1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за една ноќ

Дискусија во 'Секс' започната од Ani-Honey, 9 септември 2010.

?

Сте имале ли секс за една ноќ?

  1. Да

    369 глас(а)
    34,7%
  2. Не, но би имала

    286 глас(а)
    26,9%
  3. Не, никогаш нема да имам

    408 глас(а)
    38,4%
  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мислам дека не вреди заради љубопитство за секс за една ноќ да го изневериш дечкото а со тоа и да си ја уништиш врската, без разлика дали ќе дознае за тоа или не нема повеќе да биде исто. И што има во тоа „не е фер тој имал повеќе ја само еден него„ па никој не ти бранел пред него да имаш и други ;) или после него да имаш други ;)

    Не сум против сексот за една ноќ доколку си сингл и ти треба секс си апстинирала долго време, но сепак да не е тоа со сосема непознат тип некој што ни името не му го знаеш, ја би прво да го упознаам колку толку ;)
     
  2. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    море оди живеј таму,не си го ставила потписот во матично па да бидеш :angel: ,и да си нај чесна,и најмногу да вредиш ќе дојде ден кога истиот тој на кој си му била верна да те направи курва поголема од најголемата,живеј како сакаш додека можеш.
     
    На Muchacha и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  3. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски


    Чудни? Зашто чудни? Имаш право за сето ова што си го напишал, но ако не дознае тој? :D Значи девојкава не сака да проба за да види како е секс за една ноќ, туку како е со друг.. не дека оправдувам изневерувања кажав веќе дека да расипеш врска со некој што го сакаш и те сака не иде.. ама коа веќе сака подобро сеа да го направи тоа отколку понатаму во брак ;) Во врска со она фер-не фер, би рекла : па зашто тој да имал повеке партнерки, а мене тој да ми е прв последен и единствен :^) не дека некој ме спречил да немам или ме спречува сеа, и не дека сакам да пробам со друг, но ете ми навираат такви мисли, што ако се омажам со него, и со тоа фактички останувам само со него, и токму тогаш се јавува она детинестоно "не е фер " :P и останува само на тоа затоа што го сакам премногу за да му го направам тоа, од чиста љубопитност да легнам со друг :inlove: :(
     
  4. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    секс за една нок,ех никако,а зошто ?па ако имаш дечко па и тврдиш дека е се супер за кој мој би била со друг па уште и за една ноќ,тогаш значи во врската нешто недостига,ако врската е успешна значи дека сексот е добар и дека со партнерот се разговара на темата ,па се експериментира и така нема потреба од секс за една нок ,па тоа е превисока цена што подоцна ке ја платиш и можеби ке се каеш целиот свој живот.феминки мои драги па нели жените не одат во кревет без барем малку чувства.ова е само мое мислење- не осудувам никого,ама кога сакаш некого мислам дека нема потреба од толку голем ризик на секое поле
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    подобро договорен секс со долгогодишен другар, одколку со некој непознат кој ке го запознаес таа вечер... мое мислење
     
    На Мистер_89, Aneto10, WildCherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Сите Вие до некаде имате право.....ризик е и бла,бла,бла
    Врската е успешна и повеќе од тоа се е совршено, но самата помисла да се биде само со еден во еден момет убива...а, замислете да Ве следи тоа 50 година...како би било тоа ,МЕНЕ тоа ме плаши ;(
    и си викам подобро сега одколку на 35-40 години кога веќе ќе бидиме семејство ?
    ;(
    А?
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    дечкоми не би го изневерила сега искрено
    но самата помисла е предизвикувачка да сме искрени :geek:
     
  8. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Различни луѓе, различни мислења :)

    Јас воопшто не размислувам и не се грижам дали ќе останам само со еден сексуален партнер до крајот на животот или не. И онака сум среќна и исполнета и таа помисла воопшто не ме убива. Би била најсреќна ако до крајот на животот останам само со него.
    За сега разботите стојат вака: Изгубив невиност на 19, денеска имам 24 тоа се цели 5 години сексуално активна само со една личност.
    За мене сексот се базира на љубов и емоции.. Тие љубов и емоции никогаш нема да се случи да ми се родат преку ноќ за некоја друга личност. Што подразбира дека не сум тип на девојка која може да се впушти во ваква авантура.

