Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

1. Да, би сакала да пробам

858 глас(а)
    42,8%
  2. Не, никако

960 глас(а)
    47,9%
  3. Веќе сум имала

188 глас(а)
    9,4%
  1. Mila.T22

Mila.T22 Активен член

Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    15
    Мислев на коментари од типот, одвратно му било, не било нормално, не можело да се замени машкото и сл.
    Инаку ве разбираме и исто немаме проблем, да мене лично ми е одвратно ако јас го правам тоа, не дека ми смета или ми е одвратно да гледам хетеро пар на улица.
    Ако излезеш со некој од ист пол добиваш коментари и дофрлувања што никогаш не би ги добил ако си со спротивниот пол, па тоа фрустрира малку :)

На doubleg и WildMk им се допаѓа ова.
  2. Kitkamm

Kitkamm Активен член

Се зачлени на:
    28 јануари 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    повеќето од тие што одговарате дека не сакате и продолжувате со “гадно” било “анти лезбејки” сте биле, “машко си било машко”, отварате дискусии кои се оттргнуваат од темава. Се докажувате со хомофобијата, а другите се противите и објаснувате што како треба иако е очигледно дека хомофоб нема да разубедиш со разум бидејќи самите аргументи не им се базирани врз логика. У секој случај, ова НЕ е темата за дискусија на хомофобија. Многу го должите со расправиите и самото тоа е хомофобично бидејќи ги намалува искуствата на лезбејките/wlw на исклучително поврзани со хомофобија. Хомофобијата треба да се дискутира, но ова не е темата за тоа. Земајќи во предвид дека во делот за љубов и секс од толку теми нема ни една за лезбејки/wlw освен оваа, а и тие во кои не се специфицира за врска/секс со машко се претспоставува дека тоа е темата, значи дека wlw немаат место во категоријата за љубов и секс. Значи, ова е единствената тема кај што лезбејки/wlw можат да пишуваат за нивните искуства. Освен тоа, иако насловот е буквално “Секс со женско: да или не” стварно не знам што корисно добива темава ако пишете само “не.”

На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Youknow

Youknow Истакнат член

Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    874
    A korisno dobiva nesto temata ako pisime da:(:rofl::rofl: cesit