Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

 1. Да

  222 глас(а)
  37,5%
 2. Не

  370 глас(а)
  62,5%
 1. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  Виртуелен, cyber sex....

  Има страница со ваква намена , камера во живо ...битното никогаш не ти дава да се гледаш со некого од иста држава ...си листаш се додека не наидеш на некој што ти се допаѓа ..интересно е , како што кажав пробавме неколку пати убаво беше , но не е тоа за мене , не ме бидува у прљав говор со странци .. :)
   
  На sara.glumicata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  18.187
  Пол:
  Женски
  Виртуелен, cyber sex....

  Сме пробале со дечко ми :lol:
  Се немавме видено со дечко ми еден месец и не знам како почна муабетот да се видиме преку камера..па почнавме такви "жешки" муабети и толку ни требаше и на двајцата..И на крајот свршивме. :$
  Далеку е од оној вистинскиот секс,ама кога не сме заедно физички,мора да се снаоѓаме :D
   
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  Виртуелен, cyber sex....

  и јас не се гледам со дечко ми по доста време ама никогаш не ни дошло на ум тда имам таков секс преку ком.... :^) а и мене ми е срам а и би ни било чудно знам дека и тој не би сакал така...него му треба кожааа,топло,влажно..... :$ :lol:
   
 4. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  18.187
  Пол:
  Женски
  Виртуелен, cyber sex....

  Хах..па на кој не му треба кожа,топло и влажно? :fubar:
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  Виртуелен, cyber sex....

  јас си кажав лично за мене ....а на тој “некој“ако му требало па што не споманл пред мене....и не ми покажувај со тој прстот многу :lol: ;)
   
 6. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  18.187
  Пол:
  Женски
  Виртуелен, cyber sex....

  А ти ја прочита ли последната реченица од мојот пост?Дека е далеку од вистинскиот секс? :fubar: :lol:
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  Виртуелен, cyber sex....

  ^^^леле ај не се тепај,не планирам да се расправам со тебе и да се заклучува тема...ајт чао!!!!!!!!!! :hai:
   
 8. nenasitna

  nenasitna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  webcam sex

  Probavme so maz mi pred nekoj den (jas i toj + drug par)...odlicno bese, se zapalivme i potoa prodolzivme vo krevet.......mmmmmmm edvaj cekam povtorno da najdeme mlad zgoden par za webcam.
   
  На Decibel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  webcam sex

  Glupo ili ne ova stanuva mnogu aktuelno vo svetot :| .Jas nikogas ne bi probala i ne sum ni pomislila na toa. :!:
   
 10. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  92
  webcam sex

  Гррррррррррррррррррррррррррррррр!!! Утре пробајте со рачката од метлата ама по можност да е од долгине, дрвенине!!! .....и директен пренос на М(Р) ТВ 3.... :fubar: :fubar: :@
   
 11. nenasitna

  nenasitna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  webcam sex

  Nie vekje 11 godini ziveeme vo USA...tuka nemame predrasudi kako vo Makedonija.

  Za mene na primer analniot seks e nesto najodvratno sto postoi, pa sepak nemam nisto protiv tie sto go praktikuvaat, iako kje povtoram uste ednas voopsto ne go sakam.


  Zatoa, nemojte da gi sudite i tie sto se snimaat ili slikaat doma...znaete li kolku sajtovi postojat vo svetov so amaterski fotografii? na primer od ex-yu ubedlivo najdobar v385, ovde vo USA redclouds, itn itn...prekrasni umetnicki erotski fotografii i prekrasna predigra pred ona vistinskoto!
   
 12. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  18.798
  Пол:
  Женски
  webcam sex

  Перверзни размислувања, сексот за мене е само за двајца, само во четири очи..
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nenasitna

  nenasitna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  webcam sex

  taka e...samo misionerska poza i nisto povekje...i ne zaboravajte...izgasnete gi site svetla, bidejki e sramota partnerot da ve vidi gola!