    Сосема несфатливо ми е кога девојките го прават тоа со тотален "странец"
    Само заради хормоните и сексуалниот нагон кој тогаш го почувствувале? Никако.. . А Сида? Полово преносливи болести? Несакана бременост? Па ни презервативот не е 100% сигурен. Не е ова работа која треба да ја занемариме.

    Ако немам дечко, знам дека не е исто но пре ќе се решам да мастурбирам отколку да легнам со било кого!
     
    На Мистер_89, PSYDER, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  9. kalinka89

    kalinka89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    8
    Секс без врска

    Дали би оправдале секс меѓу двајца а при тоа да не постои лубовна врска од било какви причини. мене ми се има ова случено и незнам што да мислам навидтина уживав во сексот но врска немаше оти јас бев со друг дечко во долга врска а тој после долга врска мн беше разочаран за да има врска. сега и двата сме сингл и незнаеме дали е ок да започниме врска и дали тој би имал доверба во мене а навистина тој е вториот со кој сум имала секс но што ако тој не верува во тоа и ако си мили дека сум имала и со други.... чекам размислувања но ве молам без многу сурови одлуки знам и сама дека беше погрешно... :( :tmi: :tmi:
     
  10. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    секс без врска

    Најискрено,оправдувам ако свесно одиш на тоа да задоволиш твоја потреба и нагон.
    Не оправдувам :!: ако се случи затоа што бил момент на слабост,барање утеха,те завел и стихијно си се препуштила на ситуацијата-ти излетала од контрола итн.
    Значи само доколку вистински знаеш што сакаш(ти да го изе*еш,а не тој тебе) е ок,ама доколку се случи од овие причини кои не ги оправдувам,не во мои очи,во негови мислам ќе немаш баш голема вредност.
     
  11. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
    секс без врска

    Јас оправдувам необврзувачки секс меѓу двајца сингл особи. А и во другите твои постови ти кажа дека дечкоти(сега веќе бившиот) го имаш всушност изварано со типов и нормално е кај него да се јави сомнеж дека и нему би можела истото да му го направиш. Јас ти предлагам да не избрзуваш да си ги расчистиш сите чуства кон бившиот и кога тоа ќе го направиш да почнеш step by step со новиот и ќе видиш како ќе се одвиваат работите. Остај му време и нему викаш излегол и тој од долга врска. Почнете се од почеток, без притисоци за врска. И за да не си мисли дека си го правела тоа со кој си стигнала и си го варала дечкоти и со други, токму поради тоа ви е потребно време да се запознаете и ти да му го покажеш спротивното(дека не си спиела и со други).
     
  12. selance

    selance Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    maski sovet, nemoj da se razocaruvas, najdi si drug decko zosto i da ne ti priznae sekogas ce ima somnezi!

    [mod-kirilica:2583h4dj][/mod-kirilica:2583h4dj]
     
  13. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Zosto da ne potoa sekoj po svoj pat.Kazuvam od iskustvo i bas mi dgovara....

    [mod-kirilica:26b4y59f][/mod-kirilica:26b4y59f]
     
  14. Plavokosa

    Plavokosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    20
    сум имала порано и секс за една ноќ и не еднаш. некогаш било убаво, некогаш не.
     
  15. tarzan

    tarzan Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    12
    зависи од ситуацијата,ако е добра девојката зошто да не
     
  16. Sharlott

    Sharlott Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    14
    Не, не и не! Од никогаш не сум можела да ги сфатам тие девојки што спијат со некој за ЕДНА вечер. Па зарем не ви е одвратно и гадно чувството наутро кога треба да станете, да се облечете и како некоја безвредна личност на прсти да си заминете???...Или уште полошо тој да ве избрка,ама нели на културен начин(-Имам обврски, морам да одам, имам многу работа...или читај меѓу редови-ај доста беше нели ти текнува да си одиш |( ) И утредента “фраерот“ се прави дека не ве познава.....Или зборува кај стигне,за тоа што се случило, лепејќи ви епитети.....
     
