Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

 1. Да, би сакала да пробам

  818 глас(а)
  42,6%
 2. Не, никако

  922 глас(а)
  48,1%
 3. Веќе сум имала

  178 глас(а)
  9,3%
 1. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  2.927
  Пол:
  Женски
  Ок бе рбат, не ми сечи револуција у корен ;(
  На колена ќе барам дозвола!!!!!
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Говориш за убиство и напуштање на бебиња, природата е сурова, но јас не би сакал да живеам во свет во кој некои пингвини никогаш нема да дознаат кои им се вистинските родители. Дали ти би сакала да живееш во таков свет?
   
 3. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  4.068
  Пол:
  Женски
  Имаме поголеми проблеми у светов.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.490
  Допаѓања:
  14.385
  Егзектли. Не само во оваа држава. :smirk:

   
 5. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Тоа нема никаква смисла. Нели хомосексуалноста не е наследна? Контрадикторна си самата на себе.

  Нема врска, јас не го негирав заклучокот од статијата туку ми беше чудно што споделуваш статија од сајт кој ја смета хомосексуалноста за грев. Навидум, тоа е чудно, но не е чудно ако ти самата си хомофобична.

  Дозволи ми да цитирам една од студиите која ја прати.

  Самата студија го негира она што ти го кажуваш.

  Да погледнеме зошто статијата која ја прати доаѓа до заклучокот дека хомосексуалноста е избор.

  Со други зборови, авторите сакаат да кажат дека conversion therapy е успешна. Добро знаеме овие терапии имаат за цел да ги преобратат хомосексуалците, еден таков случај беше во манастир во Србија каде што беа физички малтретирани.

  Ова е навистина болно и не ми се верува дека пропагираш ваков вид терапии за едно малцинство кое е веќе маргинализирано. Мислев дека се ќе прочитам на форумот, но не и ова.

  Значи ти можеш да ги читаш намерите зад она што е напишано. Често пати тие намери припишани кон други се одраз на твоето чувство на вина кое сега дознавме од каде произлегува.

  Дополнително: Приметив како веќе неколку пати го користиш зборот артикл, веројатно мислиш на статија.На македонски артикл значи: производ, трговски предмет, стока.

  Ц...ц...ц... Ваквиот говор на омраза со ширењето на хомофобија е доволен повод да бидеш перманентно банирана од форумот.

  Вие сте биле златни. Јас навитина мразам кога некој лаже, ме напаѓа без причина и ме обвинува за работи кои не сум ги напишал. Тоа го направивте сите три и затоа нема да ви прегледам низ прсти туку мора да се соочите со последиците. You poked the wrong bear.

  Oва се веќе напади на мојата личност и затоа немам никаков коментар.

  Гледам дека имаш широки познавања од генетиката и наследноста. Сигурно знаеш дека детето на двајца деснораки родители има 10% шанса да биде левичар. Како би го објаснила ти ова?
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.129
  Допаѓања:
  30.703
  Пол:
  Женски
  Не сум воопшто.
  Ти мислиш дека е наследна. Затоа по игра на животот, се надевам ќе имаш син геј па да те видам дали тогаш ќе држиш уште до оваа теза.
  Можеби има повлечено од латентниот татко, дедото, пра дедото.. којзнае.. :mm:
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.052
  Допаѓања:
  41.884
  Нели ти викаш дека е наследна?
  Ако детето ти е геј, ќе речеш "геј е затоа што и јас сум"? Ќе речеш дека е наследна тогаш?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Повторно не го читате она што сум го напишал, ако се вратите неколку страници наназад ќе прочитате дека НЕ ЗНАМ зошто некој е геј.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.052
  Допаѓања:
  41.884
  Нисам ја друже судија.
  @BoneMachine очигледно не ти годи да признаеш дека социјално лезбејство е реалност, дека буквално постојат жени што еден ден рекле: "не можам веќе со мажи да се расправам" и станале лезбејки.
  Веројатно исто така уште повеќе те боли што никако не сте потребни за сексуално задоволство на жените, всушност, и баш напротив, експерти сте во "неовозможување на жените да го постигнат врвот", има статистики и истражувања колку сакаш што го потврдуваат тоа.
  Еден клиторис не знаете кај е што буквално очи ќе ви извади, а да не ни зборам за вагинални оргазми или г-точки.
  Многу ми е жал што вашата кревка машкост е повредена од фактот што жените лезбејки имаат многу повеќе оргазми отколку хетеросексуалните. (Ова сарказам беше, во случај да не препознаеш).
   
