1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

  1. Да, би сакала да пробам

    1.012 глас(а)
    44,3%
  2. Не, никако

    1.044 глас(а)
    45,7%
  3. Веќе сум имала

    227 глас(а)
    9,9%
  1. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    BiSex

    не сум пробала и не сакам ни да пробам тие се за мене психички болни работи.
     
    На antilla и priti им се допаѓа ова.
  2. Guinevere

    Guinevere Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    25
    BiSex

    НИКОГАШ АМА НИКОГАШ нема да пробам секс со женско :puke: и не сум размислувала на таа тема, па се знае како е правилно маж со жена. А и немам ништо против тие што сакаат секс со личности од ист пол,нивно право..
     
    На red му/ѝ се допаѓа ова.
  3. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    BiSex

    Znaci sekoj ima pravo na svoe mslenje, ama temata kolku so jas svativ e DALI NEKOJ IMA PROBANO SO ZENSKO,a ne DALI STE ZA ILI PROTIV .
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Темата е отклучена, ќе ве замолам да се воздржите од секакви коментари што не се во нејзин контекст и да пишувате долги и содржајни мислења.
    Мислења од типот Се согласувам, Не би пробала, Би пробала избришав и во иднина ако се повторуваат пак ќе бришам.
     
  5. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас толку сум заљубена во маживе, што машко да бев пе*ер ке бев :D
    Никогаш не ме провлекла помислата да имам нешто со женско, за бакнеж ми се има случено со другарки порано кога ке сме се глупирале, ама баш ми било онака како ништо да не се случило.
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Isaak

    Isaak Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    45
    Па баш и затоа пола од тука девојките сакаат да пробаат баш затоа што нивните дечковци збудалуваат и им втуриле во глава,а не дека они навистина сакаат да пробаат.Да имаа толку афинитети спрема женско,женска ќе фатеа ,а не дечко.Али како што телевизијата,сериите,филмот може да пере мозок ништо друго неможе дефинитивно.Секојдневно сме преплавени од серии каде што гледаме секс помеѓу две девојки и дечко или само две девојки па нормално кога директори,газди на тие телевизи се мажи :) .Значи половина од тука што ги прочитав дека сакаат со женско сакаат баш поради тоа дека нивниот дечко сака или виделе на телевизија ;) ,а не дека они навистина сакаат па затоа и има коментари од типот„баш би сакала и мојот дечко да се вклучи“.
     
    На tedi.sedi-75 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Ту бре, скоро повеќето се за да, а ја не можам некоја да си најдам да пробам. :lol:
    Не бе стварно, зошто вака по форуми читам сите би пробале, а во живо коа ќе ги прашаш викаат не истите, а па за пробување, ништо од тоа. Се нема храброст изгледа? :^) Или страв да не се дознае.
     
    На funkD и LadyLibra им се допаѓа ова.
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^ Се нема створено таков момент на страст Лакримоса, затоа.

    Инаку на темава, не сум пробала- дечко ми кога бевме во врска се грозеше да ме дели со било кој пол :D , а дали би пробала незнам- не велам ни не, ни да.

    Оставам на времето и на страста. Знам само дека ако некогаш го направам тоа, девојката ќе остане без зборови од мојот перформанс :tmi: :$

    Не се фалам- оралот е моја специјалност :) , сакам да го давам, а немам ништо против да го добијам од девојка- некогаш, незнам, можеби :wasntme:
     
  9. dreamgirl

    dreamgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Да еднаш како помала имав секс со девојка и беше феноменален,се смеевме на тоа после... :lol: :lol: Нешто ново и поразлично,нема ништо чудно или непријатно тука,само љубопитност...луди teenage години да не се рабереме погрешно,ги сакам мажите најмногу на светот и не би заменила ку*ац за ниедна ва*ина на светов!! :D :D
     
  10. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Искрено многу би сакала да пробам со..девојка.
    Самата помисла на допирање нејзини гради, задник ме возбудува.
    Особено ако е бринета, aw. :D
     
    На anelulu му/ѝ се допаѓа ова.
  11. srnka

    srnka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Читајќи ги сите коментари мене не ми е јасно само една работа, и молам некој кој пробал да ми одговори: ШТО Е ТОА ШТО МОЖЕ ЖЕНА ДА ТИ ГО ДАДЕ А НЕ МАЖ? (во сексуална смисла).
    Инаку не се осудувам да навредам некој ниту да судам, веројатно демократијата, и денешните модерни општества си го направија своето. Но доколку "такви" чувства буди жена кај вас, треба сериозно да се запрашате во која категорија спаѓате: хомо, би или хетеросексуалци,,,,, иако како што велите би сакале само да пробате.

