Секс со бившиот или не?

Дискусија во 'Секс' започната од monikaa, 28 ноември 2009.

 1. sanja lazanja

  sanja lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Секс со бившиот е една од најлошите работи кои може да си ги направите на себеси. Подобро е да имате секс со некој нов партнер отколку очајно да му се враќате некому со кого веќе сте прецизирале крај на врска. Бесмислено е, посебно ако го правите за да го придобиете повторно
   
 2. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  341
  Најолемата грешка што ја направив е што имав секс со бившиот.по толку време имав секс со него и ми се врати ја старите чувства!помош не знам што да правам
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.238
  Допаѓања:
  44.779
  Пол:
  Женски
  Имавме непосредно откако раскинавме, но сега откако помина една година, нема шанси тоа. Тој би сакал, тоа знам сигурно, но јас со него никогаш пак нема ништо да имам. Не се навраќајте на нешто што поминало! :!:
   
 4. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  590
  Пол:
  Женски
  Сакам и би сакала да имам со него секој ден по неколку пати, но залудно кога не вреди како човек.
  Можам само да си замислувам, т.е. да го замислувам кога се самозадоволувам ништо повеќе.
   
  На Petar80 и Читател им се допаѓа ова.
 5. NOVAVON

  NOVAVON Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Нема потреба,ако било се во ред немал да биде бивш и сексот би бил постојано дел од заедничлиот живот.
  Повеќето се навраќаат на секс со бивши зошто делува сигурно веќе познатото,ама нема никава вреднос.
   
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Ako si go prebolela i on tebe,ako si imas/imate potreba,i ako vi bil jak seksot zasto da ne :)
  jas bi :D
   
  На EdnaDevojka21, Згодно Момче, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Аха сакам, ама тој веќе нееее хахаха тоа е, си има друга во животот, за мене му свири
   
 8. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.708
  Допаѓања:
  117.802
  Пол:
  Женски
  Не фала..
  Особено со бивш НЕ!:rofl:
   
  На SummerGirl и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 9. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Ја не би имала секс со бивш,со право е бивш затоа и така се викаат,тие што ми раскинале или сум им раскинала со причина се минато
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Сaкaм, нo не си дoзвoлувaм. Не се пoнижувaм некa oстaне неoствaренa желбa.
  И тaму кaј штo си е -вo минaтoтo.
  Иaкo немaме пaртнери.
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Машки
  секс е секс
  работите завршиле
  зошто да не
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  Ако бил добар, зошто да не?
   
 13. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  5.201
  Пол:
  Женски
  Сексот колку што може да раздели двајца толку може и да зближи повторно.Мое мислење е да не се навраќа назад за да не се створат повторно чувства кои може биле со тешкотија пикнати под чергиче.Дефинитивно не
   
  На Тетка Биберче му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Devojka100

  Devojka100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  sakam no nikako NE mozam da SI dozvolaam.
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  40.935
  [​IMG]
  Бившите си се бивши со причина, треба напред да се оди
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 16. augustd

  augustd Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  11.130
  Пол:
  Женски
  Kako vikaat ako bil dobar nema da e bivsi.
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Ризични се вакви работи, зошто плиткиот мозок на вaшиот бивши дечко ќе му каже на неговата долна глава со која навистина размислува и со која донесува моментални одлуки дека вие се уште го сакате, трчате по него, не можете без него.
  Вие и да побарате од него само еден интимен чин, тој вас ќе ве направи жртва иако во ситуацијата тоа не е така. Не се враќајте таму каде што не одело, направете место за некој нов во вашиот живот.
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Машки
  ..јас се извинувам што сум машко и што морам да ти кажам дека некои мажи се малку поразлични од твојата престава со која генерализираш.
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Јас не генерализирам, кажав бившите како размислуваат.
   
 20. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Има ли поголемо понижување од тоа да ти е бивши а да му дозволиш да си го прави ќеифот со тебе?
  Според мене нема, секс со некој што не си во никаква врска некако и да го разберм, ама секс со човек со кој си раскинала а сигурно за тоа имало добра причина да пак сексуално општиш со него тоа ми е тотално сулудо.
  Ако можеш да споделуваш чувства, да се бакнуваш со него, да општиш... тогаш зошто би бил бивши а не сегашен?
  Некој ќе рече зошто чувства може секс без чувства? Извинете ама јас таков секс не познавам, тоа повеќе ме потсетува на проституција отколку на водење љубов, јас ако не чувствувам ништо за таа особа не би можела да го бакнам а камо ли да бидам интимна со него.
  Да одговорам конкретно, не ми се има случено и не верувам дек ќе ми се случи да имам секс со бивши, толку ги мразам што ни на улица не би сакала да ги сретнам. Не верувам во она дека може да се остане во добри односи и воопшто во комуникација со бившиот а камо ли нешто друго.