Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

 1. Да

  222 глас(а)
  37,5%
 2. Не

  370 глас(а)
  62,5%
 1. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  122
  Не , не би пробала вакво нешто , не ја гледам сатисфакцијата тука ...
   
 2. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  107
  Не! Во живо е најубаво.
   
 3. kukli4ka2

  kukli4ka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  21
  Точно така немојте како што рече лооло мисслам дека беше девојката или така некако страна две поназад и мене истото ми се случува сега дечкото ми се заканува дека ме снимал на телефон и ако сме немале секс ќе објавел, но јас сум сигурна дека тоа нема да се случи не знам како да објаснам дека сум сигурна, но ете сум. Пишувавме на мсн беше интересно итн, но дечкото нема никоја поточно како што забележав нема време или не знам што е пробелемот ама сум сигурна дека несшто не е во ред. Јас го избришав од секаде, па што сака нека биде ама сигурно ништо.Посеветуваајте ме ако не ви е мака да пишите.Не кажав дека имам дечко веќе месец и пол сериозен а ова беше пред тоа :( и не сакам да ми тргне на лошо кога веќе еднаш по толку многу проблеми ми се случува нешто искрено и убаво е тоа ме загрижува инаку што се не ми се случило освен нешто вакво. Држете ми среќа :* фала многу :*
   
 4. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.091
  ало о о ооооо каков ви е тој секс преку камера м???? разбирам за самозадоволување, миксање, маструбирање кој како сака нека си го нарече ама сепак неможе да се нарече секс преку камера :D

  искрено не би ме чудело ако у блиска иднина некоја дое да побара совет дали може да остане бремена затоа што имала со дечкои секс преку камера зашо он прснал на мониторот :rofl:
   
  На macula.93 и Meggy им се допаѓа ова.
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.845
  Допаѓања:
  46.119
  Од свршување на мониторот не знам, ама знам дека предсемената течност е најопасна при сајбер секс. Никако немојте сајбер секс без кондом.
   
  На DeepBlue му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.091
  никако без кондом хохохох најпрво партнерот нека стави на кабелот од нет мини мини кондомче и послем работете се :rofl: апел до модераторите да се избрише или преименува темава
  премногу сум паметен и несакам некој да ми ја навредува интелегенцијата :P
   
 7. sara.glumicata

  sara.glumicata Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1

  Se vika Omegle bratuchetka mi se pushtashe na nego!! :$ :lol:
   
  На Tomka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  157
  Јас не сум за сексот преку веб камера, не само затоа што не ни може да се спореди со сексот во живо и нема ниту допири ниту бакнежи, и се претходно што кажаа форумџиките што не се согласуваат. Сексот преку веб камера не е безбеден исто и поради големиот број на хакери. Може да се исхакува веб камерата, а вие да не знаете дека некој воопшто ве гледа, заедно со разговорите. На пример, дечко ми е хакер, и тој самиот ми кажуваше што правеше дури активно се занимаваше со хакување. Нашол двајца хомосексуалци како вулгарно разговараат и го прават тоа на камера, како си се покажуваат. Овој зел ги снимил и им го пратил видеото на меил. Тој ако сакал можел да го постави било каде на интернет, па цел свет тоа да го види. Ама ова го направил само да се пошегува со нив. :) Тоа беше уште пред да се запознаеме повеќе време, а сега поради што има две работни места и го мрзи да хакува (сепак тоа не е толку едноставно и треба да се посвети време), а и тој самиот ми рече тоа е навлегување на приватноста на луѓето, или пак воајерство :D (а и самите луѓе си се виновни, од друга страна).
  Туку, да не забегувам офф топик за тоа што правел дечко ми, други хакери тоа можат да го направат, и после без проблем да го постават на интернет и цел свет тоа да го види... дури и ако ве најдат роднини и пријатели....
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Секс? Сајбер секс?
  А кондом да користам ли? :?:

  Сеуште не ми е јасен терминов, ни ми влага, ни го осеќам.
  Сајбер мастурбирање нека е боље.

  Ни сум против, ни сум за, секој си знае што сака да си прави, да имам дечко на далечина би си правела вакви шеми зш да не, не сум го видела со месеци може бар да си дозволам да го гледам како се пипка преку камерче, нали!?!
  Али за среќа тука ми е до мене мојов, ни сум имала потреба за сајбер секс, ни сум пробала.
   
