1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

  1. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Ве молам за совет....Сум немала односи (но во скоро можеби) во каква поза би требало да се одигра безболен,а запаметен однос?
     
    На kateibale му/ѝ се допаѓа ова.
  2. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    uf..... ako se vodis od toa sto i kako e najdobro i se zamaras psihicki koja poza e dobra koja ne....najverojatno nema da bide wow. :roll: najdobra poza pa prv pat e onaa vo koja ke si najopustena i koja spontano ke se nametne ;)
     
    На Naca му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nasmejse

    nasmejse Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    Како што кажа newring86 дефинитивно најважно е да си опуштена, но сепак постои поза која се препорачува за прв пат т.н. мисионерска. Значи ти лежиш на грб а тој е врз тебе. Дури е препорачливо и да имаш перниче под тебе, со тоа што ќе ти се подигне малку карлицата и ќе биде полесно да пенетрира. Дека ќе биде запаметено, ќе биде , меѓутоа не затоа што било прекрасно, туку затоа што е прв пат и верувам со личноста што ја сакаш :)
    Ако е поискусен нека се потруди максимално да те опушти, да не се плашиш и нормално да го посакуваш тоа што следи.
    Со лесно ;)
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    bravo za kompleteniot odogovor,se nadevam deka ke i e od pomos na glamourouS! i jas sum za misionerska poza! mislam deka skoro site sme ja izgubile nevinosta vo taa pozza(se razbira ima i isklucoci)
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Hmm...pa mislev deka kje bide taka...:)
    A sekako deka kje bide so toj shto go sakam,megjutoa mi treba ushte malku vreme :)
    Blagodaram vo sekoj sluchaj,prifakjam i drugi mislenja i sugestii
    :*
     
  6. Janaaa

    Janaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12
    GlamorouS 12 години имаш?????
     
  7. praski4ka

    praski4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    42
    Zosto ja prasuvas dali ima 12 god?Zatoa sto e nevina i prasuva za sovet???Epa devojko,ne se site ,,srekjlii" kako tebe pa da imaat koj da gi skine i da gi podu4i na 12-13 godini...
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Ne ! Odkade ovaa misla?
    :o
    Ushte malku polnam 18 godini
     
  9. nasmejse

    nasmejse Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    Браво за тебе!!!! Баш ми е драго што не си почнала многу рано, како што е случај во денешно време. И јас ја изгубив невиноста на 18 години и мислам дека е стварно многу важно да си психички спремна за такво нешто ;)
     
  10. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    :) И јас го мислам истото,затоа чекам да дојде вистинскиот момент... <3
     
  11. Ros

    Ros Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    bas super , i jas cekav dolgooo dolgooo dodeka dojde toj moment :0 Mislam deka toa e odlicno ! Sto se odnesuva do pozata i jas bev preopteretena okolu toa i razmisluvav se rasprasuvav isto kako tebe ,no na krajot kako sto i mozebi veke pretpostavuvas se iskoci poinaku od planiranoto :0 mojot prv pat bese od pozadi , bidejki vo misionerska mi bese premnogu bolno . Se zavisi od tebe :0 Pozdrav , i uzivaj!
     
  12. Janaaa

    Janaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12

    Pa ja prasuvam zatoa sto cudno mi e nekoj na 12 god da razmisluva za prv pat,rano e!! a taka i pisuvase na profilot pa se zbuniv.Inace i jas sega uste malce ke polnam 18 i uste ne sum imala odnosi....
     
  13. praski4ka

    praski4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    42
    ok,izvini ako te navrediv.Sekoja 4est i na dvete,najpametno e da se izgubi nevinosta koga si polnoleten,barem spored moe mislenje,iako jas izbrzav pa go napravi toa 3 meseci pred polnoletstvo.
     
  14. Janaaa

    Janaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12
    Hehehe niso be uzivaj...jas kako i da e poso nemam ni 2 meseci do polnoletstvo a nemam decko moemntalno ke si ostavam za posle 18 hehe :)
     
  15. happy

    happy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    zenski aj pomagajte gledam ovde ima nes spomnato za prviot odnos :worried:
    vaka so decko mi odime samo 1 mesec no i pred 2 god imavme isto mn kratka vrska od eden mesec raskinavme prilicno za gluposti i posle tie dve god ponekogas se muvavme i me molese da mu dadam pak vtora sansa da bideme zaedno... i sea ubavo mi e se t.e i seuste e rano da kazuvam dali e ok ama mi veli deka saka da imame odnosi za n god da sum go iznenadila jas mu rekov deka nema sansi i on veli pa sto detskata li ke ja pravime bez odnosi :worried: aj ke ve molam da mi kazete mislenje za ova negovo razmisluvanje ma da jas mislam deka ne e vo red, i sekako ke si pravime muabet ke mu kazam sto kako ama bas denes mi go kaza toa i sea sum vo razmisluvanje dali navistina me saka kako sto veli. A hello inaku ke mi bide prv i mn si go sakam i nzz...morav da si go kazam nekomu ova a inaku sekako ke pravam muabet so nego ako ne saka da poceka :( nis ke raskineme a taa votra sansa ne mu ja dadov za dzabe tuku deka ne go zaboraviv 2god iako vo meguvreme bev i so dr. a za spremnost ja sum spremna psihicki sum no ednostavno ne se davam 1 mesec no way, inaku imam 17 godini vo april 18.
     
  16. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Воопшто не е правилно да ти го кажува тоа, затоа што вие сте заедно само 1 месец. Детската ли ќе ја правиме???? Каков муабет е тоа??? Ц Ц Ц Тој колку години има? Според мене не треба ни да помисливаш да му дадеш ако ти не сакаш и ако ти не си спремна на тоа. Ако те сака ќе те чека и нема да навалува да имате секс. Ако пак продолжува да те притиска можеби и не е за тебе.
     
  17. happy

    happy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    18god e, ok samo da cuev mislenje fala ti, gledam se pokolpuva :)
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    мисионерска дефинитивно! ;) машкото има подобар пат за пенетрација и он може да ја води играта а девојчето може да учи :)
     
  19. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    До сега не сум имала односи .. никакви. Имам сериозна врска со дечко ми. И премногу го сакам. Но страв ми е од прв пат ? Знам дека нема да почуствувам несакам да е посебно рози ау ау... сакам само да си дојде кога тогаш но како да знам дека баш тогаш што да рпавам како да реагирам... имам милиони прашања во главата... знам дека ќе можете да ми помогнете фала однапред . :mrgreen:
     
  20. Celesta

    Celesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Deneska maskite se ke kazat samo da imaat sex so tebe, lugeto obicno vikaat deka ako deckoto te saka ke te ceka da bides sprema za toa, no deneska ne se naoga takvo masko koe ke te ceka ti da se spremis za prviot seksualen odnos, treba da bides opustena za da go napravis toa, nemoj da dozvolis da te provocira so vakvi glupavi komentari koi ocigledno se tipicni za site mazi, ili pak da te ucenuva deka ke ti raskine ako ne mu dades. Ocigledno smetas deka ke go izgubis ako ne mu ja ispolnis novogodisnata zelba, no razmisli sto vredi poveke da izgubis...nego ili sopstvenoto dostoinstvo samo zatoa sto toj sakal taka. Kazu mu jasno i glasno deka ne si spremna i ti treba vreme, ako ne prifati togas ocigledno ne e za tebe!