Секс преку веб-камера (сајбер секс)

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 28 март 2010.

?

Сте имале ли секс преку веб-камера?

 1. Да

  222 глас(а)
  37,4%
 2. Не

  371 глас(а)
  62,6%
 1. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.597
  Пол:
  Женски
  Пепелашке те имам забележано и во други теми се некако на кавга ми ја тераш работата башка ова е форум за да размениме мислења затоа почитувај туѓо мислење и внимавај како се однесуваш кон жена постара од тебе. Работата не е јас сум во право, ти не си. И што ако не грешам ти беше таа што во еден пост се бунеше дека за секс не биле битни годините, извини ако грешам ама мислам дека така беше. Сега што е проблемот? Требале денеции за да му веруваш некому. Ајде омажи се ти (ако веќе не си мажена) со некого и чекај да поминат децении за да имате секс за птополно да му веруваш. Ако некој сака да те измами, ќе го направи тоа. Безразлика дали го познаваш 2 дена или 10 години. Зависи од карактерот на човекот. А тоа дали младите ширеле нози пред камери е домашно воспитание. И јас немислам дека тоа е во ред ама да не мешаме баби и жаби сега. И да ти напоменам ако некој има нечесни намери и да става снимки твои по интернет верувај дека по секоја цена ќе го направи тоа. Зарем неможе да те снима додека имате секс во живо и да ја стави снимката? Може. Пред неколку години имаше таква случка во Радовишко село и тоа муслиманка ја натерал да имаат секс а одстрана без девојчето да види негов другар ги снимил. Снимките и ден денес се вртат по телефоните на деца од истото село. Така да нема врска тоа со снимките ако сака да сними ќе те сними. Ако некој решил да те вознемирува дома ќе најде начин и ќе те вознемирува. Затоа не мешај се и сешто. И крај краишта за да имате секс треба да бидете еден до друг, не сфаќам тоа тој да шири нозе пред камера или таа.
   
  На huntelaar и XstrongerX им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.544
  Допаѓања:
  48.020
  Пол:
  Женски
  Ова не сум го правела ниту пак планирам. Прво, ми е сосема без врска и второ, снимката може да заврши во јавност.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. huntelaar

  huntelaar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  48
  Може да биде занимливо искуство. :)
   
  На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 4. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Сум имала неколку пати, нормално дека е далеку од во живо, ама кога долго не се гледаш со партнерот.... мораш некако да се задоволиш :rofl:
   
  На ku4ence, Desi1991k, Tetrapak и 6 други им се допаѓа ова.
 5. elena1990

  elena1990 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Сум пробала со дечко ми.Неколку пати кога беше во странство,беше многу возбудливо.
   
  На Tetrapak, diskreten32, Slatkarka94 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. cupe_89

  cupe_89 Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  21
  Nie cesto praktikuvame seks so drugi parovi na Chatroulette. Sekako si nosime maski i periki pa nikoj nemoze da ne poznae :)
   
  На ku4ence, Desi1991k, diskreten32 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. VozrasenMaz

  VozrasenMaz Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  da ne se lazeme !!!
  na site chatovi so kamerakoi gi imase porano(tocka chat,mknet.....itn) posle dva-tri reda muabet mi barale kamera,a bogami I mi nudele.
  problemot e so neznaes koj e od druga strana,i problem e so ima deca na net bez kontrola,i problem e covece so ima maski so se pretstavuvaat kako zenski,a ustvari se umobolni momci koi se neizziveani I nedovolno hrabri da si priznaat sami pred sebe deka se gej. jbg.
  na chat so kamera retko koja ne pogledala " racna rabota"
   
 8. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.567
  Допаѓања:
  3.980
  Пол:
  Женски
  За мене ова е тешка будалашина, и според мене тоа го прават само манјаци зш прво да се соблечеш пред некого,а тој некој од пм нит ја/го знаеш ни го познаваш, вала тешко дека сите жици во тие мозоци се на место. Ај, мажите ама и жениве не ги разбирам, можеби тоа не дај боже, ќе биде нормална работа ако луѓето со нетот и компјутерите целосно се отуѓат еден од друг и не можат да поднесат човечки допир, до тогаш читајте роман луѓе ете ви бајарам на паметот ако до тоа дошло, не си играјте играчки со гарант малку изреметени ликови на нет да имате ко бајаги секс.
   
  На diskreten32, biGirl, SAMIRA и 6 други им се допаѓа ова.
 9. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Da sum probal...pa posle pisuvanje so denovi,nedeli ,meseci...pisuvanje za erotika i seks...za posakuvanja pa ova ke ti pravam i ona ke ti pravam....na kraj se desi i kamera...no vo seto toa jas ne vidov nenormalna lisnost od taa strana a nitu jas se osekam kako budala ,ednostavno ne izigravam nevinost ...toa e realnosta ..i veruvam deka golem del od vas tuka go imaat istoto napraveno no ako toa go smetaat za tabu togas neka im bide...no ona vulgarnoto,prljavoto,bezobraznoto i seksualnoto zivee vo sekoj od nas no potreben e vistinskiot za da go zapali fitilot....prostete ako nekogo navrediv..nemav takva namera..pozzz
   
  На Tetrapak, Фem.ima, mira.mira и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Факт е дека манијачишта нон-стоп демнат на интернет така да ако некој го пробува ова со непозната личност никако не треба да покажува лице пошто некои го снимаат тоа и потоа уценуваат.
   
  На PaLaVa и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 11. hard_sk2

  hard_sk2 Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  ова ви е добра варијанта за варање :D
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 12. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.523
  hahaha mene bifsiot na fb mi se javi a zavrseno imame skoro pred 4 god, pa uste doticniot mi barase picka na cam pa si ja dobi, mu pustiv cam da videt kolku su opasna vkrevet so deckomi. pa posle mi pisa deka su idiotka na sto mu vrativ deka ne su ja od´ tie devojki i devojki sto gi imal, i me blokira, stvarno su idiot haha
   
  На krEM4Eto и fallenangel им се допаѓа ова.
 13. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.359
  Пол:
  Машки
  Сум имал со девојка ми,а и со една типка на Chat Alternative
   
 14. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  Kim kako stana famous hahahhaha
   
 15. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Јуу ете не сум пробала :?: ама е супер варијанта ако на пример љубениот/та не е во град, а ви се сака ;)
   
  Последна измена: 4 јануари 2017
  На Tetrapak, jasbi, BoyL и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.973
  [​IMG]
   
  На Desi1991k, mira.mira и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 17. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала и немам намера и несакам дека има уценувачи
   
 18. LudaJakimovska

  LudaJakimovska Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2017
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  имам пробано и ми се допаѓаТ:P
   
  На Desi1991k, Tetrapak, KrisBt и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.284
  Пол:
  Женски
  Би пробала, ама камерава не ми работи. ]:):rofl::headbang:
  [​IMG]
   
  На Dadusicka, BoyL и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.128
  Допаѓања:
  47.297
  Секс, сајбер секс.... Сајбер... а што е тоа секс?