Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

 1. Да

  222 глас(а)
  37,5%
 2. Не

  370 глас(а)
  62,5%
 1. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Не сум пробала ваков секс а и нема да пробам затоа што кога нема допири ии такви работи не е интересно :)
   
 2. nenasitna

  nenasitna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  не знам дали го прочита тоа што јас го напишав, ама во нашиот случај има допири + вебкам...
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Archi

  Archi Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Јас сум имала сајбер секс кога со дечкото бевме разделени заедно 3 месеци. И можам да кажам дека не е ништо посебно, но е најдоброто во тој момент што можеш да си го пружиш (се рабира доколку не сакаш да го изневериш) ;)
   
  На selma...selma, tarzan и Zlatusko им се допаѓа ова.
 4. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  hahahhah interesni odgovori ima...edns gubevme casovi na uciliste i so drugarkite otidovme kaj mene na kafe i jas okluciv skype da vidam sto kako ima i eden mi se ubacuva ii pocna da mi zvoni iii so drugarkite za da se zafrkavame so covekot oklucivme a kamerata ja stavime na dzamot (t.e da si gleda nadvor :DDD ) ii toj mi pise na chat sakam da te vidam i jas mu vrakam ok no prvo jas tebe a drugarkite se skrile pod biroto slu4ajno da ne ja zavrtam kamerata nakaj niv i covekot si okl kamera i si go izadil p****ot :rofl: i drugarkite kakso sto se krijaa pod biroto se podignaa :DDD i potoa isklucivme i se smeevme i se cudevme cela nedela zboruvame za toa i seuste se zafrkavame :D:D:D:DD:D:
   
 5. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  И јас го имав истото искуство, бевме разделени а сакавме да остане блиски. Јас не доживевав оргазми но на него му го пружав тоа задоволство... И се надевам дека не ме изневерил :)
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  Да, сум пробала. Со дечкото :) Некако почна и ајде.. Малку беше глупаво бидејќи сам мастурбираш на камера. Ама не се каам, интересно беше. :) Не е ни малку убаво како сексот, ама сепак.. Најдоброто што можеш да го добиеш кога сте далеку :)
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zoltan

  zoltan Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1


  skype: damcemomirce
   
 8. makedonceee

  makedonceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  luda rabota
   
 9. sexualka

  sexualka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  да сум имала секс преку камера во моменти кога не сум имала можност за секс во живо и тоа со дечки кои воопшто не ги познавам и да сакам секс на секаков начин :D
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Sexualka со секој твој пост се повеќе и повеќе ме изненадуваш. Олади мало. :!:

  Јас не сум имала ништо посебно, во петто еден ми имаше пишувано на Мирц само. Со другарки, која од која по глупава :lol: седевме во интернет кафе, подобро речено окапувавме, и лажевме луѓе дека сме постари итн итн, да не навлегувам. Битно си се замуабетивме со човекот и ич не не
  болеше
  после. :D

  Моето размислување сега е дека претставува добро нешто кога далечината игра голема игра, но живо си е живо. Допири, звуци, мрте трте.. :D
   
 11. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  92
  За мој вкус ова е преееееглупаво! Не знам.. Не сум, и верувам никогаш не би.. -.- Сајбер секс бе.... чудно, чудно . . . .
   
 12. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  Сега не знам дали се важи само ако тој се самозадоволува и има камера јас да гледам, а јас немам камера и тој мене не ме гледа :?: Ако се важи, тогаш да , многу пати со еден дечко од Нови Сад. Негова беше желбата, доволно му беше само да му зборам преку слушалки :D
   
 13. ljubopiten7

  ljubopiten7 Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Нов сум тука, ова ми е прво мислење, тука сум дека сакам да знам повеќе за вас и мн ме изненади ова што си го направила. Ако сакаш да го повториш искуството само кажи :)
   
 14. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  8) Убаво што изрази желба, ама веќе не сум во тој филм. Сега сум трудна , мажена жена :lol:
   
  На magi.megi и lovely-girl им се допаѓа ова.
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Сум пробала и беше забавно искуство. :D
  Се немавме видено подолго време (тој беше во друга држава) и затоа решивме да пробаме. Не беше лошо. :$
   
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Јас ова не би го правела никогаш.

  Од каде да знам дали моите потези не се снимаат и за што можат потоа да бидат искористени- колку и да му верувам на некого не би го правела тоа- друго е ако сакаш да се снимаш дома па после да ја избришеш снимката- ама вака нема шанса :shake: :shake:
   
  На pikolino, pufi-cufi и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 17. ljubopiten7

  ljubopiten7 Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Епа ок тогаш :) Знаеш, ние машките се ќе направиме за да се осеќаме убаво, нека не ви падне чудно што пишав дека слободно може да прашате :)
   
 18. blackangel69

  blackangel69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Со камера до сега не сум пробала бидеќи ми е некако језиво,ништо не е сигурно со интернетов сега. Сме пробале со дечко ми да си пишуваме некои работи кои знајме дека не палат и двајцата...потоа продолживме на моб со звуци и сет тоа мислам :$ малку повеќе фантазија и топ е...сепак кога сме толку разделени еден од друг подобро на тој начин отколку да ме изневерува нели?
   
 19. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  57
  Искрено не сум пробала и мислам дека кога нема допири нема никаква возбуда,а инаку на скајп ми се има случено еден упорно звони му дигнав ии има шо да видиш :D одма блок.
   
 20. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  226
  Сум пробала, и стварно е интересно :lol: добро, јас сум невина и затоа ваљда ми е забавно, а за другите поискусни незнам сигурно е подруго.. но мене ми беше интересно, едноставно мислам така повеке ми стана привлечен повеке го посакував бидејки се што сакав тие вечери се дешаваше на овој екран којшто замалку ке го распарчев :wasntme: