1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

 1. Да

  300 глас(а)
  41,7%
 2. Не

  420 глас(а)
  58,3%
 1. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  Cam to cam...Сте пробале?....Што мислите за ова...? :?: Чекам мислења и искуства...
   
  На Arjanit2021 и LudaJakimovska им се допаѓа ова.
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  НЕ, не сум пробала и несакам ништо преку камера или екран во живо е многу подобро :lol:
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  И јас немам пробано, малку ми е безвезе, сексот е комбинација од допири, звукови, мириси... ама сега ако се мора, ако сме далеку еден од друг, на подолг период, што знам :? можеби би пробала :)
   
  На kalimero4 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не сум пробала и не би пробала... Во живо си е во живо...
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ни под точка разно!Ако нема допирање, реално, ништо не ме привлекува.НЕ!
   
 6. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Сум немала, а нема ни да имам. Сигурна сум дека нема ништо да почувствувам во тие моменти...нема шанси
   
 7. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Зависи под што подразбираш сајбер секс.Дали со дечкото(кој живее или е привремено во странство) или со тотален странец?Денеска со брзиот развиток на интернет технологијата и веб камерите оваа ствар станува се помасовна и помасовна.Што знам немам некое изградено мислење за оваа работа.И ми е ок и не ми е.
   
 8. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Хммммм, па понекогаш имаме MSN секс или SMS секс. :twisted: Со камери баш не е интересно. Боље у живо.
   
  На Interestedgirl и Festim им се допаѓа ова.
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  се додека не ме бакне и не го осетам дека е до мене, додека не ме касне за стомачето и не ме притисне за ѕидот - аааа ништо од сајбер сексот! Значи - НЕ :)
   
  На Festim и lovely-girl им се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.684
  Допаѓања:
  64.980
  Пол:
  Женски
  Па да бидам најискрена сум имала вакво некое искуство. Значи беше ептен одамна кога беше мирцот во мода. Со еден дечко, од друга земја, се допишувавме прво преку мирц, па после преку мсн. Он имаше камера, јас немав. Почна да ми зборува прво нешто онака одоколу да врти нели, како си облечена дрн дрн, јас си лежам гол и си пишувам со тебе, сакаш ли да ме видиш и ни две ни три ми уклучи камера. И стварно си седи гол човекот. И ми вика ајде збори ми нешто валкано у стил :oops: И јас кој знае што ме спопадна почнав да му зборам, он почна да си се работи, се тоа пред мене и на крај си сврши си кажавме чао и никогаш веќе не зборев со него, му мавнав блок и тоа беше. Не знам само што ме спопадна, љубопитност веројатно :lol:
   
  На SexyySexyy, TutiFuti, butik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: супер , е стварно алал да ти е на храброста лелееее :lol:
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  (да не го цитирам цел текст, нема потреба)
  :lol: Ме изнасмеа Реинбоу. Мене еднаш вака ми се деси исто: прво се допишувавме на мирц, па на мсн после. И ми уклучи типов камера ни 5 ни 6. Ама јас одма го затворив прозорецот и директ блок дилит :lol: :lol:
   
 13. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  :lol: a ja i drugarka mi gledavme eden tip :lol: ni pusti kamera nenormalniot :lol: znam samo deka za takvo nesto treba hrabrost i ludost i toa mnogu. kako imase m**a ni znae na kogo pusta, mozevme komotno da pravime sliki i da gi stavime na net :twisted: ova internetov gi polude lugeto :lol:
   
 14. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  И јас еднаш имав такво искуство, е сега неможе да се каже дека дека беше баш виртуелен или syber sex, туку вака беше:
  Веќе подолго време се имав допишувано со еден дечко хрват кој живеел во Италија и дечкото беше крајно културен, воспитан, внимателен, арно ама незнам што му текна еднаш ме праша нешто за околу сексот, јас бев воздржана на таа тема, сепак да разменуваш такви мислења и искуста со некој непознат, хмммм... :oops:
  Продолжив јас да се допишувам со него, и ми беше многу интересен, немаше ништо од типот кажи ми ова, кажи ми она, или пипни се ваму, пипни се таму, едноставно незнам како, ги откри моите најдлабоки скриени желби и тајни што би ги правела јас со дечко (во тој момент бев free) но во никој момент тој не спомна за ништо со него :lol:
  Е тоа накратко беше моето искуство :D
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Хммм...ми се имаат уклучувано на скајп некои лудаци од Америка,прво со културен муабет,а потоа што носам на мене,па кај ми била раката...Еднаш еден ми пишува hi,и јас исто му враќам и звони,звони...и мене што ми стана,сама бев,го прифатив и наеднаш ми пушта камера кај што си врши работа самиот..хахахаха ме фати смеа голема го исклучив и го блокирав :D :fubar: Инаку никогаш не би прифатила ваков секс!!!
   
 16. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  СМЕ пробале интересно беше ...:)
   
  На Kasandrazezo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  сме пробале и беше секс ама со сршување и се занч беше на фејсбу чат и наеднаш сами с наведовме на таа тема и почнавме....не се срамам беше незаборавно исто како да беше до мене......само што бевме далеку еден од друг месец вереме и затоа го одобрувам само тогаш ваквиот секс иначе се знеа што е природно.хахха
   
  На GhostMk, Tetrapak и pikolino им се допаѓа ова.
 18. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
  Виц :lol: :
  Прават анкета на Универзитет Свети Кирил и Методиј.
  Прашање: Дали се за сајбер секс?
  Одговори:
  На Економски: Каков секс? :?:
  На Правен: Што секс? :?:
  На Електро: Сајбер-што?
  На Машински: Што-што?
  :rofl: :lol: :D :)
   
  На Cyclop, 1234567890111234, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
 19. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  Виртуелен, cyber sex....

  неее, не сум пробала и не сакам да пробам ептен е глупо :D
   
 20. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Виртуелен, cyber sex....

  До сега не сум се нашла во таква ситуација, но ако не го видам дечко ми подолго време, односно со месеци, можеби и би пробале, не викам не... :rofl: :rofl: :rofl: