Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

 1. Да, би сакала да пробам

  862 глас(а)
  42,9%
 2. Не, никако

  960 глас(а)
  47,7%
 3. Веќе сум имала

  189 глас(а)
  9,4%
 1. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
  ispadna deka 90 posto od zenite se potencijalni biseksualki :D ama pretezno ostanuva na fantazija..retko koj ja preminuva granicata od fantazija vo realnost.ili barem dosega bese taka..ali kao so ide vremevo moze i da se smenat rabotite. :D
   
  На Red&White и anelulu им се допаѓа ова.
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Не сакам ограничувања, затоа да
   
  На Red&White, Bobe3 и Samara Morgan им се допаѓа ова.
 3. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Уххх, не сум пробала, ама би сакала ептен! Мислам дека ќе биде ептен возбудливо! И тоа не е болест, во природата на човекот е да се крие бисексуалноста, иако тоа е поизразено кај девојките! Освен тоа, ние сме као заостаната нација, додуша не може така да се каже баш, ама практикуваме многу работи како и сите во светот, само што тука постојат уште многу табу - теми! Опуштете се и дајте се на нагоните - тоа е спонтаност и е најбоље! ;)
   
  На Red&White и Miss.Bass им се допаѓа ова.
 4. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  96
  Па сите луѓе се предодредени да бидат бисексуалци, и тоа се случува потсвесно, само што доаѓа тој ден кога ќе го сфатиш тоа, или спротивното-нешто ќе се случи што ќе те одврати. Инаку, мислам дека кај машките најчесто се случува втората работа, од проста причина што генерално, ако машко има секс со друго машко-аутоматски во нивниот свет тие стануваат геј, но знам за многу случаи коа во одредени моменти машки се имаат лапано меѓу себе. Е сега, со машки од првиот тип не би сакала да имам ништо, а со такви од втората група-би замижала некако можеби (иако не би се гордеела со тој факт, ама ич). Како и да е, многу е поприродно за женските да бидат би и јас се осеќам како едно од тие женски, не дека сум имала нешто со друго женско, туку зашто имам желба за тоа, а и самата помисла ме возбудува. Maia, идол си ми! :clap:
   
  На Samara Morgan и Aphrodite3 им се допаѓа ова.
 5. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Jas imav nekolku avanturi vo trojka... mmmm .... toa pred nekolku godini :)
   
  На Bobe3, EdnaDevojka21 и LadyLibra им се допаѓа ова.
 6. FlavaReal

  FlavaReal Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  :D :D da zosto da ne gi podrzavam site bi....
   
 7. shane

  shane Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  hehe dobra tema..... sekoj vo podsvesta saka da proba nesto novo, pa duri i seks so zensko a dali ke go prevzemis toj cekor zavisi od licnosta i karakterot jas licno bi probala zvuci dosta primamloivo :D :D :D :) :) :)
   
 8. FlavaReal

  FlavaReal Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3

  hahaha jas sum za :D od kade si?
   
  На Bobe3 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. shane

  shane Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1

  a imas probano ili....??? :D :D :D
   
 10. FlavaReal

  FlavaReal Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  haha da imam probano....steta sto nema vo nasiot grad takov kafic i pokraj toa sto ima mnogu bi :)
   
  На Red&White и Bobe3 им се допаѓа ова.
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.207
  Допаѓања:
  136.264
  Пол:
  Женски
  Пробав, и што знам, не ми беше ништо посебно... машко си е машко... после тоа искуство заклучив дека сум строго хетеро 8)
   
 12. shane

  shane Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  dobra tema da imam probano so zensko i iskreno cuvstvoto e super :D :D :D
   
  На Red&White му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала со девојка и не ни сакам да пробам.
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  nemam probano,nitu pak imam zelba,no ne mi e nitu nesto osobeno cudno,koj saka zasto da ne,i toa e istrazuvanje na samiot sebe
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Во фантазијата - да, ама вака... штознам... не би рекла дека тоа некогаш ќе го направам :$
   
 16. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  96
  Кога се раѓа едно женско едноставно потоа е програмирано според желбите на едно машко.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.050
  Допаѓања:
  48.314
  Пол:
  Женски
  Значи блазеси им на лезбејките,а?
   
 18. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  Не би рекла дека некад би имала храброст да пробам, инаку way not? :lol:
  барем за сега добар ми е дечко ми
   
 19. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Немам ништо против тие што го практикуаат тоа, ама сепак мислам дека е друго да имаш однос со маж отколку со нечии прсти :puke: :D :D :D
   
 20. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  пред неколку дена ми се случи нешто слично на ова....не секс со женско , но сепак си дозволив да отидам малце подалеку од што треба и....не се чуствував воопсшто лошо :*