1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    bez razlika koj i da e den od menstruacija, koga ke pocnes odnos krvarenjeto se namaluva , pa duri i moze skros da ti prestani ciklusot, ubavo e bidejki e lizgavo, imav takov slucaj, svrsi vo mene (jas mu rekov) mislev deka nema sansa od rizik kako i poveketo na forumot, no ete denes testot pokaza pozitiven, i sega ke se mislam sto da pravam....
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12

    eve jas ti kazuvam ddeka moze da sabremeni za vreme na odnos vo menstruacija bez razlika koj den e
     
  3. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    остана бремена?така...
     
  4. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    :D абе јас не сум останала, ама може, секогаш може, но шансите се мали од 2 дена пред да ти дојде па се додека ти трае. Најминимални се шансите 1 ден пред менструација и дента кога ќе добиеш да се забремени. Е сега да земеме и во предвид дека спермата може во вагината да остане и до 20 дена...Значи секогаш има шанси!
     
  5. swarovski

    swarovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4

    Луѓе што ви е ? Спермата во вагината 20 дена ??????
    Ај ви се молам отворете прочитајте :)
    Поише од 72 ч. не останува ....
     
  6. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека сексот за време на менструација е сосема безбеден, само што боли малце повеќе :D и има крв насекаде.
     
    На vercence му/ѝ се допаѓа ова.
  7. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    не практикувам секс за време на менструација, и плус секогаш има шанси да се остане бремена.
     
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене искрено ми е гадно да имам секс за време на менструација. Единствено би се решила да имам ако дечкото е од друг град па сме се решиле да се видиме и добијам баш тогаш, а сме ограничени со време, значи само на некој ден да сме заедно. Али само тогаш, иначе, па луѓе сме и можеме да си ги контролираме нагоните, ќе издржам 3-4 дена. Крвој на сите страни, а и поинаков мирис има абе бљак нема шанси. |(
     
  9. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Редовно анален и орален. Вагинален не сум пробала ама и несакам да пробам , некако ми е нефкусна целата ситуација , како што обилно крварам мислам ќе ме затне и ќе пукнам .
    п.с имам силни менструални болки, аналната пенетрација некако ми помага да се смирам ;)
     
  10. ane111ane

    ane111ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    posledniot den od ciklusot imav sex so veke bivsiot.posto nemav krv na gakickite mislev nema da ima nitu tragi na satenskata poslelnina vo spalnata na negovite roditeli.no po zavrsuvanjeto koa vidovme sto sme napravile vednas so VANISH demek ke gi isperevme damkite krv ne uspeavme i vo kese zamotavme cela postelnina i ja frlivme vo kontejner koa me nosese nakaj doma.za srekja negovite bea na odmor i go nakrivivme brat mu :D
     
  11. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Крв се пере само со ладна вода, да излезат дамките, па после во машина на вриење, барем јас така ги перам и никогаш ми нема останато дамка...

    Во контекст на темава... никогаш, никогаш не сум имала секс за време на менструација, ниту сега не практикуваме со сопругот, мислам кога можеме да имаме 26 дена од 30 дена во месецот, можеме да се воздржиме тие 3-4 дена за време на менструација. А тоа дека за време на менструација сме најподложни на инфекции е друга приказна, ама кој како сака :fubar:
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
     
  13. ane111ane

    ane111ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    Хахах не ги мн залам имаат и други :rofl: Па мене искрено тоа ми бесе прв и последен пат.Мислејки дека ми заврсило уствари излезе спротивното. Но не осетив некои посебни болки :D
     
  14. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.748
    Пол:
    Женски
    Mи се случило еднаш-два пати да имам секс со дечко ми за време на менструација.Кога сум некаде 5ти-6ти ден,значи при крајот.Го направивме тоа бидејќи не сме од ист град и сега летото баш тие 2 пати кога му отидов на гости-ми дојде :@ Бевме ограничени со време,а напалени дека не сме се виделе повеќе време и не успеавме да се воздржиме.Но со кондом, се разбира.Инаку ми е гадно..Не дека вака не е,ама друго е кога сме заштитени.Сепак тие денови ние девојките сме најподложни на разни инфекции. :)
     
  15. zanes35

    zanes35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    1
    Nikogas i ne bi pokusala.
     
  16. vercence

    vercence Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    0
    So decko mi imavme odnos a jas bev posleden den so menstruacija i toj svrsi vo mene, vednas posle se izbrisav i se izmiv dali e mozno da sum bremena kazete mi
     
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Зошто си дозволила да сврши во тебе?? Е од вакви "грешки" се прават деца. Шансите се минимални, но не значи дека не постојат. Ако не поминале 72 часа од односот те советувам да купиш Норлево, без рецепта одат.
     
  18. vercence

    vercence Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    0
    Ne se pominale ni 48 casa ama ne znam mi e strav od tie apcinja da ne se stetni
     
  19. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.830
    Пол:
    Женски
    Не се штетни другарка моја има пиено и потоа нормално и дојде и еве има поминато 7-8 месеци од тогаш и се е во ред, го пиеш апчето едно е, и е околу 500 ден и ќе ти дојде редовно менструација, значи на денот кога треба да ти дојде. И колку побрзо го испиеш апчето толку се помали шансите за да останеш бремена Среќно :)
     
  20. vercence

    vercence Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    0
    Jas praviv muabet so strucno lice i mi kaza deka nema sansi zosto mi pominal plodniot den zosto jajce kletkata se isfrla a drugite jajce kletki ne se uste sozreani