1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс после породување?

Дискусија во 'Секс' започната од KiT, 2 октомври 2012.

  1. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Mislam deka moze i porano so carski ali jas sepak cekav 40 dena i potvrda od ginekolog :)
     
    На didisi, Eli23 и kristina.k им се допаѓа ова.
  2. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    @kristina.k i jas istoto se mislev haha.
    @eatpraylove90 nekoj lubrikant da probate pred da pojdes na ginekolog pak. Sum citala deka na baza na voda lubrikantite bile podobri.
     
    На Petar80, eatpraylove90 и kristina.k им се допаѓа ова.
  3. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ma kakov seks?!?
    Zborot koga ke go slusnam kosa mi se kreva...tolku mnogu sum isplasena sto ni na genikolog nejkam da otidam...imav golema epizotomija i seuste mi pagaat konci i oskam nadvoresna bolka kako pritisok nekoj,a pominaa 2 meseci.
    Ni cela bremenost nemavme a bogami i sega ke se iznaceka.
    Preterano mi e strav nejkam ni da pomislam...Baska koga se vidov dole...na se mi lici ama na toa sto treba ne...kako da izgubila sekakva forma :@
     
    На gjoker4e, makgirl и okcenzi им се допаѓа ова.
  4. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Поминаа 6 недели од породување, ја си се осеќам супер. Треба да појдам на гинеколог да ме види и тој.
    Кога го ставив огледалцето меѓу нозе се разочарав. Изгледа раширено и ја изгубила секакава форма, односно не личи на мојата вагина од пред породување. Ама нели едно цело бебе излегло од таму, секако дека ке е таква деформирана:lol: Мене самодовербата ми е намалена зошро цела испукав со стрии целиот стомак, половина, нозе од препони па надолу ;(;( Ми се чини највеќе поради стриите не ми се сака , едноставно глупаво се чувствувам во своја кожа
     
    На little women, gjoker4e и Meckicja им се допаѓа ова.
  5. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    За време на бременост а и еве сега одкако родив немам никаква желба за секс..Незнам навистина што ми се случува..Еве веке месец и повеке не сме имале односи мм секоја вечер чека жалниот синко да заспие па да имаме ке чека чека ке види не заспива синко ке си легне..И се ми вели мене ако не ми текне ти не ни помислуваш..Дали некој имал сличен пронлем како го решил..? Едноставно немам никаква желба а не ми е ни убаво..Два месеви сум породена царски и само 1 сме имале и тоа на негово инсистирање..:|
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Нормално е, хормоните сеуште не се стабилизирани. Јас немав ниту потреба, ниту можев првите два и пол-три месеци, а откако почнавме осеќав сувост до шестиот месец откако се породив.
    Твоево не е ниту нешто ново, ниту проблем. Само треба време да помине.
     
  7. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Едно прашање вон тема, кога прв пат имавте односи после природно породување?
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.425
    Пол:
    Женски
    после два месеци
    до тогаш крварев нонстоп
     
    На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Megju mesec i 40 ne pamtam tocno :)
     
  10. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Dobro be nervozna sum i besna i tazna placam sekoja vecer :( se porodiv pred pet ipol meseci i edvaj imame odnosi se prasuvate zosto ???zasto sto nesaka da vleze voopsto imam bolki epten mi e suva dolu a sakam epten i koga ke dojde momentot bummm stivnuvam nemozam se osikam kako nesposobna neznam sto mi e ???inaku imame dve deca a i retko imame vreme i koga ke dojdat tie pet minuti sto gi iscekuvame dvajcata jas nemozam voopsto mnogu sum tazna epten placam posle sekoj sex zasto deset minuti predigra i coekot bukvalno se maci da mi go (stai izvinete na izrazot)...stava kondom no vo pocetokot nisto ne osikam ko mrtvak sum ccccc i prikrajot ko treba da svrsi jas togasss digam hormonite heeeelllp ve molam zasto planiram i na psihijatar da odam i da napomenam spijam po cetiri sati samo resto po doma so decata znaete obvrski all day A sakam da si go zadovolam soprugot da mu priredam iznenadyvanje
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  11. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Da pojdes na psihiatar e dobra idea no prethodno da smenis mislenje.
    Namesto "sakam da si go zadovolam soprugot ", reci "sakam da se zadovolam sama sebe, da uzivam" bez ni najmalku da razmisluvas na partnerot.
    Ne e sebicno toa. Mozda ke ti pomogne sama da se opustis bez nekoja cel.
    Probaj mozda ke ima rezultati.
    Pojdi do psihiatar pa porazgovaraj si. Sigurno ima nekoe resenie.
     
    На WildMk, lovestoneddd, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Освен психолошки, да не имаш и гинеколошки или хормонски проблем? Отиди на преглед и поразговарај го гинекологот. Исто така може да ти препише терапија за сувоста.
     
  13. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Koga imavte odnosi posle carski, i do koga krvarevte nekade procitav deka se krvari dodeka dois ...
     
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Првите 10 дена само крварев. И тоа од кои 5 дена беше сокрвица. Секс после 40 дена.,
     
    На ADOKI и didisi им се допаѓа ова.
  15. Majjja

    Majjja Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Женски а депилација после природен пораѓај со епизиотомија? Кога? Искуство?
     
    На Jenyl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Имав однос после 2 месеци од природен ппраѓај ама толку непријатно и болно ужас. Пробавме првиот пат и се откажавме мн болеше не сакам да се навраќам на тоа .после 2 дена пак и малку подобро и веќе третиот пат онака подобро али чудно.среќа маж ми полека стрпливо и прекинувавме кога не можев страшно искуство. Може дека апстиниравме поради ризична бременост9 месеци.. вие како поминавте првите неколку пати? :)
     
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Нема врска апстинирањето, ние не апстиниравме, секс до последен ден ама првиот секс после 2 месеца беше "леле мајко" :whew:
    После првиот пороѓај се осмелив за осноси за три месеци, а после вториот за два месеци. Чувството беше исто, болно и непријатно. Се сеќавам после првото дете таква нелагодност имав цели три месеци, а сега ќе видиме колку ќе трае.
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  18. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Првиот пат после 40 дена.Беше малку чудно ама не болно.
    А после вторио пораѓај немаше ни 1 месец и беше убаво.
    Ако ви е болно полека не брзајте сите се различно.
    Му треба време на организмот на сите органи да се вратата у нормала.
     
    На Iamkiksx, didisi и Independiente им се допаѓа ова.
  19. rustika

    rustika Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2018
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    zdravo
    imam rodeno 2 deca po priroden pat. Posle prviot poragaj seksot bese isti kako i predhodno, no posle vtoriot poragaj (6meseci od togas) seksot ne kako so bese, uste e siroko, ne cuvstvuvam nisto, ednostavno ne uzivam, a i mm veli deka ne e ko so bese... iskustvo od nekoja posle 2 rodeni deca? dali so tek na vreme ke se varti muskulot vo normala ili vaka ke ostani... da kazam i deka od ednata do drugata bremenost 2 i pol god ima razlika
     
    На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rustika

    rustika Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2018
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Hellp? :)