Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

 1. Да, би сакала да пробам

  809 глас(а)
  42,5%
 2. Не, никако

  919 глас(а)
  48,3%
 3. Веќе сум имала

  175 глас(а)
  9,2%
 1. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.613
  Не сум имала секс со женско, но ги подржувам обие којшто имале и што сакаат да имат, секој сака да проба нешто ново и секој си го одбриа својот начин и ритам на живот.
   
 2. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  368
  Да:):)ако не пробаш од каде ке знаеш што сакаш? :roll:
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Damata-Nene

  Damata-Nene Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  16
  haha Sekako Deka DA! 21vek sme... treba da se se prozivee ipak na kraj ti ostanuva da umres i nisto ne nosis v grob :D:D:D
   
  На Samara Morgan, J95 и NellPam им се допаѓа ова.
 4. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  82
  Ne sum probala, no bi sakala da probam i so toa da mu ja ispolnam zelbata na maz mi. :)
   
  На Kire i Dani му/ѝ се допаѓа ова.
 5. praski4ka

  praski4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  35
  Izvinete vaka ama vie site za mene ste nenormalni!!!Seks so li4nost od ist pol,toa za mene e psihi4ka bolest.

  Hm.....Zosto li gospod gi sozdade Adam e Eva?!Zosto ne bea Adam,Eva i uste EDNA???Za da mozeme denes da zabeguvame od prirodata i normalnost.....
   
  На hellaa, Sunday-Rose, Ina Ina и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Aphrodite

  Aphrodite Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  10
  Точно. И јас мислам така. Зошто да не? :)
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  a zosto toj da ne ja ispolni tvojata , pa da bide obratno

  jas licno ne sum imala iskustvo so zena , ama ne vikam ne , neznaeme vo zivotot sto se ne ceka , neli? :?:
   
  На sangvik му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.613
  Тоа не е психичка болест, имаш големи проблеми ако си заљубена во девојка, а да имаш секс со неа, па... секој сака да проба чисто од љубопитност.
   
  На Renee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alice

  alice Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  57
  баш би сакала да пробам, а може и маж ми да се приклучи.....не верувам дека ќе му биде лошо :D - се за уживање............
   
  На Porter му/ѝ се допаѓа ова.
 10. radica20

  radica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  mmm nikogas ne sum probala so devojka ali mislam deka dokolku bi imala sansa bi probala zosto da ne ;)
   
  На Kire i Dani, ivanceto1 и Samara Morgan им се допаѓа ова.
 11. srcule

  srcule Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  15
  DA DA DA...... sekako deka bi probala,
  i sigurna sum deka bi bilo preubavo.... :D
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Juljka

  Juljka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  se vo zivot da se proba moze da ispadne na dobro ha
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 13. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  18
  Da, bi probala, zaso da ne. U zivot se treba da se proba, zaso ednas ziveeme... :twisted:
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ros

  Ros Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Mi izgleda mnogu nezno i sexy sepak ne bi probala
   
 15. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  now way.nez ama sepak nema sansi :)
   
 16. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека не му се допаѓа. Можеби така зборува пред тебе, ако ти имаш некакви предрасуди околу тоа и тој те поддржува за ти да не се чувствуваш неудобно или навредена. Барем според мене е така. До сега не сум сретнала маж што не му се допаѓа тоа... Се разбира од секое правило има исклучоци.

  А во врска со темата - јас не би пробала.
   
 17. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  56
  sum imala baknez so devojka no sex....ne znam no bi probala vo sekoj slucaj :D mene mi izgleda mnogu vozbuduvacko :)))))
   
  На ivanceto1 и Samara Morgan им се допаѓа ова.
 18. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  ма дај каква психичка болест :lol: тоа е само желба да се проба несто ново и какви Адам и Ева и тоа не е од денес привлечноста помеѓу личности од исти пол постои веќе од мн одамна јас би пробала чисто од радозналост
   
  На Samara Morgan и Ekstaza им се допаѓа ова.
 19. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  Ma kakva devojka,mene poveke mi odgovara osven maz mi da dojde uste nekoj taka pozgodnicok atleta sto bi se reklo.eeeeeee togas nemam nisto protiv hahahha
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 20. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  82

  Mojata seksualna zelba e seks so dvajca mazi. Mojot soprug saka da mi ja ispolni taa zelba, no ke vidime! Treba da se najde vistinskiot maz za toa! :)
   
  На Ekstaza и sashamkd им се допаѓа ова.