1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Воопшто не е нехигиенски ниту гадно. Аналниот секс да не е подобар? Ем болен ем гаден. :puke:
    Ќе се надоврзам на мислењето на Бах. Велиш водење љубов, допири лигушење, море кога ќе удрат хормоните во глава гледаш само да се изе*еш, или како ти што милуваш да кажеш, тоа е само е*ење.
    Има моменти кога животинскиот порив во нас е посилен од лигушењето, иако не сум против водењето љубов, на сите ни треба љубов и внимание Нели, иако љубовта не се изразува преку сексот.
    Кај мене на пример, сексуалноста е најмногу развиена третиот ден од мензисот, е сега и партнерот ако се сложува ќе го направиме тој чин на е*ење, оти нели ако водиме љубов, ќе се укашкаме.
    Харитиела, знам само еден случај на бременост при менструација (хормонален дисбаланс), меѓутоа тоа е мноооогу ретко. Повеќето парови имаат незаштитени односи баш околу и со мензинс, така да нека не те загрижува односот при менструација, иако велиш дека не си го сторила тоа и е гадно.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    @Bah може да се контролира, ама не е поентата да си ги "стискам" eмоциите во себе. Тоа предизвикува стрес!
    Се согласувам со @Osamena-Srna и со @Daleron ...
     
  3. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
  4. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    за првпат пробавме кога имав добиено пред некој ден. мн кратко траеше и ме болеше го турнав 2мин негде. дали има шанси да ми е скинат хименот или да останам бремена за толку кратко време ни две мин не поминаа.???
     
  5. ivi.95

    ivi.95 Нов член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки имам проблем се надевам дека ќе ми помогнете,бидејќи навистина не знам што да правам...обично менструацијата ми трае околу 4-5 дена...денеска немав баш многу и мислев дека ми е завршена ,па со дечко ми имавме односи прво ништо немаше провревиме,но потоа видовме дека има крв..можно ли е да се забремени? :/ и после колку време да направам тест за да се осигурам?Ве молам помогнете ми многу ми е потребно
     
  6. CatherineTheFox

    CatherineTheFox Активен член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    81
    не е добро од хигиенски причини иначе да задоволството е поголемо, практикувајте го под туш или ако не обавезно под вас да си ставите пешкирче
     
  7. ivi.95

    ivi.95 Нов член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    знам дека не е добро хигиенски,но мислев дека немам повеќе...може нешто за се забремени и кога да направам тест за сигурно?
     
  8. Draganche

    Draganche Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Искрено јас немам пробано, но моја другарка има. Кога правев муабет со неа ми кажа дека ако партнерот сврши за време на менструација дека од напонот што се дава барем кај неа било така кога дечко и се тргнал крвта со спермата паднала на плочки доле и кај неа немаше никаква бременост и слично. Само што јас не би ризикувала незнам за вас :D
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Јас имам пробано, но секако не првите три дена кога е пообилна, туку некаде накај петтиот ден. Беше исто како и сексот кога немам менструација, немаше разлика.
     
  10. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    933
    Допаѓања:
    18.562
    Пол:
    Женски
    Сексот за време на обилна менструација треба да се избегнува,но не е и забранет.Секако,сексот за време на менструација има свои предности и заднини.Предност е тоа што вагината е постојано влажна и со тоа се олеснува пенетрацијата.Заднина е тоа што за време на сексот полесно се пренесуваат полови инфекции и болести и да,постои помал ризик од забременување ,но сепак постои,што значи користење кондом за заштита од несакана бременост. :)
     
  11. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Сум имала и орален и вагинален и не е лошо.
    Дури и на 1 и 2 ден од циклусот си се задоволуваме и не ни пречи. За оралниот јас не знам, него не му пречи, а мене уште помалку, а вагиналниот баш како со лубрикант да е подмачкано :x:wasntme:
     
  12. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Е аман бе :o . Вампир да не е дечко ти?
     
    На blady, Bozica1980, mssuniquee и 7 други им се допаѓа ова.
  13. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    :D:D:D Има нешто вампирско во него :rofl::P
     
  14. TammyS

    TammyS Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Имaм прoбaнo секс сo менструaцијa нo не 1 или 2 ден пoштo тoгaш премнoгу тече нo имaм прoбaнo нa 3 ден убaвo е и бременa oстaнaв тaкa... :*
     
    На Natka -Piratka, Kolumbo и the drummer им се допаѓа ова.
  15. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Сум пробала многу пати не е страшно, само крваво ее :rofl: и тогаш најголема желба имам нели послатко е кога е ''забрането''.
     
  16. Resident Evill

    Resident Evill Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Имам прашање.. денес ми е втор-трет ден од менструацијата и имавме незаштитен секс со дечкото и сврши во мене.. прв пат во живот свршува во мене и прв пат ми е да имам односи на добиено.. колкави се шансите да останам трудна? што мислите? искуство?
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Koga zenata e vo ekot na svojot reproduktiven zivot, togas nitu broenjeto plodni i neplodni denovi, nitu ciklusot, ne se garancija za prevencija od nesakana bremenost.

    Bez ogled na toa sto sansite se mali, tie postojat, bidejki sekoj nezastiten odnos pomegju plodni maz i zena znaci potencijalno zacnuvanje.

     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Шансите се минимални, но еве јас останав бремена на петтиот ден од циклусот. Ако ти е краток циклусот, порано настанува овулација, а сперматозоидите можат да преживеат неколку дена таман да ја дочекаат јајце клетката да созрее.

    За две недели направи тест.
     
    На Kolumbo и Resident Evill им се допаѓа ова.
  19. 95marija95

    95marija95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2016
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки :)
    Дали на некоја му се има десено,машкото да му сврши во вагината за време на циклус и да не остани бремена?
     
  20. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Да се има десено :)