Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.413
  Допаѓања:
  4.124
  Mene taka mi pravese eden decko, demek vrskata ni e tinejdzerska, iako bevme zaedno 3 nedeli i odma si pocna direktno ili indirektno da navaluva. A toa kaj mene ne proaga i raskinavme. Jas takvi prefrlanja nikogas en sum trpela. Ako ne mu se dopagam, neka bara nekoja podobra. Apsolutno mislam deka toa e najlesniot maski trik-detska, tinejdzerska, se vadat na nekoi finti za polesno da dobijat seks.
   
 2. k-ok-o

  k-ok-o Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Секс поза за прв секс?

  Според вас која треба да биде секс позата за првиот секс ???
   
 3. theundefeated

  theundefeated Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Секс поза за прв секс?

  Мисионерска дефинитивно ! :)
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.131
  Допаѓања:
  16.449
  Пол:
  Женски
  Секс поза за прв секс?

  Ова е многу битно прашање од животна важност, дури побитно од тоа со кого ќе ви биде првиот секс, и треба да се испланира барем два месеца однапред.
  Дури мислам дека треба да биде нешто уникатно и досега сеуште невидено. Треба да бидете што покреативни, јас би ви дала предлог едниот од вас да виси на лустер со една рака а со другата рака да игра пинг понг, друга верзија би била во купатило на машината за перење додека таа работи, можете и во кујна на микробранова, дури ако сте премногу запалени за да не прегорите отворете го фрижидерот и легни на една од сталажите.
  Толку за сега, некако не ми доаѓаат уникатни идеи, ама сепак што е прво прво си е, не треба да се заборави, позата и местото мора да бидат уникатни во секоја смисла на зборот и актот.

  (не ми се верува дека некој првиот пат би мислел на позата, демек ќе се ебеш научено по читанка)
   
  На Shalitra, anngelique и blackrosse им се допаѓа ова.
 5. theundefeated

  theundefeated Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Секс поза за прв секс?

  Абе не е по читанка али постојат некои правила за првиот пат.. зависи сеа колку се запалени или во која состојба се наоѓаат партнерите..Најдобра мислам е мисионерската поза,пошо прв пат како прв пат,може да боли,тече крв,сепак треба и местото и условите и партнерот шо е најбитно да бидат добро избрани .. Не е работата невиноста да се изгуби со првиот на кој ќе се налета .. :)
   
 6. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  3.138
  Мисионерска. :)
   
 7. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  588
  Го делам и јас истото мислење, мисионерска.
   
 8. ana996

  ana996 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Прв однос

  Kоја поза е најдобра за првиот однос и дали е точно дека doggy style највеќе боли ако ти е прв пат?
   
 9. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Прв однос

  За првиот однос не би ти рекла да експрементирате со позите одете на добро познатата мисионерска , а тоа дека повеќе болело со doggy dtyle првпат слушам
   
 10. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.283
  Допаѓања:
  2.371
  Пол:
  Женски
  Јас кога би имала, би бирала мисионерска дефинитивно :)
   
 11. ana996

  ana996 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  како да ја намалам болката при првиот сексуален однос?
   
 12. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.329
  Пол:
  Женски
  Опушти се и воопшто не размислувај дека ќе те боли. Значи НЕ се стегај! Најопуштена биди, и полесно ќе си поминеш така. :)
   
 13. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  So dobra predigra ke pomine se kako podmackano
   
 14. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  141


  опушти се не мисли на тоа дали ќе бидеш доволно добра или незнам што едноставно опушти се и уживај :)
   
 15. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  260
  На страна, он од позади.. не боли толку како мисионерска :^)
   
 16. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  3.460
  Пол:
  Женски
  Најбитно е да сте сигурни дека сте психички спремни, со прав човек и да оставите спонтано да оди. Кога ќе сте најопуштени, самата игра ќе ве донесе до тој чин, без да осетите и психички да се напињате и информирате за сите детали. Секој има прв пат и никој незнаел совршено како одат работите, затоа опуштеноста и хемијата со партнерот е најбитна. Лично сум за мисионерска, барем за мене, зошто немаше никогаш да се случи ако небеше тој во контрола над мене. Изводам и коркле сум, и затоа ја одбравме таа поза.
   
 17. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Нема ни да боли ако се опуштиш и му се предадеш не мисли на болката .
   
 18. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  568
  Се согласувам со ова, јас пред да се случи многу мислев како ќе биде, ќе ме боли ли бла бла, ама во моментот бев многу опуштена и не осетив болка, малку пецкање, ама не таква страшна болка.. Ништо неистрпливо, така да може веќе ви здосади ама тоа е лекот, само опуштете се и бидете сигурни дека сакате да го направите тоа ;)
   
 19. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  225
  Според мене најдобра е мисионерската, бидејки така се лице в лице, си дишат во врат, а таа лежи опуштено... Некако и ми е најромантична :)

  Онаа кога јас лежам на страна а тој е од позади ја практикувам обично кога нешто ке ме испровоцира и не сакам да го гледам само сакам да го чуствувам :rofl: И некако ми е по механичка.

  За кучешката да не зборам - за мене тоа е како да снимам порнич, ретко ми успева. Никако за прв пат.

  Девојката одгоре - мнооогу повеке ке боли бидејки ке и се затегнати мускулите на нозете.
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Мисионерска дефинитивно ..
   
  На Petar80 и the drummer им се допаѓа ова.