    Кога веќе и јас се јавив со мое мислење ред е и да одговорам на насловот на темава па ке речам дека мој сексуален преоритет се мажите и тоа што може МАЖ-от да го возбуди во мене не може ниедна жена, кога јас едноставно полудувам кога ке здогледам голо и убаво машко тело ;)
     
    На sashamkd и lackygirl им се допаѓа ова.
  12. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    ај те молам прочитај уште еднаш и кажи дали немам одговорено на тоа ДАЛИ НЕКОЈ ИМА ПРОБАНО СО ЖЕНСКО? (не сум пробала и не сакам ни да пробам ) Или преку ред читаш ти?
     
  13. Lola5

    Lola5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Се имам бакнато до сега со 4 женски и со сите било на зафрканција , ништо сериозно и можам да кажам дека и не е нешто посебно и баш затоа не ми имала секс со женско :) машко си е машко ;)
     
  14. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    не сум имала , но би сакала да пробам , мислам дека би ми се допаднало :D
     
    На Boyanna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Одкога раскинав со `дотичниот` двеста пати кажав дека мењам сексуална ориентација, дека сум тотално разочарана од машкиот род, и доста време изгубив со `мажи` во животот, а секогаш оние кои ми се лојални се моите другарки кои покрај се се со мене, умеат да ме насмеат и тогаш кога сум најразочарана !! Па си мислам, дали по DeFault женскиот пол е по-лојален или само мене ми се чини така во афектна состојба?
     
  16. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    10.811
    Пол:
    Женски
    Првиот мој пост на темава, и сега да си се навратам...
    Баш како што си кажав, се смував со женско (онака за почеток :) ) и беше токму како што замислував. Одредена доза на сексуалност, мало чувство на забранетото јаболко, и не викам дека ми беше лошо, далеку од тоа :$ ама на крајот од денот, може беше женско што ме стави во расположение, ама отидов после тоа дечкото да си го најдам така расположена :D (маж си е маж бре) ;)
     
    На Aphrodite3 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Да не бев толку заљубена во дечко ми колку што сум, би пробала. Обожавам убави женски тела и нежност. Ама како што рече форумџиката над мене, маж си е маж бре! Може само чувството дека е забрането ќе биде интересно и адреналинот ќе се крене... Ама ништо друго посебно...

    Ај оние девојки што имаат пробано секс со женско нека напишат нешто повеќе :wasntme: Баш ме интересира нив какво им било чувството :wasntme:
     
  18. frikce

    frikce Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    да многу сакам да пробам али немам храброст да пријдам на некоја девојка незна како би реагирала или ако има некоја заинтересирана нека пиШе цекам одговор девојки
     
  19. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    :o :o :o
    Citajki slucajnio sakam da s zaprasam kade otide svetos SEKS SO ZENSKO luge abe vie bolni ste , nemam pravo nikogo da osuduvam no toa e za mene bolna rabota , navistina sto dava zenskoto sto maskoto nemoze da go dade :o :o :o sakam da znam . Zosto togas ne se proglasite za "Lez".. nIkogas ne sum ni pomislisa da imam seks so zensko .... temava e so da ti kazam ccc
     
    На Marija6165 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RodenaSoGreska

    RodenaSoGreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    49
    Може да ти даде мн работи.Како прво кога ќе замислиш ти колку работи му даваш не машкото а он со колку ти враќа ќе знаиш дека еднакви ќе бидите ти дават колку шо даваш, те сваќат, слаби точки ти знае, точки кај шо се палиш.Женското може ногу повеќе да те запале од машкото а кога си запален сексот е посладок.Така да јас сум за!
     
    На srcuska18 и sexy.bitch им се допаѓа ова.