1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со бившиот или не?

Дискусија во 'Секс' започната од monikaa, 28 ноември 2009.

 1. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  со бившиот имаве односи откако раскинавме.Сега тој си има девојка со која има сериозна врска , но сака да се видиме пак и пак да имаме односи.Јас го сакам и тоа претерано многу но сепак сега се двоумам и незнам сто да направам.Не сакам да му ја растурам врската, бидејќи знам како би ми било доколку некој на мене ми се меша во врската.Сакам да сум со него уште еднаш макар за последен пат и потоа да ставам крај на сееее.Меѓутоа тој не е воопшто сериозен и незнам колку тој ја сака неа.Сега до некаде сум свесна дека можеби тој сака да е со мене само заради секс, меѓутоа имам и многу други работи за да мислам дека тој сеуште чуствува нешто за мене.Можеби само се залажувам , но кажете ми вие што мислите.Дали треба да имам уште еднаш нешто со него за да знам како да продолжам понатаму и дали сеуште да се надевам или не???Сите мои другарки се против тоа,а јас незнам што да правам иако сум свесна дека се во право. Сакам да ви кажам дека сакам да имам пак односи со него,но се пласам да не излезам лесна потоа во очи на следниот што кје ми биде дечкоооо.....
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marge

  Marge Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  2.746
  Nemoj da me svatis pogresno,ama...prvo sto unistuvas vrska,i sto vsusnost ti ocekuvas posle toj seks?ocekuvas deka ke ti se vrati?pa i da ti se vrati,ako toj ja izneveruva devojkata sto ja saka i e so nea vo seriozna vrska,mislis deka tebe nema da te izneveruva?Ne mu se davaj bas taka na posluzavnik koga toj ke posaka...Me interesira samo kako se cuvstvuvas ti posle toj odnos so nego ili posle kontakt so nego,koga on ke si zamine kaj devojkata,a ti ke ostanes sama?Mislam deka go dobi mojot odgovor.Izvini ako e malce gruba porakava,ali nemoj be da go naprais toa,postojat iljadnici maski na svetov,neka se potrudi da te zasluzi,ke go najdes vistinskiot samo treba vreme za nekoi raboti,bidi strpliva,a toj veruvaj mi ne e vistinskiot.
   
  На Cecko85, LoriLorena и Natalie Shine им се допаѓа ова.
 3. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  јас го знам овааа...и сум една обична глупачка бидејќи не можам да ставам крај на ова.Со него се замарам и сме во контакт повеќе од 3ипол години,а врската ни треше само 2 месеци.Тој е оној кој што секогаш поаѓаше прв, а јас никогаш не го одбивав.Тој ми беше прв со кој сум имала односи и тоа ми е најголемиот проблем од кој што неможам да одам понатаму.Јас не сакам да се ставам на место на неговата девојка бидејќи не знам како на тоа би јас изреагирала.Кога сум со него ми е супер, а кога тој ќе си замине почнува каењето и се чуствувам како најголема курва.Не сакам да им ја растурам врската бидејќи донекаде мислам дека и тој чуствува нешто за неа,а и не сакам да се мешам меѓу двајца кои се сакаат.Но од друга страна е тоа што и јас го сакам и сакам да сум со него,што чекам со месеци за да го видам бидејќи тој е во странство а исто и девојката.И се прашувам како да заборавам на се сто сме имале,како е можно тој повеќе да не чуствува ништо за мене ,кога, кога сме заедно целиот свет е само за нас двајцата и тој прави да се почуствувам дека само јас постојам за него и ниедна друга????????????????
   
  На Cecko85 и kiko99211 им се допаѓа ова.
 4. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  :twisted: луѓеее дај помагајтеее
   
 5. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Nemoj da se gledas so nego vise, toa ti e mojot sovet. Ke si najdes nekoj drug, samo za tebe a ne da se izmacuvas so ovoj i da se cuvstvuvas kako kurva. Sto ako toj ti bil prv, golemo cudo?!?!Ti ne go zasluzuvas ova, samo taka kazi si i pocni da se cenis poveke.Taka ke uspees da mu kazes NE koga ke ti se javi.pozdrav
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  slusaj monika,ova e najgolemata greska sto ja pravis.Ne go dozvoluvaj toa ,i jas bev vo slucna situacija samo sto jas nemav odnos so nego tuku se muvav so nego. Mi bese decko odevme 2 god i koga ke raskinevme toj imase druga a jas mu bev rezerva,no resiv da stavam kraj na ova.Se cuvstvuvav kako rezervna guma.
  Taka ti velam da ne mu bides rezerva,sekoe masko saka promena ,osobeno koga ima podolga vrska i saka do ima odnos so druga devojka i toa samo zaradi licno negovo zadovolstvo.Nemoj ne pravi greska :o
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nasmejse

