAni Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Abe decki infekcii moze da se fatat i bez da imate dobieno. Sekako nema prviot ili vtoriot den od dobieno da imate seks. Od treti den natamu nemate gajle. Plus za vreme na odnosot prestanuva da tece krv- ke ima samo na kondomot. Sekako kolku i da vi e stalen partnerot vo ovie denovi najdobro ke bide da koristite kondom. Iako jas iskreno da vi kazam si koristam kontraceptivni tabletki- dobieno imam dva dena edvaj :))))
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Тоа нешто нема шанси...Тогаш јас самата не можам да се поднесам па не и некој друг да гледа крвишта...Се издржуваат 5-6 дена...Иако желбата за секс е тогаш најголема...
     
  8. b.u.n.n.y

    b.u.n.n.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    хелп ми хелп ми
    со мојот децко имавме секс минатиот месец, септември на денот кога требаше да добијам , значи добив после ден два .. бидејќи замина на извесен период во странство тоа беше последниот пат, но еве сега ми доцни веќе 7 дена многу сум збунета тој не ни ејакулираше во мене ниту пак сум имала секс после тоа во паника сум од што би можело толку да ми доцни иначе имам редовна менструација
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Нема шанси да си бремена. Најверојатно имаш пореметување на хормоните. Затоа ти доцни.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  10. b.u.n.n.y

    b.u.n.n.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Јас испаничив зошто без заштита и никогаш не ми доцнело се надевам не сум направила никаква беља
     
  11. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    За сексот за време на менструација, една моја другарка вели: Анатомски е можно, ама хигиенски не е препорачливо! Јас сум на тоа мислење...
    Никој не умрел од 4-5 дена без секс
     
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Лошо! Немав пробано до некни кога испадна непланирано бидејќи дечко ми веќе беше на пат накај мене со таа цел и јас видов имам малце и си викам аааа ова не е ништо, не би требало да има многу, кога почнавме лом се направивме. :lol: И ни јас ни тој дефинитивно не би се осмелиле повторно, а и тој е гадлив по природа. Инаку, навистина беше малце поинакво чувството, како поубаво. :wasntme:
     
    На buci1234567 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. female.3

    female.3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    37
    Јас и мојот партнер не секогаш но понекогаш практикуваме но секако пред крај на менструација 5тиот или 6тиот ден. Јас не сакам многу за време на менстуацијата но тој ми вели дека него не му е проблем па ке си направиме работа ја ке попуштам :D а и стварно е подруго чувството, од убаво поубаво :$
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  14. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.841
    Ја не сум за тоа,подобро да почекам 4-5 дена, отколку да изгледа како да сме заклале свиња :rofl: :rofl: :rofl: А и некако ми е послатко кога ќе направам така мала пауза, барем еднаш во месецот
     
  15. flakita

    flakita Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Внука моја е направена за време на секс во менструација
    Значи чиста заблуда е дека во мезнис не се останува бремена
    Затоа пазете :)
     
  16. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    mnogu e nehigienski ama seksot 100 procenti e podobar koga imas menstruacija. :D
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Јас и мојот партнер избегнуваме да имаме секс кога имам добиено пред се заради хигиена.
    Но, ми се случи на сред секс, да добијам.
    Леле крвишта насекаде :( Многу ми беше непријатно поради случкава.
    :(
     
  18. branka-k

    branka-k Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    11
    Еднаш пред вереникот да си оди за Швајцарија, јас бев со менструација и тогаш пробавме, беше убаво но многу се извалкавме и затоа не ви препорачувам.
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Јас не сум за тоа, чисто од хигиенски причини, а и гадно би изгледало сигурно и не би можела да се опуштам. Сепак можам да се воздржам неколку дена. Само се надевам дека нема да добијам некогаш во тој момент, непријатно би ми било.
     
  20. vaga1992

    vaga1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    Здраво женски ми треба ваша помош.за време на циклус имав односи без заштита.инаку пијам јасмин и ми беше недела со прекин и добив и имавме повеќе пати без заштита. Дали постои можност за бременост?