1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за работно место или унапредување

Дискусија во 'На работното место' започната од rossonerka, 13 октомври 2010.

  1. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    добро темава е многу дискутабилна и има повеќе агли на гледање,зависи кој од која страна гледа.Ние ќе чуеме некоја имала секс со претпоставениот и одма се фаќаме дека тоа било за пари,без да помислиме дека можеби било страст,им било убаво,љубов бла бла итн
     
    На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. unforgettable.u

    unforgettable.u Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    11
    Девојко, точно дека темава е за дискусија, ама за ОПШТ ДИСКУСИЈА дали би имале секс за работно место или не. А ти наназад неколку поста, објаснуваш за некоја девојка која ни ту ние ја знаеме, ниту не интересира, ниту пак ти ја знаеш! ОК, може има некој „спонзор“ кој и го плаќа сето тоа. Нејзино си е. Па штом е од такво дисфункционално семејство, најчесто за жал си носи последици сето тоа. А ти рече и на ФБ слики и гледаш и ја прашуваш кај работи, што, колку плата зема... Нека не те замара. Инаку оставаш впечаток дека ти си искомплексирана, грда, која не може да успее на тој начин, па сега поддршка од нас бараш. Без навреда. Ги имало, ги има и секогаш такви ќе има. Ако не друго, ние да сме паметни нашите мажи да си ги задржиме како што знаеме од таквите. Денес се е отидено у к***ц, па место оговарање, најдобро е работење на себе.
    Убава вечер, and no hard feelings ве молам :*:*:*
     
    На Lepotajce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Добро де шо се нафрливте сите на Tanjamm.
    Па таа само кажа во контекст на темата за некоја девојка која ја познава дека со помош на x-фактор преживува и живее луксузен живот.
    Зошто одма напаѓате демек тања имала фрустрации или комплеси за девојката.
    Веќе аман,форумот е толку напнат,некој да не може да си напиши слободно мислење.
    Мислам дека во судница се наоѓам.
    Па нели таа е темата-секс за унапредување?

    Мој личен став-ми се гади од курвински потези или вешти манипулаторки кои се обидуваат на секој можен начин да се унапредат,без разлика дали станува збор за работно место или некоја друга институција.
     
    На Tanjamm и london-girl им се допаѓа ова.
  4. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.702
    Пол:
    Женски
    Јас како што сфатив девојката заработува така, немала секс за да добие подобра позиција или воопшто да ја вработат. Е арно де, не е светица, што се нафрливте на девојката која го напиша примерот, па мене не требаше да ми објаснува дали и од какво семејство е за да сфатам. Познавам и јас таква една, што е најлошо треба да се ородам со неа, и покрај сите наши посочувања семејството мое кај кое треба да влезе како снаа нејќе да сфати за жива глава. Како и да е, подобра позиција можеби ќе добие, но ќе изгуби образ, мене тоа со ништо не ми се плаќа.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Е не бе баш сум слатка , како грда. И успешна сум, да не откривам многу за себе, сепак поинтересно е кога сме анонимни, има тука 2-3 познати пишуваат само не им ги знам псевдонимите. Сакав да кажам дека светот е исопачен ептен, не се знае што е нормално, а што не.
     
    На unforgettable.u му/ѝ се допаѓа ова.
  6. unforgettable.u

    unforgettable.u Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    11
    Е не бе баш сум слатка , како грда. И успешна сум, да не откривам многу за себе, сепак поинтересно е кога сме анонимни, има тука 2-3 познати пишуваат само не им ги знам псевдонимите. Сакав да кажам дека светот е исопачен ептен, не се знае што е нормално, а што не.[/quote]Е не бе баш сум слатка , како грда. И успешна сум, да не откривам многу за себе, сепак поинтересно е кога сме анонимни, има тука 2-3 познати пишуваат само не им ги знам псевдонимите. Сакав да кажам дека светот е исопачен ептен, не се знае што е нормално, а што не.[/quote]

    Да, тоа во право си. Изопачен скроз за жал :(
     
  7. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Не сум го направила, не го правам и нема да го правам. Едноставно нема на толку ниско ниво да се спуштам! :fubar:
     