  nasmejse Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Бев во вркса со еден дечко две ипол години. Премногу се сакавме, но едноставно не бевме едне за друг. Љубовта треше уште мнооогу време откако раскинавме. После скоро секоја средба завршувавме заедно. Ниту тој ниту јас неможевме да продолжиме понатаму со животите. Муабетот ми е ако сакаш да го заборавиш БЕГАЈ што подалеку од него. Уште една вечер со него ќе те врати на почеток. Верувај ми многу е потешко така.
   
 8. Kali

  Kali Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Vidi...raskinav so deckoto pred dva meseci.Premnogu sum ocajna i bi sakala i jas, kako i ti, makar za posleden pat da imam seks so nego.Mi rece deka sakal da imame seks ZA POSLEDEN PAT...no sto posle toa?Dali si se zaprasala?Go sakam poveke od mojot zivot,postojano mislam na nego i od taga oslabev 10kg ovie dva meseci,no NIKOGAS nema da se ponizam poveke pred nego.
  Ako mu e do seks, ima devojka, a so tebe e samo za da ne mozes nikogas da rascistis so sebe i da ne go zaboravis...te zalazuva i sekogas ke mu bides VTORATA. Ako ti odgovara toa...bidi so nego, no dokolku sakas da ja zavrsis taa prikazna i da prodolzis svojot zivot i da si go zadrzis svoeto dostoinstvo...ZABORAVI GO!Ne e za tebe...Razmisli si ubavo pred da bide kasno i pred da pocnes da se kaes
   
 9. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Фала многууу Кали и јас највеќе сакам да расчистам со се што некогаш било и поминало....но знам дека на крај пак ќе попуштам :( :( :(
   
 10. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Monika jas sum vo nesto slicno samo sto kaj mene toj nema druga tuku nie dvata morame da raskineme zaradi toa sto po nekoja rodninska vrska toj mi paga bratuced jas i toj ne znaevme za toa i imavme odnosi posle toa doznavme deka sme 3 bratucedi sega pravime se za da se zaboravime no ziveeme vo malo gradce kade skoro sekoj den go gledam so toa mi e mnogu potesko i i toj sakase da imame odnosi za posledno no sobrav sili i mu rekov ne seuste sme vo kontatk i znam deka pak ke pobara od mene da se soglasam na uste ednas za posledno no znam deka uste ednas ako odam sekogas ke bara pak taka da moj sovet ke e i ti kako i jas da gi odbieme taka polesno ke zaboravime mislam deka zasluzuvas podobro ako prodolzis toj sekogas ke znae deka tebe moze da ti dojde sekogas koga ke se potskara so nea no isto taka ke bega od tebe sekogas koga taa ke go vikne zatoa nejdobro ti e da mu kazes NE i da probas da go zaboravis ako ti bil 1 ne znaci deka treba da e i posleden
   
  На Cecko85 и evridika им се допаѓа ова.
 11. Alessandra

  Alessandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Знаеш што. . .и јас сум во иста ситација како тебе ама баш иста, но сепак имам свое јас и нема да дозволам ниедно машко да се поиграва со мене па колку и да го сакам, сепак не е ни прв ни последен. Мислам дека треба да се држиш на својот збор, зашто ако отидеш пак со него он ке свати дека може да те има кога сака. а ти тоа не треба да го дозволиш
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Девојки се видов со дечкото овој вечер случајно во еден кафиќ.Тој дојде застана до мене ме викна да стоиме заедно и да зборуваме.Неколку пати ме бакна во уста и ме гушкаше цело време, кога ја спомнав девојка му ми кажа дека не му е гајле, дека таа не е тука и дека сака да разјасниме многу работи кои останале неразјаснети.
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  166
  sepak ne znam kako ti e , tesko e da odolees na ponuda da bides vo pregratkata na onoj sto go sakas , pa makar i nakratko , no za tvoe dobro begaj sto podaleku od nego , zasto vo sprotivno ke padnes vo iskusenie , a ako si go dozvolis toa nema da zavrsi dobro , veruvaj znam od licno iskustvo , ne samo jas mislam deka mnogu od devojkive od forumot ke te sovetuvaaat isto , :|
   