  17. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Секс за една ноќ...интересна тема...Јас сум од малку постарата генерација и растена сум во време кога може да се рече започнуваше сексуалната револуција и сексот (барем за мене) се уште беше табу тема..во смисла не можеш да легнеш со секого како ќе ти текне во моментот бидејќи во тој случај пола маало те знае,се знае што се случило и одма доаѓа до лепење етикети и морална осуда од околината..(покажување со прст, но и зголемен број на удварачи - лесна е , не се секирај ќе ти даде... :x ) Тоа биле причините поради кои јас не се впуштав во такви еднодневни (вечерни) авантури...
    Меѓутоа јас лично не осудувам никого, секој е доволно свесен да одлучи што и како ќе прави, дали ќе се води од нагонот и потребата (сепак сексот е потреба), дали ќе се воздржува или во краен случај ќе се самозадоволува...Сакам да кажам треба да се почитува сопствено тело, сопствена личност и да се води барем малку сметка за иднината, да се избере внимателно партнерот за задоволување на потребата, затоа што на крајот на краиштата Македонија е мала земја, и не е баш убаво некогаш да седнеш на иста маса со твојот сегашен партнер кој може да биде близок пријател, роднина и сл. со некоја твоја сексуална авантуричка..или пак на иста маса со некоја сексуална авантуричка на твојот партнер (нормално ако ти каже :lol: ).
     
    На Theodora и ph.orhideja им се допаѓа ова.
  18. bubi11

    bubi11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    .. зашто да не ?! :wasntme:
     
    На m.a.l.e.c.k.o.t.o му/ѝ се допаѓа ова.
  19. m.a.l.e.c.k.o.t.o

    m.a.l.e.c.k.o.t.o Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    хммм... во тој секс за една ноќ повеќе се внесуваш и никогаш нема да го заборавиш, нити личноста со која си уживала, нити некогаш ќе заборавиш како сте дивееле двајцата во креветот и сте го достигнале врвот.

    Јас еднаш сум го направила тоа пред 3 години, си поминавме супер и јас и тој. Беше баш спонтано без претходно договарање за тоа. Јас бев искочена и на вракање од град појдов кај него во стан, пошто другарка ми ми пиша порака дека е кај него, мешано друштво и онака лагано си пиуцкаат топла ракија. Сеуште се сеќавам на мирисот на неговото тело, се, се, се.... Ииии се видовме пред една недела, значи после 3 години, во населба. Тој се враќаше од пешачење со другарите, а јас имав закажано кафе со друштво. Ми се приближа, се прегрнавме и не ни се веруваше на двајцата дека после толку време ќе се видиме повторно...
    Значи според мене треба да се знае дека тоа е само неколку часовно уживање, другиот ден ти останува само да се сеќаваш на него и се што се случувало тие моменти додека сте биле заедно. Може некогаш ќе се повтори, ама пак тоа ќе биде секс за една ноќ и ништо повеќе.
     
  20. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Абе за ваквите размислувања крив си е и балканов наш.
    Зошто да се чувствувам лошо после тоа, и како да ме искористил?
    Па влушност, ДВАЈЦАТА се користиме, двете страни знаат дека тоа е само за една вечер и нема врзување.
    Лично јас не би сакала другиот ден да се видамм нити па да започнам врска со него.
    Ако со некој имам секс за една вечер, мислата ми е дека сакам да го имам, ме пали, но не сакам да имам врска. И зато се иде до тој чекот - секс за една вечер.
    А за тоа озборувањето, тоа го прават 17 годишни момчиња, зошто тогаш им е ново и им е филм.
    Возрасни машки над 23 години нема што да зборуваат наоколу, сите го прават тоа и не е нешто wow!
    А и да зборува, јасно укажав дека нема ни да ме види, нити давање на некои податоци..број, фејзбук, презиме... Кој ќе ме препознае со "Еј брат, леле како сум е*ел една црнокоса, со кафеави очи, со....."
    И , ме препознале?
    Едно е да бидеш против секс за една вечер, али друго е да имаш вакво стереотипно размислување, дека не користел, дека не ја познавал другиот ден... па и тоа е целта де, една вечер и толку, кој бара познаство после тоа?
     
    На teddygirl, Annath, WildCherry и 10 други им се допаѓа ова.