Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

 1. Да, би сакала да пробам

  902 глас(а)
  43,3%
 2. Не, никако

  985 глас(а)
  47,2%
 3. Веќе сум имала

  198 глас(а)
  9,5%
 1. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  67
  Jas nemam probano, no rado bi :) :D
   
 2. nanuska

  nanuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  luge sto e bre ova kakva nacija pocna da zivee vo ovaa zemja amante vi se molam pa da bese prirodno i od dve zenski i od dve maski ke mozese da se ostane bremena ili bremen vi se molam inace niti sum sakala niti sakam niti pak ke sakam da probam so zensko
   
  На bebaa и sashamkd им се допаѓа ова.
 3. Ledi-Di.2

  Ledi-Di.2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  6
  Da Da sekako..zosto da ne..tuka nema nisto cudno..ne deka posle ke stanes lezbejka :D
  Jas licno mnogu bi sakala :)
   
  На bole, Red&White, Makita и 3 други им се допаѓа ова.
 4. kleopatra11

  kleopatra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Jas nemam predrasudi i nemam nisto protiv tie sto go pravat toa ako im se dopagja,no jas licno ne bi sakala da probam.A za maz mi i jas sum iznenadena zasto i jas mislev deka site maski se "palat" na toa no eve ima i nekoj isklucok :) :D
   
 5. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  82
  Definitivno da...toa e edna od moite fantazii..ne sum lezbejka imam decko i mnogu go sakam no smetam deka zenskite sme povnimatelni i ponezni i seks so drugo zensko mi zvuci mnogu seksi :) a posebno ako decko mi se pridruzi :P
   
  На Aphrodite3 и nela.oh им се допаѓа ова.
 6. sexy.bitch

  sexy.bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  21
  Definitivno daaa!! mnogu ponezno i poubavo, vo zivotot treba da probame novi i poubavi stvari :)))) :P
   
  На funkD и Samara Morgan им се допаѓа ова.
 7. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Do sega se imam lapano so devojka a za sex koga che razmislam podobro...zoshto da ne :P :P :P
   
  На Red&White, Kire i Dani и Samara Morgan им се допаѓа ова.
 8. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  110
  do skoro velev vo nieden slu4aj.....sega velam mozebii ama mozebiii...DA a nz.moze i bi se premislila vo posleden moment! Cisto informativno,da vidam kako izgleda :lol: :lol: :lol:

  Ne za drugo,da vidam sho bi preostanalo zasho kao sho poslo...se pomalku mazhi ima :lol: :lol: :mrgreen:
   
 9. ivana699

  ivana699 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  i jas isto :oops:
   
 10. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  57
  муабетот со Адам и ЕВа нема веза со темава тука, нити па за останување бремена, во смисол ако беше нормално, ќе беше нормално :)))

  Зборуваме чисто за сексуални желби кон девојка. Чинам повеќе има што сакаат одошто што не сакаат. И нема ништо ама баш ништо лошо во тоа. Напротив, природно ти доаѓа да посакуваш некогаш женско тело.
  Е сега прашање е кој ја реализира својата фантазија... Некои си остануваат само на фантазија.

  Мене на пример ми се прави ќеиф некогаш да се зачапам со некоја, сеуште не сум пробала ко што треба.
  Сум пољубила една порано али чисто на зафрканција, не беше тоа ТОА.

  Хммм ако добијам јака желба, да знаете девојки дека ќе ве барам :)))
   
  На Samara Morgan, Ekstaza, knowles18 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  Do skoro ne ni pomisluvav no na edna igra se sluci da se smuvam so devojka:)))bese samo edno muvanje i nisto poveke...a za sex so devojka NO THANKS
   
 12. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  138
  E ova mi se dopaga pa i jas bi probala so deckomi ama jas da uzivam on nisto da ne pipka(mislam samo mene) neka gleda skromno neli .
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ametist

  ametist Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  13
  TOa e toa od mnogu gledanje filmovi sto se desava ,kakvi bre lezbejki nenormalno, gnasno,i sto majki ke bide od vas ,ke staneme ko groznine englezi so po sest muza 5 deca od razlicni tatkovci i na kraj uste edna majka lezbejka,devojcinja svrtete se kon normalnoto i dobroto !!!!!BLJAKKKKKK!!!!!!
   
  На femina11 и sashamkd им се допаѓа ова.
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.453
  Допаѓања:
  9.275
  Пол:
  Женски
  Се надевам нема да ме сфатиш погрешно, не е ова нешто што ти го посакувам, и најверојатно малку бегам од темата... ама што ако еден ден твое дете се изјасни како хомосексуалец? Истата реакција ќе ја добие... БЉАККК???
   
  На Samara Morgan, Ekstaza, Emi93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. ametist

  ametist Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  13
  Interesno kako gi izvitoperuvas temite,se nadevam deka moeto dete nema da bide homoseksualec a ako bide -togas ke se so ocuvam so toa,vo sekoj slucaj nisto nema loso vo toa da bideme normalni i nie i nasite deca,demokratija ne znaci anarhija, ti sakas da kazes deka se custvuvas gej ,ili samo mislis deka e ok da vliaes na zbuneti adolescenti i tie da se custvuvaat kako tebe?
   
  На Chupe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.453
  Допаѓања:
  9.275
  Пол:
  Женски
  Воопшто не се обидувам да влијаам на никого да се чувствува како мене. Само сакам секој да се чувствува сигурно со своите желби и потреби, какви и да биле.
   
  На Ekstaza, Emi93, loshachkaTa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. kami

  kami Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  и јас имам некои фантазии ама мислам дека не би имала храброст
   
 18. marti.cookie

  marti.cookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  17
  Zashto da ne... Mala avantura kolu da se smeni sekojdnevniot seksualen zivot...
  Inache poznato e niz istorijata deka zenite na golemi bojskovodci i osvojuvachi imale sex so zeni duri i so zivotni... Taka da toa ne e neshto novo....
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  pa dobro mislam deka so zivotni e preterano,a nekade se smeta i za bolest, a zensko,pa so znam...zaso da ne. moze e interesno
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Јас не би имала...Доволно е едно ку*е за да заврши работа :lol: