1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со бившиот или не?

Дискусија во 'Секс' започната од monikaa, 28 ноември 2009.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Си се затрескала во него и нормално е да ти е тешко уште да го преболиш и мене ми беше така се додека не замина во странство. Тој тебе ти дава лажна надеж со тоа што ти вика дека сака да имате односи и да се гледате....можеби не си ја сака девојката, можеби осеќа нешто за тебе ама знае дека нема иднина со тебе.... ако немаш ти попаметна работа и немаш дечко гледај се со бившиот меѓутоа без да бидеш повредена прво соочи се со фактот дека помеѓу вас никогаш повеќе нема ништо да има.... сега онака си играте само, а тој да ја сакаше девојка му немаше да ти предложи тебе таква работа :)
     
  2. tanta

    tanta Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас не сум затоа, затоа што штом завршила врската значи не сте биле еден за друг, барем јас мислам дека смислата на животот е да го најдеш тој со кого ќе го поминеш остатокот од животот. Сексот е многу битен во една врска но не по цена со бившиот а како што се денешните мажи ќе те збори после како си трчала по него итн. Освен ако мислиш дека е тој ТОЈ ВИСТИНСКИОТ и дека после тоа ќе бидете заедно ( меѓутоа тоа треба да биде обострано )
     
  3. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    ноу веј, не вреше како прво, и како второ не ме пали, од толку мажи па ли со него...секако дека не
     
  4. blonde.92

    blonde.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    33
    аааххх тој "секс за последен пат" :rofl: :rofl: еве веќе 2 месеци е последен пат :rofl:
    коа е добар доооообар е човеот што да му праиме :lol: :lol: :lol: :$ :$ :$
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Кога би раскинала со дечко ми, мислам дека не би ми било проблем да се гледаме само за секс.Потреба секако ќе имам, па поубаво со него додека не си најдам друг, отколку да потрчам по било кој :$ Секако, зависи и од која причина сме раскинале.
     
  6. bubemconia

    bubemconia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    338
    Кејф ми е секс со некој што долго време ми се допаѓа а не сум била со него. А за бивши некој не ми е ќејф. Ми поминал меракот на него и што има пак да го барам. Било је лепо док је трајало сега чао пријатно. А и не сакам ба така 30 минути секс 3 саата расправање шо било, како било, ти вака направи, јас така кажав. . . не не кусо да ми е.
     
  7. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Поарно со бившиот него со некој без врска за една вечер
     
    На marc, Spidy и softqueen им се допаѓа ова.
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Нема шанси да му го пружам тоа задоволство уште еднаш! ;)
     
    На yawn и caroline.costa им се допаѓа ова.
  9. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Да сосема точно . Јас инаку не би имала секс ни со бивши ниту со некој за една вечер , ако сум раскинала со бившиот и ако нема чувства тука не гледам зошто би била со него , а сексот за една вечер со непознат ми е некако мизерно , не ми се дава некој си таму да ужива во мене , не го заслужува секкој тоа задоволство , значи не би го направила ни едното ни другото , не сум зависна од сексот или нешто така за да имам потреба од ова , но веќе ете кога не би можела да издржам ( што не верувам да се случи ), би го одбрала сексот со бивши ( секако зависи за кој бивши се работи ) , но јас си верувам во своите критериуми , ако некогаш сум го одбрала значи сепак вреди за нешто
     
    На priti му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    зошто да се навраќаш на тоа што поминало...само е поболно и....ако е само за секс и толку..не ми се допаѓа, но не сметам дека е погрешно
     
    На Moschino му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    само уште еднаш :D
     
    На TIGRICA123 и Barbie20 им се допаѓа ова.
  12. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.126
    Допаѓања:
    10.721
    Пол:
    Женски
    Многу зависи зошто сте раскинале, и каква комуникација ќе имате после тоа.

    Ако сеуште го сакаш, само можеш да се зезнеш, ќе си напраиш филм дека ќе се смирите, и ете ти пак со скршено срце. А ако е само како потреба во прашање, подобро со бившиот него со некој за една вечер. Бившиот барем ќе си го знаеш што човек е, а не некој што го познаваш 5 минути... :^)
     
    На Читател, Twinkles и Hipster им се допаѓа ова.
  13. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    На мој другар му се деси, девојка му му раскина бидејки многу се карале и сакала повеке време за себе да има... И добро беа синлг месец дена и се сретнаа во бар... Онака филмски, маса до маса... Една вотка, две вотки.. Ај да излезат на цигара заедно.. Абе ај и еден круг... Ај да се испратат до дома... И се разбудија заедно, и си се вратија заедно посрекни од било кога :rofl:
     
    На Читател и Twinkles им се допаѓа ова.
  14. popeye

    popeye Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    нема правило, еве и мене ми се случи, после 4 години преубава,најубава врска, после 1 година ми се јави да се видиме, ми беше мило, изгледа ме видела со друга,, и повторно избија кавги големи, различни карактери,дефинитивно...
    а сме и доста генерациски различни, 18 години...дефинитивно нема два исти случаи ипримери...
     
  15. TIGRICA123

    TIGRICA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    43
    jas takava zelba imam godiniiiii...samo uste ednas so mojot bivsh decko da se sexsnam..uhhhh i denes da mi se ukaze sanas bi prifatila takvo nesto,,,ama za zal nema izgleda uste ednas da ni se povtori takvo nesto...godini cekam ama nistooooooo.........................se bi dala se se sto imam za samo uste edna nok so mojot bivsh decko ...mojot policaec nikogas nema da si go zaboravammm i posle tolku godini uste imam nekoja emocija za negooo....
     
  16. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    јас сум немала секс со него откако раскинавме пред 7 месеци :rofl: :P :clap:
     
  17. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.065
    Допаѓања:
    14.158
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека дојдов во оваа ситуација....Значи со бившиот мој (прва љубов) одевме неколку месеци или една година ,не ми текнува пошто беше пред точно 6-7 години ( јас имав 14 тој 18)...сега по толку години ми пишува порака на фб да се видиме...јас сум ни угоре ни удолу бидејќи ми се случија мн работи...машко немам допрено одамна...Инаку тој има женска и одат скоро 5 години ( откако се скара со мене,се фати со неа).Мислам дека имам сеупте чувства за него..осеќам..никогаш не ни исчезнале...за жал...рече да се видиме и бевме в кола заедно....онака исто како пред 6 години,ми недостигаше,нависитна.Немавме секс,но му дозволив да ме гали и да ме допира...Ми вели:Опушти се и не се стегај,осеќам дека сакаш..а јас нз навистина....си поправивме муабет.што било-како било,што е сега...како сме....Му кажав дека не сакам да се мешам таму во врската и не сакам да бидам искористена како изневерување...како и е на девојчето сега?Навистина имам чувства за него...само морам јас напред,вака ќе ми дојди како утеха тој,......а ме познава најдобро од кој и да било...Му кажав дека претходно имаш лош секс со бившиот по него и дека баш не се осеќам најдобро во врска со тоа...ТОЈ:Ајде дојди овде,треба да се случи еднаш..дојди кај мене...ќе се осеќаш подобро...ако саакаш во ред,ако не ОК..само сакам ти да се осеќаш убаво и да бидеш добра...
    Знае тој јас како дишам,ме сеќава....
    ДАЛИ ЗГРЕШИВ ШТО СЕ ВИДОВ СО НЕГО?
     
    На TIGRICA123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. loveisshit

    loveisshit Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    26
    па и не баш, уживај еднаш се живее :*
     
    На Twinkles и Aniston им се допаѓа ова.
  19. loveNeymar

    loveNeymar Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Вака девојки,имав врска година и пол.
    Се скаравме пред околу една недела од тогаш се слушаме и се е нормално како и порано само што не сме повеќе заедно.Раскинаме наводно заради тоа што сакал малку слобода јас сум била напорна и досадна инаку уште ме сакал...Ми кажува дека му недостасувам и дека многу ме сака ама не е спремен да се смириме дури и сака да имаме секс кажетеми што да прам???
     
  20. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    1. Не сака да се смирите
    2. Сака да имате секс.

    Сама си одговори на прашањето што тој сака.
    Сега размисли си само што тебе ти треба од целата таа ситуација и со што можеш да се справиш.
     
    На Sedmica му/ѝ се допаѓа ова.