Секс за работно место или унапредување

Дискусија во 'На работното место' започната од rossonerka, 13 октомври 2010.

 1. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  119
  добро темава е многу дискутабилна и има повеќе агли на гледање,зависи кој од која страна гледа.Ние ќе чуеме некоја имала секс со претпоставениот и одма се фаќаме дека тоа било за пари,без да помислиме дека можеби било страст,им било убаво,љубов бла бла итн
   
 2. unforgettable.u

  unforgettable.u Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Девојко, точно дека темава е за дискусија, ама за ОПШТ ДИСКУСИЈА дали би имале секс за работно место или не. А ти наназад неколку поста, објаснуваш за некоја девојка која ни ту ние ја знаеме, ниту не интересира, ниту пак ти ја знаеш! ОК, може има некој „спонзор“ кој и го плаќа сето тоа. Нејзино си е. Па штом е од такво дисфункционално семејство, најчесто за жал си носи последици сето тоа. А ти рече и на ФБ слики и гледаш и ја прашуваш кај работи, што, колку плата зема... Нека не те замара. Инаку оставаш впечаток дека ти си искомплексирана, грда, која не може да успее на тој начин, па сега поддршка од нас бараш. Без навреда. Ги имало, ги има и секогаш такви ќе има. Ако не друго, ние да сме паметни нашите мажи да си ги задржиме како што знаеме од таквите. Денес се е отидено у к***ц, па место оговарање, најдобро е работење на себе.
  Убава вечер, and no hard feelings ве молам :*:*:*
   
 3. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.955
  Допаѓања:
  5.658
  Добро де шо се нафрливте сите на Tanjamm.
  Па таа само кажа во контекст на темата за некоја девојка која ја познава дека со помош на x-фактор преживува и живее луксузен живот.
  Зошто одма напаѓате демек тања имала фрустрации или комплеси за девојката.
  Веќе аман,форумот е толку напнат,некој да не може да си напиши слободно мислење.
  Мислам дека во судница се наоѓам.
  Па нели таа е темата-секс за унапредување?

  Мој личен став-ми се гади од курвински потези или вешти манипулаторки кои се обидуваат на секој можен начин да се унапредат,без разлика дали станува збор за работно место или некоја друга институција.
   
  На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.857
  Пол:
  Женски
  Јас како што сфатив девојката заработува така, немала секс за да добие подобра позиција или воопшто да ја вработат. Е арно де, не е светица, што се нафрливте на девојката која го напиша примерот, па мене не требаше да ми објаснува дали и од какво семејство е за да сфатам. Познавам и јас таква една, што е најлошо треба да се ородам со неа, и покрај сите наши посочувања семејството мое кај кое треба да влезе како снаа нејќе да сфати за жива глава. Како и да е, подобра позиција можеби ќе добие, но ќе изгуби образ, мене тоа со ништо не ми се плаќа.
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  4.152
  Е не бе баш сум слатка , како грда. И успешна сум, да не откривам многу за себе, сепак поинтересно е кога сме анонимни, има тука 2-3 познати пишуваат само не им ги знам псевдонимите. Сакав да кажам дека светот е исопачен ептен, не се знае што е нормално, а што не.
   
  На unforgettable.u му/ѝ се допаѓа ова.
 6. unforgettable.u

  unforgettable.u Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Е не бе баш сум слатка , како грда. И успешна сум, да не откривам многу за себе, сепак поинтересно е кога сме анонимни, има тука 2-3 познати пишуваат само не им ги знам псевдонимите. Сакав да кажам дека светот е исопачен ептен, не се знае што е нормално, а што не.[/quote]Е не бе баш сум слатка , како грда. И успешна сум, да не откривам многу за себе, сепак поинтересно е кога сме анонимни, има тука 2-3 познати пишуваат само не им ги знам псевдонимите. Сакав да кажам дека светот е исопачен ептен, не се знае што е нормално, а што не.[/quote]

  Да, тоа во право си. Изопачен скроз за жал :(
   
 7. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Не сум го направила, не го правам и нема да го правам. Едноставно нема на толку ниско ниво да се спуштам! :fubar:
   
 8. andrea99

  andrea99 Нов член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Па што ако е одвратно и ниско? живее како госпоѓа н проси и не се лишува од ништо а воедно и своите потреби за секс ке си ги задоволи со својот згоден газда и ништо не и фали, ништо не губи само добива. Јас сум ЗА секс на работно мео не гледам ништо лошо во тоа, па дури и да има семејство газдата тој одлучил да легне со девојката таа не е виновна што му дозволила зашто имала излив на сексуални испади така да младит нека си практикуваат ваков секс доколку е важен за кариерата им, нема ништо лошо во то а доколку е газда маж ви задржете го во вашиот кревет и без гајле ке спиете, без а мислите дали се сексал со друга или не
   
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.821
  Допаѓања:
  44.373
  Пол:
  Женски
  Да е слободен газдата оправдувам,ама ако има фамилија и е стар,грд и дебел но веј,па како ќе легнеш бре со тој човек? џабе ќе те носи и Лондон и Париз,кога треба да се разбудиш во кревет покрај него и во најлош случај да му родиш дете,кое ќе го развлечкуваш наскоро бидејки стариот богаташ ќе ти здосади и ќе бараш" младо мевце" кое ќе ужива во парите кои си ги крадела на фин начин од бракот со стариот богаташ,овие бракови не завршуваат на добро и не носат ништо добро ;)
   
 10. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.513
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Јас никогаш не би легнала со шеф, или било кој друг за да напредувам со кариера.
  Да так е најлесно, легни, рашири нозе и терај.
  Ама не сакам така да поминувам низ живот!
  Несакам на тој начин да крадам кариера!
  Неморам да бидам на некое јако место од сами почетак, па ни потоа ако тоа е услов.
  Многу ми е бедна работава, девојките вакви ми се многу бедни и ниски.
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 11. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.471
  Мажите , кои се на функција или имаат голема финансиска моќ, се научени да очекуваат секс за возврат-на пример вработување, унапредување и слично. И тука нема што...молим лепо...ако таа сака ок, ама ако таа не сака, тогаш нема потреба ни да влезе во таква релација со него.
  Проблемот во МК е тоа што,на ваквите „газди“ и „функционери“ жените-за жал -сами им се нудат, после пак трчаат по медиуми, некакви си здруженија за заштита на прават на жената и повикуваат за еднакви права, СТОП за сексуалното вознемирување на женскиот пол......
  Самите сме си апсурдни ...и начинот на кој живееме, навиките кои ги прифаќаме како нормални...тоа е тоа...
  ЗАТОА КОЈ САКА...што сака нека прави, а на кого тоа не му се допаѓа, нека не го прави.