1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

  1. Да

    300 глас(а)
    41,6%
  2. Не

    421 глас(а)
    58,4%
  1. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Во постов викаш дека си невина, а во други постови дека некој дечко ти бил прв во сексот, и дека си практикувала до пред извесно време оргии ама сега не ???????
    Ај одлучи се - невина си или не.
     
    На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Сум пробала и чувството е прекрасно. Нормално ако е со некој што би имала секс и да не е преку камера. Имав со сегашниот дечко и нормално не може да се спореди со вистински секс ама е добра замена :) А со предходниот бевме разделени и по 6 месеци па никогас не сме имале сајбер секс.
     
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Сум пробала и чувството е прекрасно. Нормално ако е со некој што би имала секс и да не е преку камера. Имав со сегашниот дечко и нормално не може да се спореди со вистински секс ама е добра замена :) А со предходниот бевме разделени и по 6 месеци па никогаш не сме имале сајбер секс.
     
  4. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Луѓе, да не излезам глупава али не да не го разбирам тој сајбер секс? :wasntme: Јас да се пипам и он да гледа и обратно? Некако грдо звучи! :^)
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Имав еднаш :lol:
    Со дечкото нормално, ми беше глупо, повеќе глумев ама ај сакав да му удоволам :D
    Нови ни беа камерите па да се порадуваме :D
    Со непознат не би но направила тоа никогаш.
    Знам порано ме додаваше на мсн контакт со меил ifyoudonthaveacameradontaddme@hotmail.com ахахаххаха
    (карикирам)
     
  6. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Не би можела, сакам јас да ме здрапа он со тоа неговите рачишта, а не јас сама да си се драпам, и ете ајде ќе се напалиме, а после ... или секој своето, кој Леванка кој Десанка :(
    Е*ате таквиот секс, јас сум сепак за поконкретни работи, вакви виртуелни, не благодарам ;)
     
  7. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Излгеда си ме помешала со некој друг член :) НИКОГАШ не сум практикувала оргии, во еден пост само напишав дека порано (и сега малце) ми се дел од фантазиите и порано сакав ДА ПРОБАМ, има разлика од желба за пробање и пробување ;) Невина сум, никаде немам спомнато дека сум имала дечко кој ми бил прв, а ако има некој таков пост дај линк па ке се поправам, но не верувам дека од ракав само би лажела за ништо :^)

    И, зашто толку те интерсира дали сум невина или не ? :)
     
  8. Ani.taa

    Ani.taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    сум имала со дечко ми, :D пошто не е тука. Интересно е али мора многу да ти работи фантазијата ^_^ ^_^
     
  9. lolooo

    lolooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    11
    jas imma loso iskustvo so sex na kamera isto taka so eden decko i me slikal celo vreme i potoa me nasol na fb i mi se zakanuvase deka ke kaci slikite na fb bev cela po stres i nikogas ne ni probam eve eden mal sovet od mene ako sakate sex preku kam ne go pokazuvajte liceto moze da se snosite so istijot problem kako i jas pa ke si ja kcate glavata ako gi pokaze slikite nokomi ili gi stavi na nekoja streana pa site da ve ismevat
     
  10. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    имам дечко во странсто е почесто сме разделени но вакво нешто не сум практикувала, некако ми е нереално, секс во живо да мислам тоа е за мене секс а не преку камери :D
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    НЕ поубаво е во живо поубаво е чуството вака воајерси слабо некако не ме привлекува
     
    На sirena4 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MissConsY

    MissConsY Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Јас имам врска на далечина, па понекогаш се мора :D интересно е али да го правиш со некој со кој и имач секс уствари..со странец никако.. ;)
     
  13. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Сега за сега не би пробала :) За понатака незнам, но мислам дека ке останам на истото :)
     
  14. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    имам врска на далечина и некогаш практикуваме секс преку камера али више со зборови него акција.....што треба да направам на некој начин тоа да биде повозбудливо....во случајов колку што се може ?? :) :) :$
     
  15. magi.megi

    magi.megi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Пробав од љубопитност и тоа е едно од моите најглупави искуства.. :worried: Се знае што е секс.
    Шо знам...може немам толку бујна фантазија......
     
  16. k-i-t-t-y

    k-i-t-t-y Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас имам пробано, децко ми беше во странство, заедно сме беке 6 години, и осекавме потреба еден од друг па макар и преку камера, со самиот разговор, ни се гледаше во очи дека го сакаме тоа, беше прекрасно, возбудливо!!!!!!!!!
     
  17. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Не не е сигурно технологијата е зафркната работа а и не сакам глупо ми е малце мене глупо ми е понекогаш на скајп да се уклучам а не па ова
     
  18. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    На четот на Ајвар на времето се замуабетив со еден Хрват, на гости беше дојден кај роднини во Македонија, лажно се претставив многу нормално... Али глупо дете, број му дадов и смс си праќавме. И престанав да му враќам едно време на пораки, кога ми побара слика од мене да му пратам, па и да сме се виделе дури е тука. И после некое време пак ми пиша мсн да му дадам, вратен бил веќе дома. Па се префрливме на мсн, муабети едно друго трето, ме виде на сликичката мала, убава сум му била многу, арно... Е кога ми упали камера, кадар од онаа работа, од памет се извадив, неколку секунди зјапав и изгасив све под итна постапка, и го блокирав и нов мсн направив. Паметњакович.
     
  19. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Преку веб-камера?????? :^) :^) :^) :^) :^) Не,фала
    Поздрав
     
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Само едно не... Не гледам во што е убавината тука... Баш и некако лигаво е, мислам прљаво де, ајде за женско и така и така, ама машко претпоставувам ќе треба добро да го чисти мониторот или така нешто, тешко тоа ако се пикне нешто помеѓу тастатурата и отиде готово, нова, па лап-топ уште ако е :lol: Шала на страна НЕ би