Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

 1. Да, би сакала да пробам

  902 глас(а)
  43,3%
 2. Не, никако

  985 глас(а)
  47,2%
 3. Веќе сум имала

  198 глас(а)
  9,5%
 1. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  не не поубаво би се чуствувала со машко :lol: :inlove:
   
 2. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Секс со женско ? Де бе да не сте грешка,тоа све може да биде само НЕ секс :rofl:
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.402
  Допаѓања:
  121.806
  Не!Од повеќе причини,прво...зошто не нездравм,глупо и ствар на мода,не на реална привлечност,освен ако не си лезбејка со потпис и печат и хронично да те привлекуваат жени.
  Ценам женска убавина и тврдам дека сме поубавиот пол.Убава форма,мека кожа,меки црти на лицето итн итн...НО...тоа не ме привлекува!
  Прво ми треба ментален тригер за да се впуштам во такви активностим,а таков не може да ми овозможи жена,туку само и само маж...Второ...јас во суштина не сакам жени заради нивниот потенцијал да бидат лигави,захтевни и нерационални,па уште ако му се уфрли тоа у кревет...фијаско,ќе ја претепам од ќотек,па можда,ако сака садо-мазо ќе се погодиме,ма да не сум ич садо!Трето,единствен начин да доминира некој со мене е...да биде во кревет и да биде маж...а е фино ради баланс воопшто во животов,на друго место,амин,а јас таму не би сакала да доминирам (тооолку многу).
  И така...кој си сака,нека повели,немам против,ме иритра помодарството,тера на едноумие и клонови.
   
  На Bibko, sashamkd и Offspring им се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  Ау... не... никако. Да легнам со ваква како мене ? ....нема шанси :D
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.722
  Допаѓања:
  10.009
  Пол:
  Женски
  :lol: :D :D ме насмеа ептен
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Не , не за џабе Господ и мажот го создал . :^) Освен ако не се полезбејчам , што не верувам :x
   
 7. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  Па мислам дека женско не би ме возбудило така како машко што би го направило тоа, ама сепак од кај знам за понатака што ќе се случи :)
   
  На Bobe3 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Moja

  Moja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  немам никакво искуство на темава .. ама мнооогу ме возбудува :$
  па посебно во тројка ама не би било лошо и само со девојка и нешто пластично :D
   
  На Red&White, Bobe3 и samisss им се допаѓа ова.
 9. lady19

  lady19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  11
  definitivno- NE! Mi se gadi od pomislata na sex so zensko
   
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  И мене исто. :puke:
   
 11. srcushka

  srcushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  sum se baknala so zensko no bi sakala i neso povekje huhuhu:D
   
  На Bobe3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Нема теорија....јас не ги разбирам тие што викаат па со женско е по нежно ова она, па ако не осетам машкост нема ни да се запалам,али кој што сака може да си прави
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.911
  Пол:
  Женски
  Имам пробано само лапање, и би пробала нешто повеќе зошто да не. :lol: Али само под еден услов. Никако со другарка, језиво ми е, сакам со некоја непозната вечерта имаме секс и после тоа никаков контакт. Ок, може да се повтори сексот. :D :D
   
  На Red&White му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  192
  И јас сум сакала да пробам, ама сега ми е исто како да си го изневерам маженцето. Само со негов знаење :D
   
 15. nutella

  nutella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  bi sakala .. zasto da ne
   
 16. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  би пробала зошто да не, понекогаш уживам кога гледам порно со лезбејки баш е секси... ;)
   
  На Red&White му/ѝ се допаѓа ова.
 17. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  да сум пробала и навистина е посебно чувство, бидејки е многу поразлично од секс со машко едноставно ние девојките сме понезжни и точно знаеме како треба и каде треба додека на машките се треба да им се нацрта е сега тоа незначи дека сите треба да станеме лезбејки но која може и која има доверлива особа со која може одвреме навреме да го прави тоа т.е да се издува мислам дека и со самото тоа ке ја освежи и врската со партнерот.
   
  На anelulu му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Marge

  Marge Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  655
  Да,дефинитивно би сакала да пробам...некако ме привлекува самата помисла да имам секс со женско...се надевам ке ми се оствари еден ден :)
   
  На Lady-baby bi, Tina2017, Milenalena и 2 други им се допаѓа ова.
 19. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  па нетреба само да се надеваш туку и треба да се потрудиш за да ти се оствари и не еден ден туку ако може уште утре знаеш како викаат што мозеш денес не оставај за утре.
   
 20. fenomen

  fenomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Сум имала секс со мажи, но сексот со жена повеќе ме возбудува. Сум имала секс со женско, имам и ќе имам. Не е дека сум имала само нежен секс со девојка. Сум имала и груб :rock: Барем си знаеме што и како сакаме :D Секс со жена со сите "реквизити" (дилда, страп он, вибратори... итн) ;)
   
  На Red&White и funkD им се допаѓа ова.