  8. andrea99

    andrea99 Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Па што ако е одвратно и ниско? живее како госпоѓа н проси и не се лишува од ништо а воедно и своите потреби за секс ке си ги задоволи со својот згоден газда и ништо не и фали, ништо не губи само добива. Јас сум ЗА секс на работно мео не гледам ништо лошо во тоа, па дури и да има семејство газдата тој одлучил да легне со девојката таа не е виновна што му дозволила зашто имала излив на сексуални испади така да младит нека си практикуваат ваков секс доколку е важен за кариерата им, нема ништо лошо во то а доколку е газда маж ви задржете го во вашиот кревет и без гајле ке спиете, без а мислите дали се сексал со друга или не
     
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Да е слободен газдата оправдувам,ама ако има фамилија и е стар,грд и дебел но веј,па како ќе легнеш бре со тој човек? џабе ќе те носи и Лондон и Париз,кога треба да се разбудиш во кревет покрај него и во најлош случај да му родиш дете,кое ќе го развлечкуваш наскоро бидејки стариот богаташ ќе ти здосади и ќе бараш" младо мевце" кое ќе ужива во парите кои си ги крадела на фин начин од бракот со стариот богаташ,овие бракови не завршуваат на добро и не носат ништо добро ;)
     
  10. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не би легнала со шеф, или било кој друг за да напредувам со кариера.
    Да так е најлесно, легни, рашири нозе и терај.
    Ама не сакам така да поминувам низ живот!
    Несакам на тој начин да крадам кариера!
    Неморам да бидам на некое јако место од сами почетак, па ни потоа ако тоа е услов.
    Многу ми е бедна работава, девојките вакви ми се многу бедни и ниски.
     
    На hermosa, Anie93 и fighter им се допаѓа ова.
  11. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Мажите , кои се на функција или имаат голема финансиска моќ, се научени да очекуваат секс за возврат-на пример вработување, унапредување и слично. И тука нема што...молим лепо...ако таа сака ок, ама ако таа не сака, тогаш нема потреба ни да влезе во таква релација со него.
    Проблемот во МК е тоа што,на ваквите „газди“ и „функционери“ жените-за жал -сами им се нудат, после пак трчаат по медиуми, некакви си здруженија за заштита на прават на жената и повикуваат за еднакви права, СТОП за сексуалното вознемирување на женскиот пол......
    Самите сме си апсурдни ...и начинот на кој живееме, навиките кои ги прифаќаме како нормални...тоа е тоа...
    ЗАТОА КОЈ САКА...што сака нека прави, а на кого тоа не му се допаѓа, нека не го прави.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lepotajce

    Lepotajce Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Bravo. Mnogu dobro kazano
     
    На lale22 и Traveler91 им се допаѓа ова.
  13. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Познавам луѓе кои го практикувале ова. Јас не би, ни под разно. Дури и да имам емоции, ако е целта таква не би.
     
    На st-el, Lepotajce, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    3.956
    Пол:
    Женски
    Ист став делам како тебе. Сексот не смее и не треба да го користи жената како оружје за постигнување на овие цели. Што ќе вредам јас во очите на другите колеги, па дури и да сум интелегентна, вредна ако преку секс сум дошла до работа или унапредување? Едно големо НИШТО!
     
    На Tanjamm, DarkStormm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ич не е помизерно од тоа со врски да добиеш унапредување (партиски, пријателски, роднински).
     
    На Indiegurl, Mazegin, DarkStormm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    2.236
    Допаѓања:
    8.099
    Пол:
    Женски
    Работев во една баш мала фирма , каде што колешката беше швалерка на газдата.Нај одвратно ми беше што и жената на газдата работеше со нас, и они цело време муабети, децата им беа генерција па родендени итн.
    Нај интересно е што она беше разведена бидејќи била изневерена, а сега она е дел од таква игра со женет човек , а притоа е колешка со сопругата негова.
    Одвратно ми беше, одвратно
     
    На ku4ence, Tanjamm, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Исто е.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    Зошто постои темава? like come on...
     
    На m346 и Bibce_ им се допаѓа ова.