  - oralen seks...abe ajde, gadno e toa
  - sexy obleka - samo kurvi nosat
  - vibrator - pu pu skraja da e, mora nesto da im fali na deckoto i devojkata, epten zabegani se
  - nudisticka plaza - perverznjaci nizaedni
  - odenje vo striptease bar - SRAMOTA!!!
  - seks pred brak - c c c kurvicinja

  - .................


  treba li da prodolzam so ironijata, ili ja razbravte poentata? devojki, 21-vek e!!!
   
  На jasbi, ku4ence, draganaxx0 и 11 други им се допаѓа ова.
 14. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  18.798
  Пол:
  Женски
  webcam sex

  Јас си ги кажав моето мислење, не реков дека не сакам секси облека, орален секс, секс пред брак, ама повеќе партнери одеднаш и секс пред камера... не фала... :tmi:
   
  На Victorya и TennisBabe им се допаѓа ова.
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  webcam sex

  Морам да се согласам со ненаситната госпожа :emo:
  Оставете ги луѓето да го прават тоа што ги прави среќни, непотребно е да се служиме со прости изрази и да осудуваме. Ако некој пронашол возбуда токму во тоа ..зошто да не :)
   
 16. nenasitna

  nenasitna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  Ние ова го правиме само со парови (од другата страна на камерата) и без покажување на нашите лица. Возбудата е слична како да имаш секс во природа (многу од вас се имате изјаснето на други теми дека ве возбудува, па и дека сте пробале секс на плажа и слично) На некој начин гледаш порно во живо и имаш прилика да го режираш филмот. И за гледање порно има теми тука и греота е да лажеме дека само машките гледаат!
   
  На Stefanmfo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  webcam sex

  Ахам...тоа би му дошло вебкам свингерај. Требаше да се изјасниш поубаво на почетокот од темата.
  Под вебкам секс најчесто се подразбира некој напален чичко под лажен ник наспроти напалена малолетничка. =)
  И добро... постои четрум за тоа или рандом си се одбирате?
   
 18. nenasitna

  nenasitna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  webcam sex

  да, веројатно лошо се изразив во првиот пост...извинете

  во еден од претходните постови споменав некои сајтови (в385, редцлоудс, цам4...) таму се договараме, па после тоа на мсн, скајп...

  нормално, одбиваме понуди од 50-60 годишни старци и старици :) прво размена на слики (нормално без покажување на лицата), па потоа "вебкам свингерај" како што го нарекуваш :)...за сега само 2 пати го имаме направено...ќе видиме кога и дали ќе ни здосади.
   
 19. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.898
  Пол:
  Женски
  Ја не сум уклучила камера и да мастурбирам, али ми уклучиле мене. Асмс секс и мсн секс сум пробала, и преку телефон :lol: Порано ми се случуваше, сега некако глупо ми стана и не го правам, можеби не се погодил некој :P .
  И со дечко сум пробала вака, и со непознат. Пред неколку години со другарка се уклучивме на мирц па направивме лажен мсн и ни пуштаа камери, и ние гази се од смеење све некој никакви беа :lol: Али еднаш еден ко ни уклучи, вааауу какво тело имаше :o и каква, кхм, машкост :D
  8)
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.879
  Леле Лакримоса ме изнасмеа. Јас никогаш не сум имала сајбер секс. Незнам според мене оние мажи што се уклучуваат така се обични запечени манијаци кои немаат женски полов орган видено, па го бараат на тој начин.

  Еднаш ми се случи уште на времето кога имав пријатели-профил, еден тип ми пиша порака и ептен љубезно ми се испонаша, башка и за Архангел свртевме муабет демек мило му било затоа што имало млади што ги слушаат. Ми побара скајп и го додадов. По некој ден ми вели, абе имам нова камера незнам дали работи, ај прифати ако сакаш. Реков океј, пушти ајде... Ја пушта типот камерата, што ќе видам :o Со извинение, еден магарешки :tmi: Веднаш му изгасив, срам ме фати. Тоа се случи пред 3 години, и тоа беше ептен табу за мене, не бев ни сексуално активна и искрено се згрозив.
   
  На Unfaithful18 му/ѝ се допаѓа ова.