1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс после породување?

Дискусија во 'Секс' започната од KiT, 2 октомври 2012.

  1. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    @slavica999 не си правам филмови, искрено при имање односи чувствувам дека не сум толку тесна како порано. Добро тоа со дупката може да е филм.. но така се чувствувам :(

    @WORRIED.BT после колку време се врати во нормала со првото?? Односно не ми е битно времето само сакам да биде се како што беше :)
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Само ти се чини така. Се шириш 10 цм само при пораѓај, мускулот е еластичен и тоа си е природен процес...мислиш дека не си толку тесна затоа што си била повеќе запалена :)
     
  3. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Фала на одговорот. Да како што кажав желбата ми е поголема :$ Ај ке почекам уште малку, ваљда е уште рано да носам било каков заклучок во врска со ова :)
     
  4. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Биди среќна што имаш желба за секс. Јас не сакав ни да го слушнам зборот а не па да го спроведам делото.
     
    На chocolade и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  5. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.553
    Пол:
    Женски
    uff ne znam bas kolku vreme ama sigurno poveke od 5-6 meseci...i jas ko anina sakav da pospijam nekoja min.ne mi odese umot na sex...posebno so ova vtorovo...
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Богами на оваа тема ретко кој зборува во живо.
    Ние прв пат почнавме 2 месеци после породувањето, но првите неколку пати ме болеше внатрешно, во вагиналниот канал, но на влезот каде што беше шиено немав никаква болка. Разлика во ширината не осеќам, ниту маж ми, но затоа многу повеќе ми се полни со воздух при одредени пози.
    Треба да правиме Кегелови вежби за побрзо да се врати мускулот во првобитната состојба.
    Јас пак си имам проблем со желбата...толку ми е намалена, скоро и да ја немам :worried: Маж ми почна да вие како волк на полна месечина :D
    Се надевам побрзо ќе се вратат хормониве во нормала, сакам да ми се сака :)
     
    На thelittle17, thebabylover, anina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Имав желба уште 1 недела по пораѓај, но не смеев нели :) Едвај издржав 40 дена :lol: @Kitten тука ми требаа 30 мин за да о поставам прашањето па не лице во лице да прашам некого :$ Мајки немој да забушавате, знам дека сте уморни но сожалете се малу на вм. :)
     
    На anina и Kitten им се допаѓа ова.
  8. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Кога веќе сите зборувате отворено ај и јас да кажам :tmi:. Добри 4-5 месеци чувствував страшна болка затоа што не се навлажнував. Мислам дека е до хормоните ама ни оган не ме палеше. Толку ми се гадеше од помислата на секс што мислев дека никогаш нема да посакам... А и мм Богами, ко уплашен беше. Му се чинеше ќе ме скрши па прилично долго не ни потегнуваше за секс. Се додека јас не изразив желба. И конечно, хормоните нормално ми проработија дури после 5-тиот месец од породувањето.
     
    На Kitten, chocolade и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  9. bucale

    bucale Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    37
    На почетокот малку ескивирав ми се спие,уморна сум....дури ме болеше првите неколку пати и имав малку крв ама после колку повеќе односи имаш толку повеќе ти се присакува
     
    На Milkysummer му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Ма јок бре.... @chocolade ни после 6 полни месеци јас ич не помислувам на секс, сува барут! А не е дека ескивирам, имаме ама се на негова иницијатива. Не се вадам на замор (не секогаш :wasntme: ) зашто реално и не сум толку уморна, бебето ни е мирно.

    И јас се надевав на тоа колку почесто имаш, толку повеќе ти се сака, се затерува понекогаш и два-три дена по ред, ама ништо од желбата... :(
     
    На bucale, chocolade и anina им се допаѓа ова.
  11. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.553
    Пол:
    Женски
    lele devojki ala da vi e na komentarite ...da se utesam deka ne sum stanal frigidna
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  12. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    @Kitten може треба да те остави малку, а не 2-3 дена по ред. :). Па да видиш после како ќе ти текне :lol:
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  13. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Mu citam na mm od temava i mi veli da sum ja prijavila temata da ja izbrisat.:D
     
    На chocolade, Kitten и danichap им се допаѓа ова.
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.997
    Пол:
    Женски
    Нема шо да бришат, сеј си мирна таму :D
     
    На chocolade и Kitten им се допаѓа ова.
  15. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Бев на гинеколог вчера и баш го прашав за ова. Ми рече дека е нормално да е олабавен мускулот и му е потребно 5-6 месеци да се врати во нормала. А одкако ќе престанеме со доење скоз исто ќе било :P
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.553
    Пол:
    Женски
    ete gledas...tolku i jas rekov...se e povrzano koga ke prestanes so doenje i poodmorena ke bides i avtomatski i zelbata ti se zgolemuva...se ke bide samo treba malku vreme...
     
  17. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    По природа сум многу нестрплива :$ Нека цица прцулчето сега тоа ми е најбитно, па верувам дека пополека ќе се вратам во форма :) :*
     
  18. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    A koga da pocneme so sexualni odnosi :) Mislam, posle kolku vreme od poragjajot?
    P.S. Lele kakvi prasanja postavuvam kako se da mi e nepoznato i novo iako mi e vtoro dete, sve sum zaboravila (facepalm)
     
    На Sunnny, Eli23 и kristina.k им се допаѓа ова.
  19. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира за после царскиот мора ли да се чека 6 недели? Или може штом прекине крварењето? Цела бременост немавме односи, не ми беа толку збеснати хормоните ко сега :D
    Ама ко што е плашлив мм ќе чека доктор да ни даде дозвола.
     
    На Цвет88, Eli23 и kallias им се допаѓа ова.
  20. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Jas psole 40 dena bev na gin i mi kaza deka se e ok i moze da si prodolzam normalno so se :) Ali bolkava nekako me plasi mislev na pocetok aj moze normalno e ali eve so sekoj seksualen odnos e isto i nekako suv mi e toj del...Uf neznam dali da si posetam jas pak ginekolog