1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс па масажа или обратно

Дискусија во 'Секс' започната од andrej69, 23 март 2013.

 1. andrej69

  andrej69 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  Па тука нема многу што да се дискутира,се зависи од самата личност,како таа сака да го практикува,некои сакаат секс па масажа а некои пак обратно.Јас лично сум за секс па масажа а еве зошто-после сексот односно после доживувањето оргазам се опуштаат сите мускули во нашето тело така што нашето тело е спремно за дополнотелна масажа.Пробајте и уверете се,проверено,слушајте паталец а не гаталец.
   
  На Milenapopovska11, Lolo5 и love.faith.hope им се допаѓа ова.
 2. LogicalNonsense

  LogicalNonsense Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Масажа пред секс може да ме успие... Масажа после секс не оди изморен си и ти и партнерот. Или секс или масажа двете заедно многу многу не ми одат :)
   
 3. bubibubibubi

  bubibubibubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Јас сум за секс па после масажа :)
   
 4. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  А може ли секс без масажа,засто така е поставено прашањето,мора ли масажа па секс и обратно.
   
  На Camille84 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bubibubibubi

  bubibubibubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Може зошто да не па не значи дека секогаш после секс треба да има масажа ;)
   
 6. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.007
  Пол:
  Женски
  Јас би сакала прво масажа а после секс... :D
   
  На simonna.a, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 7. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  42
  сакам и секс после масажа а и масажа после секс ]:) :D :rofl: :P :lol:
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  76.550
  Пол:
  Женски
  Прво масажа па после секс.
   
  На simonna.a, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 9. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  7.295
  Пол:
  Женски
  И јас сакам масажа па секс, но да ме масира, а не јас да масирам 8) и на почетокот пред секс секогаш си добивав масажа од дечко ми, но сега веќе ми откажа љубов, пошто јас еднаш годишно сум го масирала само, па сега ме масира само у ретки случаи кога сум многу уморна или кога ќе зафркне нешто работа па ми се искупува со масажа:D :worried:
   
  На simonna.a, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 10. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.294
  Пол:
  Машки
  масажа со хепи ендинг :D
   
  На cresa-jagoda, Lolo5, krEM4Eto и 3 други им се допаѓа ова.
 11. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Masaza-seks-masaza.Ama oti mm e mnogu "nezen" preferiram samo seks :)
   
  На Lolo5, ninja35, Priroden и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Масажа со Sad enging. :rofl::rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.560
  Пол:
  Женски
  Прво масажа, па после секс. А после сексот уште една масажа. Ама да ме масираат. Со оглед на тоа што маж ми “обожава“ да масира, останува само сексот.
   
  На cresa-jagoda, Lolo5 и Maca_<3 им се допаѓа ова.
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Прво масажа па секс
   
  На cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 15. CocaColla

  CocaColla Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2016
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  840
  Пол:
  Женски
  Масажа па секс, у обратен случај одам на свој ризик да заспие мм па да останам без масажа :D :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.582
  Допаѓања:
  171.561
  Пол:
  Женски
  Масажа па кома:rofl:
   
  На simonna.a, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 17. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Pa istovremeno i masaza i seks super kombinacija ;)
   
  На simonna.a и Lolo5 им се допаѓа ова.
 18. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Прво масажа за опуштање па секс
   
  На Alex1990, cresa-jagoda, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  2.498
  Пол:
  Женски
  Масажа за да се ρазгоρат стρастите па сеκс... :)
   
  На cresa-jagoda, Lolo5, Mr.Awesome и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Mr.Awesome

  Mr.Awesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Машки
  Масажа за поттикнување на циркулацијата и бомбастична ерекција, секс, па пак масажа за релаксација.
   
  На cresa-jagoda, Lolo5 и krEM4Eto им се допаѓа ова.