Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  najdobra poza za prv pat e ti da si odozgora, zatoa sto sama mozes da ja kontroliras cela situacija ako vo slucaj partnerot nema dovolno iskustvo so nevini devojki moza da te povredi:*
   
  На Passionate23 и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.202
  Допаѓања:
  44.278
  Пол:
  Женски
  Непишано правило е дека за прв однос идеална е мисионерска. Прашањето беше за безболен и запаметен однос. Безболен секако нема да биде, а запаметен сигурно дека ќе биде, позата нема врска туку самиот чин и каков и да е ќе ти остане во сеќавање. Јас тоа го направив во мисионерска поза и иако има други добри пози јас мислам баш таа е идеална за првиот пат, да го видиш и осетиш телото на партнерот онака како за прв пат.
   
  На Lunadeeztac, LoneWolfGuy, Згодно Момче и 4 други им се допаѓа ова.
 3. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Според мене поза за прв однос е мисионерската......
   
 4. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.414
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека тука не останува голем избор кога е во прашање позата за првиот сексуален однос.Единствена разумна поза е мисионерската затоа што таа поза е нај погодна за што помаку болна дефлорација.
   
 5. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Горе :) Да можиш да му ја врзиш една оти те излажа дека нема да боли..:)
   
  На jasbi, Stefan-Stefi, Maca_<3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Leontina9

  Leontina9 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Девојки сум немала односи.Мене многу ми е страв од првиот пат,мислам дека ќе умрам од срам, нема да знам што да правам....како поминува време мене се повеќе страв ме фаќа и не се осудувам да бидам со некој :)
   
 7. cockerspaniel

  cockerspaniel Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Пред се треба да се ослободиш од стравот, да се опуштиш и препуштиш на партнерот во тој момент.
   
 8. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  20.738
  Пол:
  Женски
  Која поза и да е, треба опуштеност за да не боли. Мене лично не ме болеше ни најмалку. Претходно за џабе само се плашев како ќе биде а тој страв произлегуваше од бројните приказни кои ги имав чуено за тоа колку болело. Јас лично ја препорачувам мисионерската поза. Или пак ако сакате да ја имате контролата во свои раце не е лоша ни онаа каде тој лежи а женското е одозгора. Според мене пожелно е да се избегнуваат пози при кои контролата е кај машкото а овозможуваат длабока пенетрација. Сепак што си е сигурно сигурно си е, да не се заборави во таа возбуда па да бидат плачки после :D
   
 9. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.969
  За тоа која поза при прв однос најдобра илустрација даде членот Anon (види погоре ↑ 2-от пост од истава страница)
   
 10. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  5.181
  Пол:
  Женски
  Најдобро е да не се размислува ни за поза ни за место ,а ни за време.Кога е се спонтано секогаш е поубаво.
  Затоа опуштете се ,сакајте се и водете љубов:inlove:
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IvannaT

  IvannaT Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  32
  Мисионерска е најзгодна :)
   
  На Згодно Момче и Dust им се допаѓа ова.
 12. HBO

  HBO Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Мисионерска дефинитивно :)
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  14.535
  Пол:
  Женски
  Мисионерска, бар за женско според мене.
   
  На Tanjamm и Desi1991k им се допаѓа ова.
 14. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  misionerska:)
   
  На Davidmfo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Davidmfo

  Davidmfo Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Nema izbor tuka, po avtomatizam idi misionerska :) ko ke pomislis na seks i na poza definitivno taja e najpoznatata :D :D :D
   
 16. MrenaRiba

  MrenaRiba Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  387
  Мисионерска,никој од старт не може да биде експерт :)
   
  На LoneWolfGuy и Davidmfo им се допаѓа ова.
 17. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Единствени сме што сме го направиле тоа првпат во кучешка поза? :?:
   
  На aleksandra99, Animali, Summerlove@2016 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Хаха не сте не, и ние прв пат во кучешка поза... Прво пробавме со мисионерска но не биде, постојано го оттргав од мене и пробавме со кучешка поза и бидна работата. :D
   
  На Joanna_, Animali и Pabi19 им се допаѓа ова.
 19. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  Мисионерска.
   
 20. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  мисионерска и доги
   
  На Joanna_ му/ѝ се допаѓа ова.