Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Еве најдов слики , малку се смешни ама се поучни :D
  Да, може и ти одозгоре , мене малку таа поза на почетокот ми беше тешка затоа што не знаев ја да ја контролирам пенетрацијата, но ти може подобро од мене ќе се снајдеш. :D Поздрав

  МОДЕРАТОР:
  Фотографиите се избришани поради експлицитната содржина.
   
 2. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  Веројатно први еден на друг...ок.....Ама пред да направиш било што најљубезно те молам расчиткај се низ темиве на форумот...Стварно има премногу мислења, за секс, пози, заштита, итн итн..Поззз и се најубаво
   
 3. mila01

  mila01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  фалааа фала :) да да читам редовно :)
   
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.095
  Допаѓања:
  4.833
  јас мислам да бидеш ти одозгора така бар јас го имав првиот сексуален чин. пробавме он одозгора али не идеше го држев за кукови и го отргав од мене затоа што ме болеше :lol: :lol: :lol: , па се качив јас одозгоре он одоздоле е сеа он ме фати за кукови и ми го брцна :lol: малку потече крв на стомак кај него ме здоболи пустив некоја солза радосница но беше баш онака слатко :lol: еве ти совет но не брзај пред се имаш време за се, за секс треба да си целосно подготвена ;)
   
  На virginia му/ѝ се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Се извинувам за фотографиите, не знаев дека се безобразни , нема друкпат. Поздрав до модераторот :D
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Како јас да се читам пред 4, 5 месеца...
  Сега коа ќе ми текне, многу ми е смешно :D
  А јас поим неам како изгубив, во едно од многуте обидувања, едноставно се случи, не знам ни кога ни како не знам ни каде :rofl: :rofl: :rofl:
  Само знам дека од тогаш со дечко ми сме го надополниле целото изгубено време :D :D
  Ненаситни сме :lol:
   
  На lily.be му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.039
  Допаѓања:
  16.471
  Пол:
  Женски
  Според мене, најдобра поза за прв однос е кога машкото е врз девојката. Јас и дечко ми таа поза ја применивме и беше супер.
   
 8. stefu6ka

  stefu6ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  decko mi saka denovive da imame prv sex kazete so da pravam ova mi e prv a nemam pojma : :) :) plss help :$ :$
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.095
  Допаѓања:
  4.833
  да почекаш уште некоја година да пораснеш. мој совет а ти што сакаш прај ако си решила твое си е
   
  На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stefu6ka

  stefu6ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  fala na sovetot i jas mislam deka treba da pricekame :)
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Женски
  и ние ја применивме таа поза. иако на почеток, значи ептен на почеток бевме онака странично наместени... сепак чудно чувство буди првиот пат :lol:
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Исто и ние .. од тој прв пат , сликата ми е во глава . :)
   
 13. Severina

  Severina Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  izgleda samo jas tuka izrod sum:) jas prv pat ke probuvavme so deckoto misionerska ama posto jas zbesnuvav samo so ke se doblizese od so mi bese strav i nikako da se sluci i se resivme na kuceska ....taka jas ne gledav so se slucva si ja gusnav pernicata i cekav cela bolka da zavrsi :D mozi zvuci cudno ama bi ja preporacala taja poza zaso nema kaj da begas i da se trgas ko ke te boli i si dobro rasirena , a so misionerska mozis mn lesno da se trgas na pr kako mene ako ti e strav a so ogled na to so na site mu e strav prviot pat....
   
  На ana.ubavkata му/ѝ се допаѓа ова.
 14. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  хеххе, и јас имав лошо искуство од мисионерската првиот пат..Со оглед на тоа дека нешето беше очекувано, т.е. прв пат бевме за викенд сами кај него и спиевме сами..На крај се случи спонтано во обратна јавачка поза и тоа во када :) Необично, но прекрасно ^_^
   
  На virginia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Moja

  Moja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски

  :$ :$ :$ истата поза само во кола :sweat:
  :tmi:
   
 16. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Мојот прв пат сакав јас да бидам горе, во никој случај поинаку :) . Имавме на располагање 2 вечери (студирав во Скопје, бев сама за викенд). Првата вечер пробувавме така -јас горе, но многу беше болно, а не сакав да пробам мисионерска поза :) и ништо не бидна. Втората вечер пак иста приказна, и утрото кога станавме, имавме 2 часа на располагање пред да си оди, и тогаш прво мисионерска додека да тргне работата, па после јас горе и прекрасно беше, прв однос - прв оргазам :)
   
  На Ana.brojka, virginia и topceto им се допаѓа ова.
 17. Fibia

  Fibia Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  22
  Според мене најдобра ко за прв пат е машкото од горе само стави перниче под задникот подобро било ...јас не користев ама ете совет :)
   
 18. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  580
  Не ни помислив на друга освен на мисионерска, затоа што ми се чинеше дека така најмалце ќе боли, исто и јас ставив перниче под мене и не беше болно, имаше само некое мало пецкање. И после тоа долго време ми требаше, може два-три месеца за да можам јас врз него, ме болеше многу кога пробував. Така да мислам дека сепак мисионерска е најдобро за првиот пат.
   
 19. virginia

  virginia Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  5
  па зависи за секоја девојка како е најопуштена.. јас колку и да бев опуштена и да сакав првиот пат, ама со мисионерска никако не можевме од таа пуста нервоза дека конечно ќе биде, многу лесно го буткав од мене.. после пробавме јас врз него да лежам (не да го јавам туку само да лежам опуштено над него) и он да ме држи црвсто со рацете и претежно све он правеше одоздола и успеавме, дури и помалце болеше :) така да испробајте си и вие како највеќе ќе ви одговара..
   
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.343
  Допаѓања:
  4.002
  ma samo misionerska