 10. Jas1990

  Jas1990 Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  ABE SO STRANCI NE BI AMA OVA CUDO E NEVEROJATNO FUNKCIONALNO AKO TI ILI DECKO TI STE NEKADE OTIDENI PREKU 7 MORINJA I 7 PLANINI XD SE ODRZUVA SEKSUALNATA VRSKA...DOBRO DO NEGDE XD
  ODLICNO FUNKCIONIRA,AMA PRVO OSIGURAJTE SE DEKA VRATATA VI E ZAKLUCENA I NA DVAJCATA HAHAHA
   
 11. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.095
  Допаѓања:
  3.819
  Боже Пази, никако!!! :^)
  Мене ми е во живо страф некој да не ме снима од негде а не па вака, мислам дека не би имала толку доверба во никого!!! Првенствено ќе пукнам, а и на страна тоа дека не ми е никаков ќеф.
  и плус може после мониторчиња да родам.. хи хи хи :lol:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ivann

  ivann Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  10
  Мастурбирање да али "СЕКС" неам видено такво нешто :puke:
  www.cam4.com на ова страна го имате сето тоа..
  девојките што се гледани најмногу заработуваат мн. пари
   
 13. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Ок темава треба да носи наслов "Виртуелен Секс" но ете избрано е несреќно име кое не одговара на темава. Иако одамна е отворена оваа теме уште кога била релативно мала пенетрацијата на интернетот во Маkедонија, а замрена е темава некаде кон крајот на минатата годин. Затоа би се обидела да поразговараме на оваа иста тема од повеќе аспекти на пр. Дали сте за тој начин на љубов се разбира доколку околностите се такви и не дозволуваат физичка блискос, и дали некогаш сте учествувале во виртуелен секс преку Скајп, или било кој друг медиум, или евентуално преку ММС, со размена на интимни фотографии. Доколку не, кажете ми дали е тоа поради тоа што тој тип на интимност не ви е интересенн или се работи за стравот за да не дојде до злоупотреба на тие снимки, слики... од страна на партнерот при евентуален раскид, бидејќи свесни сме дека мажите се склони кон тој вид на одмазда. И, на крајот што мислите колку тој начин на интимност може да биде интресен и возбудлив, бидејќи една од членќите рече дека тука се исклучени многу сетила а е фклучено само сетилото за вид, дали тоа може да го надокнади недостатокот на мирисот и допирот. За машките е познато дека тоа им е и повозбудливо дури и од реалниот секс, бидејќи се тие визуелисти и обожават да гледаат жена како се допира сама. Но ме интересира како е од женски аспект па би сакала доколку не ви е проблем да поразговараме искрено и отворено на оваа тема. И само мала дигресија бидејќи заборави да го опфатам овој сегмент па еве ќе го поставам како потпрашање. Дали би учествувале во виртуелен секс со непозната личност под услов на не ви се гледа главата, т.е да ви биде заштитен идентитетот.
   
  На pikolino му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.889
  Допаѓања:
  23.691
  95% е дека ве снима и 90% е дека снимката ќе заврши кај неговите другари а подоцна и на порно страните

  :D
   
  На Micheleljubov му/ѝ се допаѓа ова.
 15. emzzy

  emzzy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  10
  Никогаш не сум имала а и нема да имам. Глупости е сето тоа.
  Се знае секс треба да се доживее во живо а не преку екран.
   
 16. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  А, дали се плашите да не бидете тајно снимени од вашите дечковци за да подоцна ве уценуват и евентуалноги злоупотребат тие снимки. Знаеме какви се мности има со развојов на новаа технологија. Дали обрнувате внимание на тоа. За да се заштитите доколку сте кај негдома никако не се согласувајте на секс под јако светло, или да сте скроз откриени.
   
 17. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  10 points go to Griffindor!
  На никој не му текнуе да убаци таков мал tease у целата сексуална игра,интересно е да видиш до каде ќе те носат границите и до каде ќе издржиш. Инаку да,често тие снимки завршуваат на порно сајтовите,само што веројатноста некој да ве види у толкава датотека "голи тетки" е премала.
   
 18. ekaterina19

  ekaterina19 Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Јас сум имала и сеуште имам , и ви гарантирам дека е одлично и возбудливо, тоа го разбирам само како помагање при мастурбирање ... :))))
   
  На Tomka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DeepRed

  DeepRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Јас пред две години имав една врска либерте со еден многу сладок дечко што живееше во друг град, сега веќе не е ни во Мак хехехех небитно. Во периодот дури се мувавме често се допишувавме на скајп. двајцата си го имавме ептен меракот еден на друг и пошто не бевме секој ден заедно се слушавме телефонски и на скајпот. Така еден ден разговаравме на скајпот и тој почна со таков муабет: зборувај ми нешто секси, што си облечена..вака, онака свршивме и двајцата,со кажување на разни зборови и мали вулгарности и допирајки се секој сам..наредната таква ситуација тој ја пушти и камерата негова, мојата кам као дефект беше :D :D и така за мене се стори и дупло уживање :lol: ...го гледав го слушав како ужива хихих... интересно искуство :lol:
   
 20. anushka85

  anushka85 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  13
  Може да биде интересно, да се види нешто......али строго без покажување лице
   
  На goranbitola, Skc и probaj им се допаѓа ова.