Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

 1. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Значи минимални се шансите за бременост?
   
 2. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Скоро непостоечки..
   
 3. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу :)
  Јас имам циклус и сврши во мене на вториот ден од циклусот па по 8 часа се напив норлево..затоа незнам колкави се шансите за бременост
   
 4. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Ништо повели и друг пат :)
   
 5. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој да ми каже стварно сум испаничена..на вториот ден од циклусот имавме секс и тој сврши во мене по 8 часа се напив норлево.Дали е можно да останам бремена? Ве молам тој што знае нека пиши
   
 6. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Pa ete ti odgovorile, vo sto e problemot?
   
  На Resident Evill му/ѝ се допаѓа ова.
 7. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  Ако си се напила Норлево осум часа по односот тогаш не си бремена,без разлика на тоа што ти бил вториот ден од циклусот,не е поврзано со тоа,ако тоа те загрижува.
   
 8. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу ми значи :)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Па добро,мило ми е што ми одговори но, сакам да слушнам и други мислења...
   
 10. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.363
  Пол:
  Машки
  95marija95 , krEM4Eto ve oznaciv za da naucite od odgovorot na Kitten , deka tie mali sansi se necija realnost i deka sekomu mozat da mu se slucat.

  Sekoj nezastiten odnos megju plodni maz i zena e potencijalno zacnuvanje.

  95marija95 , se slucilo toa sto se slucilo, si upotrebila apce, bez ogled na 99% uspesnost, bi trebalo da bides mnogu posmirena, apceto zaedno so uslovite koi vladeat za vreme na ciklus najverojatno nema da dozvolat iznenaduvanja.

  Za sekoj slucaj po dve nedeli napravi si test, taka nema da zivees vo panika do sledniot ciklus, a sega moras da se smiris, poradi stresot moze da ti docni sledniot ciklus i panikata da bide uste pogolema. :)

  Ke bide se' vo red. :)

  Pozdrav :)
   
  На Kitten и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 11. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Blagodaram tvojata poddrshka mnogu mi znachi ...samo da prasham neshto ete denes mi zavrshi skros ciklusot od 18-23 mi traeshe..no od vchera mi se pojavija mnogu grchevi vo stomakot dali toa mozhe da e od apcheto?
   
 12. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.363
  Пол:
  Машки
  Tie apcinja predizvikuvaat brojni nus pojavi, duri do brz razvitok na cisti.

  Ne moze da se tvrdi dali grcevite se ili ne se posledica od apceto, ako ne se smirat, pozelno e da pojdes na pregled.
   
  На 95marija95 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 95marija95

  95marija95 Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ke vidam ushte denes kako ke bidi ako ne, ke odam na pregled.
  Pozdrav @Kolumbo
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  687
  Decko mi sekogas duri imam menstruacija svrsuva vo mene i nikogas ne sum ostanala trudna.. sto da pravam najmnogu go saka toa mu e fetis.
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  5.288
  Пол:
  Женски
  Докажано е дека жената за време на циклус најмногу и работат хормоните покрај тоа секс за време на менструација е добро за жената за да се ублажат менструалните болки тогаш мускулите на матката се опуштат.
  Ништо страшно не е секс за време на циклус ако не се гадите.Ние со дечкото скоро секој месец тоа го практикуваме и навистина болките се намалуват и воедно уживаме:Dсе има случено и под туш и свршувал во мене па не се случило некои несакани работи пошто циклусот тече и се исфрла така да и спермата.
  Ќе си ставите пешкирче под вас ем ќе имате вие задоволство и лек хехе ем дечкото ќе ужива.:rofl:
   
  На IvannaT и Hristov им се допаѓа ова.
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  32.475
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум имала секс за време на менструација, а и не би пробала. Некако тоа ми е гадно да ми течи, а јас да се сексам тоа не.
   
  На SexyGirl2 и Yassie96 им се допаѓа ова.
 17. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Па ако пробаш ќе видиш дека не течи :rofl: и не на прв ден туку кога треба да ти прекини :)
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  395
 19. #Gluvce

  #Gluvce Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki sakam da ve prasam dali bi imale odnosi dodeka ja imate menstruacijataa
   
 20. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.459
  Допаѓања:
  17.097
  Пол:
  Женски
  Јaс сум имaлa. Зaвиси дaли пaртнерoт сaкa.