Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

 1. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  11
  bez razlika koj i da e den od menstruacija, koga ke pocnes odnos krvarenjeto se namaluva , pa duri i moze skros da ti prestani ciklusot, ubavo e bidejki e lizgavo, imav takov slucaj, svrsi vo mene (jas mu rekov) mislev deka nema sansa od rizik kako i poveketo na forumot, no ete denes testot pokaza pozitiven, i sega ke se mislam sto da pravam....
   
 2. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  11

  eve jas ti kazuvam ddeka moze da sabremeni za vreme na odnos vo menstruacija bez razlika koj den e
   
 3. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  294
  остана бремена?така...
   
 4. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  :D абе јас не сум останала, ама може, секогаш може, но шансите се мали од 2 дена пред да ти дојде па се додека ти трае. Најминимални се шансите 1 ден пред менструација и дента кога ќе добиеш да се забремени. Е сега да земеме и во предвид дека спермата може во вагината да остане и до 20 дена...Значи секогаш има шанси!
   
 5. swarovski

  swarovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2

  Луѓе што ви е ? Спермата во вагината 20 дена ??????
  Ај ви се молам отворете прочитајте :)
  Поише од 72 ч. не останува ....
   
 6. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека сексот за време на менструација е сосема безбеден, само што боли малце повеќе :D и има крв насекаде.
   
  На vercence му/ѝ се допаѓа ова.
 7. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  не практикувам секс за време на менструација, и плус секогаш има шанси да се остане бремена.
   
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.887
  Пол:
  Женски
  Мене искрено ми е гадно да имам секс за време на менструација. Единствено би се решила да имам ако дечкото е од друг град па сме се решиле да се видиме и добијам баш тогаш, а сме ограничени со време, значи само на некој ден да сме заедно. Али само тогаш, иначе, па луѓе сме и можеме да си ги контролираме нагоните, ќе издржам 3-4 дена. Крвој на сите страни, а и поинаков мирис има абе бљак нема шанси. |(
   
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.026
  Пол:
  Женски
  Редовно анален и орален. Вагинален не сум пробала ама и несакам да пробам , некако ми е нефкусна целата ситуација , како што обилно крварам мислам ќе ме затне и ќе пукнам .
  п.с имам силни менструални болки, аналната пенетрација некако ми помага да се смирам ;)
   
 10. ane111ane

  ane111ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  4
  posledniot den od ciklusot imav sex so veke bivsiot.posto nemav krv na gakickite mislev nema da ima nitu tragi na satenskata poslelnina vo spalnata na negovite roditeli.no po zavrsuvanjeto koa vidovme sto sme napravile vednas so VANISH demek ke gi isperevme damkite krv ne uspeavme i vo kese zamotavme cela postelnina i ja frlivme vo kontejner koa me nosese nakaj doma.za srekja negovite bea na odmor i go nakrivivme brat mu :D
   
 11. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  621
  Крв се пере само со ладна вода, да излезат дамките, па после во машина на вриење, барем јас така ги перам и никогаш ми нема останато дамка...

  Во контекст на темава... никогаш, никогаш не сум имала секс за време на менструација, ниту сега не практикуваме со сопругот, мислам кога можеме да имаме 26 дена од 30 дена во месецот, можеме да се воздржиме тие 3-4 дена за време на менструација. А тоа дека за време на менструација сме најподложни на инфекции е друга приказна, ама кој како сака :fubar:
   
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.073
  Допаѓања:
  1.616
   
 13. ane111ane

  ane111ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  4
  Хахах не ги мн залам имаат и други :rofl: Па мене искрено тоа ми бесе прв и последен пат.Мислејки дека ми заврсило уствари излезе спротивното. Но не осетив некои посебни болки :D
   
 14. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  12.560
  Пол:
  Женски
  Mи се случило еднаш-два пати да имам секс со дечко ми за време на менструација.Кога сум некаде 5ти-6ти ден,значи при крајот.Го направивме тоа бидејќи не сме од ист град и сега летото баш тие 2 пати кога му отидов на гости-ми дојде :@ Бевме ограничени со време,а напалени дека не сме се виделе повеќе време и не успеавме да се воздржиме.Но со кондом, се разбира.Инаку ми е гадно..Не дека вака не е,ама друго е кога сме заштитени.Сепак тие денови ние девојките сме најподложни на разни инфекции. :)
   
 15. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Nikogas i ne bi pokusala.
   
 16. vercence

  vercence Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  0
  So decko mi imavme odnos a jas bev posleden den so menstruacija i toj svrsi vo mene, vednas posle se izbrisav i se izmiv dali e mozno da sum bremena kazete mi
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.887
  Пол:
  Женски
  Зошто си дозволила да сврши во тебе?? Е од вакви "грешки" се прават деца. Шансите се минимални, но не значи дека не постојат. Ако не поминале 72 часа од односот те советувам да купиш Норлево, без рецепта одат.
   
 18. vercence

  vercence Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  0
  Ne se pominale ni 48 casa ama ne znam mi e strav od tie apcinja da ne se stetni
   
 19. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.723
  Допаѓања:
  6.837
  Пол:
  Женски
  Не се штетни другарка моја има пиено и потоа нормално и дојде и еве има поминато 7-8 месеци од тогаш и се е во ред, го пиеш апчето едно е, и е околу 500 ден и ќе ти дојде редовно менструација, значи на денот кога треба да ти дојде. И колку побрзо го испиеш апчето толку се помали шансите за да останеш бремена Среќно :)
   
 20. vercence

  vercence Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  0
  Jas praviv muabet so strucno lice i mi kaza deka nema sansi zosto mi pominal plodniot den zosto jajce kletkata se isfrla a drugite jajce kletki ne se uste sozreani