Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

 1. Да

  222 глас(а)
  37,5%
 2. Не

  370 глас(а)
  62,5%
 1. probaj

  probaj Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  и јас сум за тоа :$
   
 2. mlad-bitola

  mlad-bitola Нов член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  6
  Сакам да пробам :) :D Веројатно ќе биде добро :) Сум за тоа :)
   
  На Skc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sladok-bitola

  sladok-bitola Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  46
  јас еднас имам пробано и стварно ми беше интересно, али сепак зависи со која девојка, али би пробал пак оти да не ама дискретно да биди да не се знае кој кој е ,тоа да биди само измеѓу нив двајца, да не знае никој друг за тоа . :)
   
 4. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  33
  супер е баш , сум пробал и тоа не само полови органи туку комплет и со лице
  и баш свршувавме и двајцата и таа и јас ама битно е да има дискреција
   
 5. mr.juventus

  mr.juventus Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Мене лично ми успеало да фатам девојка на тој начин (Куманово-Струмица) и да ни биде интересно додека не сме заедно.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  1.816
  Пол:
  Женски
  Интересно е, денес за прв пат пробав со странец, ептен симпатичен дечко, и за чудо, мислам дека повозбудена не сум била многу оддамна.. :lol: :$ :$
   
  На ku4ence, Damaa, MarioCasas и 3 други им се допаѓа ова.
 7. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  4.508
  Се знае што се подразбира под секс, ова е самозадоволување.
  Да се сметаше ова во секс, и кога некој гледа порно филм и мастурбира ке велеше имав секс со глумците од филмот, и така скоро секој од нас ке имаше секс со некоја порно ѕвезда.
   
  На EraBon, KrisBt, pink95 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  320
  Потполно се согласувам!
   
  На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goranbitola

  goranbitola Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  moze da bide interesno vejke imam probano i bas e zabavno isto taka kako so si navede bez lice se se pokazuva na kamera samo lice vo nikoj slucaj :D
   
 10. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Сум го пробала со дечко ми :lol: интересно!
   
 11. vetre

  vetre Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Се случи сега брзо, пред нова година. Добро ова моево не вклучуваше камера ама типчето ми праќаше слики од себе и својата машкост. Се запознавме на една страна за дејтинг и си праевме муабет таму малку, после ми побара скајп и јас му дадов и таму правевме муабет и една вечер почна да ми врти накај таа тема и си викам ај што има врска штом е без камера во ред е. И почна да ми раскажува што праи како праи и тоа се он јас само три пати се убацив и толку, секој мој понатамошен одговор беше ''мхм'' и смајлиња. Нели како што бидува он само си сфрши, јас не се ни трудев и наредниот ден се осеќав многу глупо ваљда затоа што типот е од тука. Што е најчудно уште праиме муабет, ама не е некој нападен тип, баш напротив. Дали би го повторила тоа незнам, можеби, ама секако не со камера. Во такво нешто може да се впуштам само со маж ми
   
  На huntelaar, ADOKI и Festim им се допаѓа ова.
 12. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  145
  Со друштво порано ќе се соберевме на четрулет, и такви но ние ништо не правевме, само гледавме тие што прават, имаше многу и гнасни и смешни..А вака јас не.
   
 13. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.091
  се надевам користите кондоми за да се заштитите од болести и несакана бременост :smirk:
  патетика на кило
   
  На ku4ence, Tanjamm, daylight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. endlesslove

  endlesslove Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Многу голема глупост,според мене |(
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 15. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Interesno e :lol:
   
  На DRIVER му/ѝ се допаѓа ова.
 16. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  3.039
  Низ сексот преку веб-камери и најголемите јебачи станаа дркаџии! :D
   
  На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Pepelaska25

  Pepelaska25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Виртуелниот секс иако навидум изгледа тотално безопасен може од нечии живот да направи пекол. Претпоставувам дека кај лугето може да предизвика возбуда и тоа не е спорно, но и да скокнеш од авион, без падобран е возудливо но незначи дека треба да го направиш тоа.
  Сакам да кажам дека неможе никому да му се верува и треба прво да се размислува за последиците па тек тогаш за задоволството.
  За жал денес младите се многу лековерни и се почесто се изложени на удар на манијаци какви што и овде ги има, и не само што се соблекуваат туку многу лесно даваат и лични податоци што може да биде крајно опасно.
  За да имаш виртуелен секс ти треба доверлива личност, а таква личност се стекнува со децении брак, а кога ќе направиш 60 години тогаш не ти е до секс а камо ли виртуиелен.
  Значи според мене едно големо не, и за виртуелниот секс и за праќањето разголени фотографии.
   
 18. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.388
  Пол:
  Женски
  Те читам низ повеќе постови. Ти си релативно млада и не мкожеш да судиш дали некој може на 60 години или не може. Неколку пати го споменуваш тоа со годините.
  Аман остари па суди, всушност прво роди, имај поколение.
  Секогаш си негативна кон повозрасните, а знаеш дека и ти ќе бидеш возрасна, назад неможеш.Се сложувам дека младите се лековерни ама дека за секс треба доверлива личност Те молам, не биди детинеста.
  Според твоите постови ти си совршена личност, браво за тебе.
   
  На LoneWolfGuy и huntelaar им се допаѓа ова.
 19. Pepelaska25

  Pepelaska25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Daleron дали ти знаеш која е темата? Темата е секс преку веп камера т.е, знаеш ли што значи тоа?
  Претпоставувам дека како мајка и возрасна жена нема да кажеш деке е тоа со0сема ок, да шириш нозе пред камера, незнаејки каде таа снимка ќе заврши? Инаку не спорам дека и постарите се способни и сакаат да практикуваат секс, но верувам дека на 40+ многу потешко некоја ќе се расчепати пред камера.
  Се извинувам ако не ги разбирам овие современи форми на секс, но мислам дека не е во ред, особено во тие тинејџерски години да се чепатат пред камера затоа што многу лесно таа снимка може да заврши низ цело маало, и така таа млада особа да биде повредена и посрамена.
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Myst1e

  Myst1e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Интересно и возбудливо искуство во секој случај. Нормално никако не се споредува со вистински секс но ова ми е начин за „остварување“ на една од моите фантазии за секс за една вечер со тотален странец (под ова странец подразбирам и странец во женски род :P ). Ова е еден начин да ја пуштам на слобода една од моите naughty страни :$
  Првиот пат кога пробав на омегле од радозналост, сосема случајно налетав на едно типче кое имаше ептен бујна фантазија и беше слаток на зборови Добро де, беше и физички баш мој тип :$ . И си направивме таков убав филм и муабет што после 30минутки чат бев тотално хорни. Кога се соблеков нагоре и му ги покажав градите ме опфати слично чуство како првиот пат кога се соблеков пред првиот дечко. Беше ептен happy end и за двајцата.

  Нормално, никогаш со покажување на лице, никако рамена на телефони, никако со некој од фацебоок или размена било какви други лични податоци.
   
  На Tetrapak му/ѝ се допаѓа ова.