Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Anonymous

  Anonymous Guest

  Misionerska :) Pozz***
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  И јас бев како тебе со милион прашања и со многу страв.Кога и да почневме јас се плашев и престанувавме.Најбитно е да се има поддршка и разбирање од дечкото.Машко како машко си бара и си досадува стално,ама ако не си подготвена или чуствуваш страв или било што не треба да брзаш.Јас одев со него од мои 15год, многу го сакав но сепак додека не наполнив 20 год не се чуствував подготвена за тој чекор.Морам да кажам дека не навалуваше премногу и беше стрплив(на крај му се исплатеше :mrgreen: ). Едноставно ќе знаеш кога треба да се случи,ќе почуствуваш.И немој да си премногу стегната,труди се да бидеш што е можно поопуштена.Кога си повеќе опуштена помалку ќе те боли.И многу е битно да имате подолга предигра.Ова ми текна во моментов,што те интересита слободно прашај ;)

  А што се однесува до позата и јас сум за мисионерска :)
   
 3. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Spored mene nema vrska za toa dali ke si polnoleten ili ne...vaznoto e da si spremen i da go imas praviot covek do tebe.JAs prv pat imav na nepolni16godini.Odev so deckoto skoro 1 godina i se sluci toa...i sto ako si polnoletna i otides na fakultet devica.Nikogas ne se pokajav sto toa go napraviv porano so covekot sto go sakav,poarno taka so nego otkolku so nekoj na faks za edna vecer da me iskoristese i posle toa da me ostavi
   
 4. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
   
 5. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66


  odlichno razmisluvash. Sushte sum nevina imam 17 . Imam dechko so nego sum 8 meseci. Znam deka toj e onoj koj me zasluzuva go sakam i me saka.... mislam deka ljubovta ne bara godini a i da bara jas toa bi go napravila so nego.. samo da se sluchi toj moment :D (malku imam strav)
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  A mene nevinosta mi pretstavuva problem koj sakas sto pobrzo da go resam, imam 19 godini ideme so decko mi 3 godini i nesto, on e postar od mene, no ne navaluva... 1000% sum sigurna deka me saka, da ne me saka ne bi me cekal tolku, i jas sum spremna i psihicki i fizicki samo ete pusti strav.... :roll:
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  си имала анален, но не и вагинален? несекојдневно :D
   
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  знам сите и другарките ми се чудат велат дека анален појке боли, пошо мене ми е страв од болката ама едноставно не можам и крај....
   
 9. maja.ivona

  maja.ivona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  ako si spremna da odis na toj cekor samo opusti se i se ke si odi samoto kako sto treba,a se slozuvam so drugite,misionerska e najdobra,i jas so taa poza zagubiv nevinost.ama gledam na ova pogore sto si go napisala kako da se mislis dali da odis do kraj ili ne.zatoa moj sovet e da imas seks samo ako se osekas deka si spremna za toa 101%.,a dokolku ima mala nedoumica togas pocekal uste malku,veruvaj ke osetis samata koga sakas i si spremna za toa.pozz i so sreka i so lesno ...
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  речиси на сите позата им е мисионерска. јас така почнав, но ме болеше многу. од искуството на другарките дознав дека ако сум јас од горе ќе ми биде полесно, така и направив и навистина послено одеше.
   
 11. Delirium

  Delirium Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ma ne misionerska... sekakva sme probuvale i jas prvo sum opustena i se, a posle koga e momentot jas pocnuvam da se tresam i stvarno ne znam sto da pravam... ke si ostanam nevina do krajot na zivotot :(
   
 12. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  22
  Еве и јас бев иста ваква како што опишуваш ти се пласев,се тресев и секогаш си викав ајде наредниот пат ке издржам ама никако и ние пробавме ногу различни пози но мене секако ме болесе......и ми скисна така на мене а на дечко ми незнам како му е било ама беше многу стрплив и пробавме различно нешто од сите предходни пози.Јас бев врз дечко ми и полека барем така помалку ме болесе и бидна работата :lol: :lol:
   
 13. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  И јас имав слушано за мисионерската поза, но нам не ни одеше таа поза, многу ме болеше, па се помачивме малку :lol: и бидна во поза во која јас бев над него,тој легнат (во када) свртена кон него со грб...нешто како јавачка...Не дека не ме болеше, ама дефинитивно помалку болеше од мисионерската :D
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Epa gleam deka skoro site so ne uspeale u misionerska, uspeale ako bidat oni odozgore, da vi kazam sledniot pat jas definitivno taka ke probam, ako moze nekoj neka mi kaze poubavo sto, kako.. za da uspee vise ednas za sekogas? dali jas da ja kontroliram penetracijata, dali popoleka ili pak brzo? Mozda zvuci se ova glupo ali verujte problem si iam :lol: :lol:
   
 15. mila01

  mila01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  горе или доле ?

  епа вака.. :) со дечко ми едно 3-4 пати пробуваме да имаме односи ама не успеваме.. Во секој случај ме интересира како е полесно за првиот пат, девојката одозгора или обратно ?? колку што сум информирана по болно е кога девојката лежи на грб зошто целата тежина е на грбот.. или... ???
   
 16. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  За прв пат најдобро е ти да лежиш на грб, под газот да ставиш јастуче за да се поткренеш малку. Или со грбот легни на кревет а со нозете потпирај се на подот, газот малку ќе ти биде на кревет, дечко ти ќе клекне или ќе чучне. Вака дечко ти лесно ќе пенетрира, а ти ќе може широко да ги поставиш нозете. Ај ќе побарам слики од позиве, ако најдам ќе ги постирам.
   
  На virginia му/ѝ се допаѓа ова.
 17. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  107
  Ti odozgora.
   
  На virginia му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mila01

  mila01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  фала ти.. мислам дека сфатив.. само тоа со нозете на под не сфатив точно како..
   
 19. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  Ме интересира колку години има дечко ти? Гледам дека ти имаш 16, а тој ако не е тајна? Инаку како во претходниот пост е и моето мислење...првиот пат он горе ти доле,...според насловот ако се водиме :D За нормално пенетрацијата да биде ок...инаку обратно мака ке си имате...
   
 20. mila01

  mila01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3