1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

  1. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Еве најдов слики , малку се смешни ама се поучни :D
    Да, може и ти одозгоре , мене малку таа поза на почетокот ми беше тешка затоа што не знаев ја да ја контролирам пенетрацијата, но ти може подобро од мене ќе се снајдеш. :D Поздрав

    МОДЕРАТОР:
    Фотографиите се избришани поради експлицитната содржина.
     
  2. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    31
    Веројатно први еден на друг...ок.....Ама пред да направиш било што најљубезно те молам расчиткај се низ темиве на форумот...Стварно има премногу мислења, за секс, пози, заштита, итн итн..Поззз и се најубаво
     
  3. mila01

    mila01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    фалааа фала :) да да читам редовно :)
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    јас мислам да бидеш ти одозгора така бар јас го имав првиот сексуален чин. пробавме он одозгора али не идеше го држев за кукови и го отргав од мене затоа што ме болеше :lol: :lol: :lol: , па се качив јас одозгоре он одоздоле е сеа он ме фати за кукови и ми го брцна :lol: малку потече крв на стомак кај него ме здоболи пустив некоја солза радосница но беше баш онака слатко :lol: еве ти совет но не брзај пред се имаш време за се, за секс треба да си целосно подготвена ;)
     
    На Macorot vo Cizmi и virginia им се допаѓа ова.
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Се извинувам за фотографиите, не знаев дека се безобразни , нема друкпат. Поздрав до модераторот :D
     
  6. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Како јас да се читам пред 4, 5 месеца...
    Сега коа ќе ми текне, многу ми е смешно :D
    А јас поим неам како изгубив, во едно од многуте обидувања, едноставно се случи, не знам ни кога ни како не знам ни каде :rofl: :rofl: :rofl:
    Само знам дека од тогаш со дечко ми сме го надополниле целото изгубено време :D :D
    Ненаситни сме :lol:
     
    На lily.be му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.910
    Допаѓања:
    32.510
    Пол:
    Женски
    Според мене, најдобра поза за прв однос е кога машкото е врз девојката. Јас и дечко ми таа поза ја применивме и беше супер.
     
  8. stefu6ka

    stefu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    decko mi saka denovive da imame prv sex kazete so da pravam ova mi e prv a nemam pojma : :) :) plss help :$ :$
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    да почекаш уште некоја година да пораснеш. мој совет а ти што сакаш прај ако си решила твое си е
     
    На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
  10. stefu6ka

    stefu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    fala na sovetot i jas mislam deka treba da pricekame :)
     
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    и ние ја применивме таа поза. иако на почеток, значи ептен на почеток бевме онака странично наместени... сепак чудно чувство буди првиот пат :lol:
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Исто и ние .. од тој прв пат , сликата ми е во глава . :)
     
  13. Severina

    Severina Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    izgleda samo jas tuka izrod sum:) jas prv pat ke probuvavme so deckoto misionerska ama posto jas zbesnuvav samo so ke se doblizese od so mi bese strav i nikako da se sluci i se resivme na kuceska ....taka jas ne gledav so se slucva si ja gusnav pernicata i cekav cela bolka da zavrsi :D mozi zvuci cudno ama bi ja preporacala taja poza zaso nema kaj da begas i da se trgas ko ke te boli i si dobro rasirena , a so misionerska mozis mn lesno da se trgas na pr kako mene ako ti e strav a so ogled na to so na site mu e strav prviot pat....
     
    На ana.ubavkata му/ѝ се допаѓа ова.
  14. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    хеххе, и јас имав лошо искуство од мисионерската првиот пат..Со оглед на тоа дека нешето беше очекувано, т.е. прв пат бевме за викенд сами кај него и спиевме сами..На крај се случи спонтано во обратна јавачка поза и тоа во када :) Необично, но прекрасно ^_^
     
    На virginia му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски

    :$ :$ :$ истата поза само во кола :sweat:
    :tmi:
     
  16. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Мојот прв пат сакав јас да бидам горе, во никој случај поинаку :) . Имавме на располагање 2 вечери (студирав во Скопје, бев сама за викенд). Првата вечер пробувавме така -јас горе, но многу беше болно, а не сакав да пробам мисионерска поза :) и ништо не бидна. Втората вечер пак иста приказна, и утрото кога станавме, имавме 2 часа на располагање пред да си оди, и тогаш прво мисионерска додека да тргне работата, па после јас горе и прекрасно беше, прв однос - прв оргазам :)
     
    На Macorot vo Cizmi, Ana.brojka, virginia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Според мене најдобра ко за прв пат е машкото од горе само стави перниче под задникот подобро било ...јас не користев ама ете совет :)
     
  18. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Не ни помислив на друга освен на мисионерска, затоа што ми се чинеше дека така најмалце ќе боли, исто и јас ставив перниче под мене и не беше болно, имаше само некое мало пецкање. И после тоа долго време ми требаше, може два-три месеца за да можам јас врз него, ме болеше многу кога пробував. Така да мислам дека сепак мисионерска е најдобро за првиот пат.
     
  19. virginia

    virginia Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    5
    па зависи за секоја девојка како е најопуштена.. јас колку и да бев опуштена и да сакав првиот пат, ама со мисионерска никако не можевме од таа пуста нервоза дека конечно ќе биде, многу лесно го буткав од мене.. после пробавме јас врз него да лежам (не да го јавам туку само да лежам опуштено над него) и он да ме држи црвсто со рацете и претежно све он правеше одоздола и успеавме, дури и помалце болеше :) така да испробајте си и вие како највеќе ќе ви одговара..
     
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.065
    Допаѓања:
    11.214
    ma samo misionerska