  На Cecko85 и kiko99211 им се допаѓа ова.
 14. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Собрав храброст и му реков дека не сакам повеќе ништо со негоооооо.......дека тој си има девојка и дека тоа на мене ми смета...му признав и дека сеуште го сакам ама дека не сакам секогас да су замена и последна на неговиот список.......ми кажа дека тоа си е мое право и дека нема тука ништо лошо ако јас решам да ставам крај на се.....дека би сакал да останеме блиски и по можност другарии...и дека сум била во право за се што су му кажалаааа....каков ИДИОООООТ.................ЛЕЛЛЕЛЕЛЕЛЕ
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. majuska

  majuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  pravi kako sakas ti ima edna pesna BAS ME BRIGA ZIVIM KAKO HOCU, a izvini sto si u horoskop?
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  хахаххаа бик сум у хороскоп а тој е вага......ама еј женскии го откачив и се чуствувам одличноооооо.....навистина ми требаше ова.....за да почуствувам дека вредам повеќеее..... е сегааа тој што сака нека прави и нека мисли јас си гу кажав своетооо.......мислите ли дека постапив правилноо?????
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marija87

  marija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  slusaj Monika znam deka site ke ti kazat da begas sto podaleku od nego, da ne se gledate, i ostanato kako sto i ti kazuvaat, no toa ti sigo znaes ako razmislis poubavo, no srceto ti kazuva nesto drugo taka. Jas ke ti kazam slusaj si go srceto. Ne pominal dolg period kako ste razdeleni. Za tie 2 meseci sigurno negovata vrska ne stanala tolku seriozna. moze i da ti se vrati. zosto jas i deckomi bevme skarani 3 meseci za toa vreme neznam kolku devojki pomina, i koga najmalku ocekuvav ne ni veruvav deka nekogas ke se smirime mi se pojavi na vrata. i sega sme zaedno i ni e mn poubavo od prviot pat koga bevme vo vrska. I veke planirame semejstvo. ako stvarno go sakas ne se otkazuvaj, bori se i slusaj si go srceto vredi da probas
   
  На kiko99211 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  ;( Откако помина сето тоа што јас му го изнакажав ......и одкако поминаа неколку часа тој ми пиша на мсн....знам дека преку мсн е многууу глупавооо но сепак ми значеше....тој прв ми пиша и почна со оној стандарден муабет....како си ...што правиш и сличнооо.Ми се извини за се и ми кажа дека премногу идиотски се понашал со мене....Сака да се видиме и да зборуваме за се, меѓутоа тој сеуште има девојка и очигледно не планира да раскине со неааа...Додека се допишувавме зборувавме за работите кои сме ги поминале заедно и што се ни се случувалоо,....хахаха имаме многу интересни работи кои што секогаш ќе ги помнам.....ми кажа дека е мн сменет откако е со неа...и ми кажа како всушност сме можеле да дозволиме да ни пропадне врската...меѓутоа каза и дека веќе можеби е доцна за сето тоааа....ајде поздрав фала ви за сее....пишете што мислите за овааа....а јас утре полагам на факултет поздрав
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mon4ence17

  mon4ence17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  nemoj ni na son da legnis so nego pak,zs maskite imaat svoi potrebi.mozebi taa ne mu dava pa sega toj se seti na tebe kako potrosen materijal ke mu bidis nemoj .toj ako te sakase ke razgovarase so tebe za smiruvanje za ova ona a ne za sex odma.togas ko ste legnale ste bile vo vrska i gotovo a sega nema pricina ti rascistisi so nego ne e samo toj a nego ostavi go so saka neka pravi so sebe.a i posle se da go sakas jas mislam deka ne treba NE E POSLEDEN .ZNAM KAKO E DA SAKAS NEKOJ IMAM DECKO I GO SAKAM MN nemoj oti od ko ke go naprajs to ke se osekas samo iskoristeno i uste pojke ke go sakas pozzzz.....
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mon4ence17

  mon4ence17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  procitav pogore so ti pisa marija.mislam deka mozebi e vo pravo do negde zs i jas so decko mi odev 1 god bevme skarani tri meseci imavme dvata dr jas imav decko a i toj imase zenski .ama jas go pobarav kako toj tebe i sega sme zaedno i nie razmilsuvame za deca ponatamu i za nasata idnina.no da znajs jas mislam deka seksot ne e merilo za toj da ti dokazi deka te saka i saka da mu se vratis oti mozi ke te bara samo za sex,a mozi i posle sexot da ne te pobara pojke razmisli
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.