  На VoodooGirl и Annath им се допаѓа ова.
 10. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Од кај излезе овој муабет. :D

  Aко се навратиш на првиот мој коментар кој го цитираше, јас таму шеговито напишав дека е тренд(што значи избор). Ти после тоа се расправаше со мене и ме обвини дека сум хомофоб, а сега ја кажуваш истата поента која јас првпат ја напишав. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

  You hung yourself by your own rope.
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.052
  Допаѓања:
  41.884
  Не е тренд, нити модерно. Со векови и милениуми е така, ве болело тоа или не.
  Не се работи ни за експериментирање, како што ти нарече. Се работи буквално за фактот дека има жени на кои што сте им се згадиле до толку што решиле да станат лезбејки.
   
  На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Но ќе се согласиш дека ако тоа е прифатено во околината таа има поголеми шанси да проба со женско. Со самото тоа што викаш дека е избор значи дека во голема мера околината игра улога.

  Пак ќе кажам не можеш ништо со сигурност да тврдиш бидејќи ни научниците не ја откриле вистинската причина.

  Хахахахахаха не ти ја разбирам поентава болело или не, но ако сакаш да се противречиш на се што ќе напишам тоа е твој проблем.
   
 13. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.129
  Допаѓања:
  30.703
  Пол:
  Женски
  Тренд не е исто што и избор.
  А и како би било тренд кога хомосексуалноста датира од исто време од кога и хетеросексуалноста ?
   
  На Annath, VoodooGirl и DAngel им се допаѓа ова.
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.052
  Допаѓања:
  41.884
  Не гледам ништо лошо во тоа секој да може да бира со кого ќе отиде во кревет.
  Апсолутно подржувам и прифаќам. Охрабрувам по потреба. Немам никаква потреба да ја величам хетеросексуалноста, ниту ја гледам хомосексуалноста како проблематична и неприродна. Камо сите што се во насилни врски да беа со по некоја девојка што ќе ги сака како што заслужиле. Камо сите што имаат партнери што не можат ни клиторисот да им го најдат да ги остават што побрзо, па да видат дека не било до нив што не можеле да свршат.
  Поентата? Поентата е дека никој не ти противречи, ама толку си самоцентричен што срце ти се пара што не ти паѓа секоја девојка пред тебе на колена. Има голема психолошка позадина тоа, може не би било лошо да поразговараме со некој постручен ;)
   
  На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Нема никакви докази дека хомосексуалноста датира од исто време како хетеросексуалноста, ако имаш такви докази слободно прати ми. Ако ако кажеме дека тоа е точно тогаш како тоа е идентично со тоа дека е избор?

  Ако е само избор тогаш треба да очекуваме дека сите жени ќе станат лезбејки ако имаат секс со женско, но како што можеш да приеметиш на темава има некои кои тоа го пробале и не им се допаѓа или не би пробале пак.
   
 16. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Ова ми звучи слично на нешто што би рекла антропологот Margaret Mead, таа има кажано дека во совршеното општество во младите години сите ќе бидат хомосексулаци, па хетеросексуалци за да се размножат и на крај повторно хомосексуалци.

  Дали ме нарече ментално болен? Првпат ме обвини дека јас сум оној кој е bully, мислам дека заслужуваш бан. Ќе ми се извиниш или да им пишам на модераторите?
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.129
  Допаѓања:
  30.703
  Пол:
  Женски
  https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_history
  https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/8433527/First-homosexual-caveman-found.html
  Повели. Гуглај понатаму сам, ќе те изненадат резултатите.
   
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.052
  Допаѓања:
  41.884
  :rofl:
  Не одат само ментално болни луѓе на советување.
  Одат и такви што имаат проблем со нарцисоидност, самобендисаност и прифаќање на туѓо мислење.
  И дефинитивно одат тие што се научени "to bully their way through".
  Токсична машкост е реален проблем.
  Може не си за на психолог, може е само недостаток на секс, или бившата те оставила за женско.
   
  На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  @Dust или кои и да е модератор на темава, барам да ѝ се избришат мислењата на @DAngel
   
 20. MartiG

  MartiG Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Da :)
   
  На Cup.cake, didisi, Tekkyi и 2 други им се допаѓа ова.