1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

  1. Misionerska :) Pozz***
     
  2. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    И јас бев како тебе со милион прашања и со многу страв.Кога и да почневме јас се плашев и престанувавме.Најбитно е да се има поддршка и разбирање од дечкото.Машко како машко си бара и си досадува стално,ама ако не си подготвена или чуствуваш страв или било што не треба да брзаш.Јас одев со него од мои 15год, многу го сакав но сепак додека не наполнив 20 год не се чуствував подготвена за тој чекор.Морам да кажам дека не навалуваше премногу и беше стрплив(на крај му се исплатеше :mrgreen: ). Едноставно ќе знаеш кога треба да се случи,ќе почуствуваш.И немој да си премногу стегната,труди се да бидеш што е можно поопуштена.Кога си повеќе опуштена помалку ќе те боли.И многу е битно да имате подолга предигра.Ова ми текна во моментов,што те интересита слободно прашај ;)

    А што се однесува до позата и јас сум за мисионерска :)
     
  3. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Spored mene nema vrska za toa dali ke si polnoleten ili ne...vaznoto e da si spremen i da go imas praviot covek do tebe.JAs prv pat imav na nepolni16godini.Odev so deckoto skoro 1 godina i se sluci toa...i sto ako si polnoletna i otides na fakultet devica.Nikogas ne se pokajav sto toa go napraviv porano so covekot sto go sakav,poarno taka so nego otkolku so nekoj na faks za edna vecer da me iskoristese i posle toa da me ostavi
     
  4. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
     
  5. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70


    odlichno razmisluvash. Sushte sum nevina imam 17 . Imam dechko so nego sum 8 meseci. Znam deka toj e onoj koj me zasluzuva go sakam i me saka.... mislam deka ljubovta ne bara godini a i da bara jas toa bi go napravila so nego.. samo da se sluchi toj moment :D (malku imam strav)
     
  6. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    A mene nevinosta mi pretstavuva problem koj sakas sto pobrzo da go resam, imam 19 godini ideme so decko mi 3 godini i nesto, on e postar od mene, no ne navaluva... 1000% sum sigurna deka me saka, da ne me saka ne bi me cekal tolku, i jas sum spremna i psihicki i fizicki samo ete pusti strav.... :roll:
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    си имала анален, но не и вагинален? несекојдневно :D
     
  8. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    знам сите и другарките ми се чудат велат дека анален појке боли, пошо мене ми е страв од болката ама едноставно не можам и крај....
     
  9. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    ako si spremna da odis na toj cekor samo opusti se i se ke si odi samoto kako sto treba,a se slozuvam so drugite,misionerska e najdobra,i jas so taa poza zagubiv nevinost.ama gledam na ova pogore sto si go napisala kako da se mislis dali da odis do kraj ili ne.zatoa moj sovet e da imas seks samo ako se osekas deka si spremna za toa 101%.,a dokolku ima mala nedoumica togas pocekal uste malku,veruvaj ke osetis samata koga sakas i si spremna za toa.pozz i so sreka i so lesno ...
     
  10. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    речиси на сите позата им е мисионерска. јас така почнав, но ме болеше многу. од искуството на другарките дознав дека ако сум јас од горе ќе ми биде полесно, така и направив и навистина послено одеше.
     
  11. Delirium

    Delirium Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ma ne misionerska... sekakva sme probuvale i jas prvo sum opustena i se, a posle koga e momentot jas pocnuvam da se tresam i stvarno ne znam sto da pravam... ke si ostanam nevina do krajot na zivotot :(
     
  12. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Еве и јас бев иста ваква како што опишуваш ти се пласев,се тресев и секогаш си викав ајде наредниот пат ке издржам ама никако и ние пробавме ногу различни пози но мене секако ме болесе......и ми скисна така на мене а на дечко ми незнам како му е било ама беше многу стрплив и пробавме различно нешто од сите предходни пози.Јас бев врз дечко ми и полека барем така помалку ме болесе и бидна работата :lol: :lol:
     
  13. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    И јас имав слушано за мисионерската поза, но нам не ни одеше таа поза, многу ме болеше, па се помачивме малку :lol: и бидна во поза во која јас бев над него,тој легнат (во када) свртена кон него со грб...нешто како јавачка...Не дека не ме болеше, ама дефинитивно помалку болеше од мисионерската :D
     
  14. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Epa gleam deka skoro site so ne uspeale u misionerska, uspeale ako bidat oni odozgore, da vi kazam sledniot pat jas definitivno taka ke probam, ako moze nekoj neka mi kaze poubavo sto, kako.. za da uspee vise ednas za sekogas? dali jas da ja kontroliram penetracijata, dali popoleka ili pak brzo? Mozda zvuci se ova glupo ali verujte problem si iam :lol: :lol:
     
  15. mila01

    mila01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    горе или доле ?

    епа вака.. :) со дечко ми едно 3-4 пати пробуваме да имаме односи ама не успеваме.. Во секој случај ме интересира како е полесно за првиот пат, девојката одозгора или обратно ?? колку што сум информирана по болно е кога девојката лежи на грб зошто целата тежина е на грбот.. или... ???
     
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    За прв пат најдобро е ти да лежиш на грб, под газот да ставиш јастуче за да се поткренеш малку. Или со грбот легни на кревет а со нозете потпирај се на подот, газот малку ќе ти биде на кревет, дечко ти ќе клекне или ќе чучне. Вака дечко ти лесно ќе пенетрира, а ти ќе може широко да ги поставиш нозете. Ај ќе побарам слики од позиве, ако најдам ќе ги постирам.
     
    На Macorot vo Cizmi и virginia им се допаѓа ова.
  17. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Ti odozgora.
     
    На virginia му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mila01

    mila01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    фала ти.. мислам дека сфатив.. само тоа со нозете на под не сфатив точно како..
     
  19. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    31
    Ме интересира колку години има дечко ти? Гледам дека ти имаш 16, а тој ако не е тајна? Инаку како во претходниот пост е и моето мислење...првиот пат он горе ти доле,...според насловот ако се водиме :D За нормално пенетрацијата да биде ок...инаку обратно мака ке си имате...
     
  20. mila01

    mila01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3