Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

 1. Feminka15

  Feminka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,незнам дали е вистинска тема за моето прашање но ми е потребно ваше мислење
  Вчера ми беше 6ти ден од менструација и немав ништо па со дечко ми имавме односи денеска почнав да крварам како да добив пак,но крвта е многу потемна како бордо боја...дали е тоа нормално..и дали му се има случено на некој вакво нешто бидејќи мене ми р страв :/
   
  На Danyy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Нормално е и мене ми се има случено истото. Немаш никаков проблем немај гајле.
   
  На WildMk и Feminka15 им се допаѓа ова.
 3. Pretty_woman

  Pretty_woman Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки прв ден од менсртуација имав одос и сврши во мене веќе немам ни капка крв дали е можно да остансм трудна
   
  На SugarHoney му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.460
  Можно е
  Затоа ти завршила одма
   
  На Pretty_woman му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.148
  Пол:
  Женски
  на некој може ке му звучи гадно,ама редовно имам односи за време на менструација,иако ми е многу обилна,ставам крпа и терам.не ми смета ни мене,ни на вереникот хахах
   
  На Desi1991k и samo negova22 им се допаѓа ова.
 6. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Blaze tebe mojov nekje da cue na dobieno.
   
 7. IAmPresident

  IAmPresident Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Можно е ама и не значи дека е таа причината, имав иста ситуација, поради циста ми прекинала, оди на лекар
   
 8. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Оди на лекар, шансите да останеш бремена за време на циклус се мали.
   
 9. aferentna

  aferentna Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Никогаш вакво нешто:puke:
   
 10. anamar4i

  anamar4i Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Не знам дали ја има темава но ме интересира дали во текот на менструацијата доколку машкото не сврши во тебе има некакви шанси за бременост.
   
 11. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  884
  Пол:
  Женски
  Има веќе ваква тема https://forum.femina.mk/threads/Секс-за-време-на-менструација.200/.Инаку,ако не сврши во тебе нема шанси за бременост без разлика дали е за време на менструација или не е за време на менструација бидејќи секогаш треба да сврши во тебе внатре во вагината за да има шанси за бременост.Другпат внимавај и користи заштита за да не се потресуваш подоцна дали си бремена или не си.
   
 12. anamar4i

  anamar4i Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ti blagodaram, ke razgledam
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  21
  Имавме односи последен ден од менструација и сврши во мене 2 пати, исто така и 1 ден после тоа сврши пак 2 пати во мене. Помина 7 дена од како се случи тоа па сакам да прашам кога и како најбрзо можам да дознаам дали сум бремена?
  Затоа што не можам да чекам до наредна менструација....
  (објавив и на други теми али не добив одговор затоа морав и тука)
   
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  А зошто сврши во тебе?
   
  На fificaaa, cavalli и Brinetka им се допаѓа ова.
 15. Grungie

  Grungie Популарен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2013
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.150
  Јас останав бремена на 7 ден од циклус. Ама јас утврдено имав рана овулација. Пробај со тест преку крв,меѓутоа мислам дека сепак мора да поминат 2 недели од последниот обид...
   
 16. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  21
  Па вака јас имам 4дена мензис, а и овој пат 4тиот ден беше во текот на цел ден само 2точки..
  Аа овулација нзм кога имам :/
  а и прв пат ми се случува да дојде во мене
   
 17. Grungie

  Grungie Популарен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2013
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.150
  И нам ни беше прв пат... и :D
  И сега ние од каде да знаеме,тоа доктор најубаво ќе ти каже... доколку не планирате бременост - користете кондом!
   
 18. Notorious-B

  Notorious-B Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Машки
  Зошто да не. Практикуваме и ќе го практикуваме.
   
 19. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Да,да имаш. И така без свршување се останува бремена.
   
  На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Foffygirl

  Foffygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Здраво девојки,сакав да ве прашам дали на некоја и се случило менструалниот циклус да и трае скоро месец,со мали прекини од неколку дена но сепак е присутен постојано? Поради тоа не можам да си го стабилизирам ни сексуалниот живот
   
  На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.