1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

  1. Да, би сакала да пробам

    1.012 глас(а)
    44,3%
  2. Не, никако

    1.043 глас(а)
    45,7%
  3. Веќе сум имала

    227 глас(а)
    9,9%
  1. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Егзектли. Не само во оваа држава. :smirk:

     
  2. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Тоа нема никаква смисла. Нели хомосексуалноста не е наследна? Контрадикторна си самата на себе.

    Нема врска, јас не го негирав заклучокот од статијата туку ми беше чудно што споделуваш статија од сајт кој ја смета хомосексуалноста за грев. Навидум, тоа е чудно, но не е чудно ако ти самата си хомофобична.

    Дозволи ми да цитирам една од студиите која ја прати.

    Самата студија го негира она што ти го кажуваш.

    Да погледнеме зошто статијата која ја прати доаѓа до заклучокот дека хомосексуалноста е избор.

    Со други зборови, авторите сакаат да кажат дека conversion therapy е успешна. Добро знаеме овие терапии имаат за цел да ги преобратат хомосексуалците, еден таков случај беше во манастир во Србија каде што беа физички малтретирани.

    Ова е навистина болно и не ми се верува дека пропагираш ваков вид терапии за едно малцинство кое е веќе маргинализирано. Мислев дека се ќе прочитам на форумот, но не и ова.

    Значи ти можеш да ги читаш намерите зад она што е напишано. Често пати тие намери припишани кон други се одраз на твоето чувство на вина кое сега дознавме од каде произлегува.

    Дополнително: Приметив како веќе неколку пати го користиш зборот артикл, веројатно мислиш на статија.На македонски артикл значи: производ, трговски предмет, стока.

    Ц...ц...ц... Ваквиот говор на омраза со ширењето на хомофобија е доволен повод да бидеш перманентно банирана од форумот.

    Вие сте биле златни. Јас навитина мразам кога некој лаже, ме напаѓа без причина и ме обвинува за работи кои не сум ги напишал. Тоа го направивте сите три и затоа нема да ви прегледам низ прсти туку мора да се соочите со последиците. You poked the wrong bear.

    Oва се веќе напади на мојата личност и затоа немам никаков коментар.

    Гледам дека имаш широки познавања од генетиката и наследноста. Сигурно знаеш дека детето на двајца деснораки родители има 10% шанса да биде левичар. Како би го објаснила ти ова?
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не сум воопшто.
    Ти мислиш дека е наследна. Затоа по игра на животот, се надевам ќе имаш син геј па да те видам дали тогаш ќе држиш уште до оваа теза.
    Можеби има повлечено од латентниот татко, дедото, пра дедото.. којзнае.. :mm:
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Нели ти викаш дека е наследна?
    Ако детето ти е геј, ќе речеш "геј е затоа што и јас сум"? Ќе речеш дека е наследна тогаш?
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Повторно не го читате она што сум го напишал, ако се вратите неколку страници наназад ќе прочитате дека НЕ ЗНАМ зошто некој е геј.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Нисам ја друже судија.
    @BoneMachine очигледно не ти годи да признаеш дека социјално лезбејство е реалност, дека буквално постојат жени што еден ден рекле: "не можам веќе со мажи да се расправам" и станале лезбејки.
    Веројатно исто така уште повеќе те боли што никако не сте потребни за сексуално задоволство на жените, всушност, и баш напротив, експерти сте во "неовозможување на жените да го постигнат врвот", има статистики и истражувања колку сакаш што го потврдуваат тоа.
    Еден клиторис не знаете кај е што буквално очи ќе ви извади, а да не ни зборам за вагинални оргазми или г-точки.
    Многу ми е жал што вашата кревка машкост е повредена од фактот што жените лезбејки имаат многу повеќе оргазми отколку хетеросексуалните. (Ова сарказам беше, во случај да не препознаеш).
     
    На VoodooGirl и Annath им се допаѓа ова.
  7. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Од кај излезе овој муабет. :D

    Aко се навратиш на првиот мој коментар кој го цитираше, јас таму шеговито напишав дека е тренд(што значи избор). Ти после тоа се расправаше со мене и ме обвини дека сум хомофоб, а сега ја кажуваш истата поента која јас првпат ја напишав. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    You hung yourself by your own rope.
     
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Не е тренд, нити модерно. Со векови и милениуми е така, ве болело тоа или не.
    Не се работи ни за експериментирање, како што ти нарече. Се работи буквално за фактот дека има жени на кои што сте им се згадиле до толку што решиле да станат лезбејки.
     
    На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Но ќе се согласиш дека ако тоа е прифатено во околината таа има поголеми шанси да проба со женско. Со самото тоа што викаш дека е избор значи дека во голема мера околината игра улога.

    Пак ќе кажам не можеш ништо со сигурност да тврдиш бидејќи ни научниците не ја откриле вистинската причина.

    Хахахахахаха не ти ја разбирам поентава болело или не, но ако сакаш да се противречиш на се што ќе напишам тоа е твој проблем.
     
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Тренд не е исто што и избор.
    А и како би било тренд кога хомосексуалноста датира од исто време од кога и хетеросексуалноста ?
     
    На Annath, VoodooGirl и DAngel им се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Не гледам ништо лошо во тоа секој да може да бира со кого ќе отиде во кревет.
    Апсолутно подржувам и прифаќам. Охрабрувам по потреба. Немам никаква потреба да ја величам хетеросексуалноста, ниту ја гледам хомосексуалноста како проблематична и неприродна. Камо сите што се во насилни врски да беа со по некоја девојка што ќе ги сака како што заслужиле. Камо сите што имаат партнери што не можат ни клиторисот да им го најдат да ги остават што побрзо, па да видат дека не било до нив што не можеле да свршат.
    Поентата? Поентата е дека никој не ти противречи, ама толку си самоцентричен што срце ти се пара што не ти паѓа секоја девојка пред тебе на колена. Има голема психолошка позадина тоа, може не би било лошо да поразговараме со некој постручен ;)
     
    На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Нема никакви докази дека хомосексуалноста датира од исто време како хетеросексуалноста, ако имаш такви докази слободно прати ми. Ако ако кажеме дека тоа е точно тогаш како тоа е идентично со тоа дека е избор?

    Ако е само избор тогаш треба да очекуваме дека сите жени ќе станат лезбејки ако имаат секс со женско, но како што можеш да приеметиш на темава има некои кои тоа го пробале и не им се допаѓа или не би пробале пак.
     
  13. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Ова ми звучи слично на нешто што би рекла антропологот Margaret Mead, таа има кажано дека во совршеното општество во младите години сите ќе бидат хомосексулаци, па хетеросексуалци за да се размножат и на крај повторно хомосексуалци.

    Дали ме нарече ментално болен? Првпат ме обвини дека јас сум оној кој е bully, мислам дека заслужуваш бан. Ќе ми се извиниш или да им пишам на модераторите?
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_history
    https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/8433527/First-homosexual-caveman-found.html
    Повели. Гуглај понатаму сам, ќе те изненадат резултатите.
     
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    :rofl:
    Не одат само ментално болни луѓе на советување.
    Одат и такви што имаат проблем со нарцисоидност, самобендисаност и прифаќање на туѓо мислење.
    И дефинитивно одат тие што се научени "to bully their way through".
    Токсична машкост е реален проблем.
    Може не си за на психолог, може е само недостаток на секс, или бившата те оставила за женско.
     
    На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    @Dust или кои и да е модератор на темава, барам да ѝ се избришат мислењата на @DAngel
     
  17. MartiG

    MartiG Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Da :)
     
    На SexyySexyy, Cup.cake, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
  18. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Овие се сите од античкиот период што е далеку од почетокот на човештвото чија свест почнува да се развива пред 80 000 години. Бидејќи не е возможно да имаме докази од тоа време никогаш нема да дознаеме дали тоа е така. Сепак ќе ти признаам дека датира барем од античкиот период.
     
  19. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Ако токсичната машкост е реален проблем тогаш и токсичната женственост е реален проблем, освен ако жените ги сметаме за суштества кои не се способни да направат зло.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/8433527/First-homosexual-caveman-found.html
    Прочитај, и истражувај уште. Ова е само мал дел.
    Значи,идеме уште малце поназад, во каменото доба.