Секс со женско: да или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

?

Би имале ли секс со жена?

 1. Да, би сакала да пробам

  858 глас(а)
  42,8%
 2. Не, никако

  960 глас(а)
  47,9%
 3. Веќе сум имала

  188 глас(а)
  9,4%
 1. Mila.T22

  Mila.T22 Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Мислев на коментари од типот, одвратно му било, не било нормално, не можело да се замени машкото и сл.
  Инаку ве разбираме и исто немаме проблем, да мене лично ми е одвратно ако јас го правам тоа, не дека ми смета или ми е одвратно да гледам хетеро пар на улица.
  Ако излезеш со некој од ист пол добиваш коментари и дофрлувања што никогаш не би ги добил ако си со спротивниот пол, па тоа фрустрира малку :)
   
  На doubleg и WildMk им се допаѓа ова.
 2. Kitkamm

  Kitkamm Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  повеќето од тие што одговарате дека не сакате и продолжувате со “гадно” било “анти лезбејки” сте биле, “машко си било машко”, отварате дискусии кои се оттргнуваат од темава. Се докажувате со хомофобијата, а другите се противите и објаснувате што како треба иако е очигледно дека хомофоб нема да разубедиш со разум бидејќи самите аргументи не им се базирани врз логика. У секој случај, ова НЕ е темата за дискусија на хомофобија. Многу го должите со расправиите и самото тоа е хомофобично бидејќи ги намалува искуствата на лезбејките/wlw на исклучително поврзани со хомофобија. Хомофобијата треба да се дискутира, но ова не е темата за тоа. Земајќи во предвид дека во делот за љубов и секс од толку теми нема ни една за лезбејки/wlw освен оваа, а и тие во кои не се специфицира за врска/секс со машко се претспоставува дека тоа е темата, значи дека wlw немаат место во категоријата за љубов и секс. Значи, ова е единствената тема кај што лезбејки/wlw можат да пишуваат за нивните искуства. Освен тоа, иако насловот е буквално “Секс со женско: да или не” стварно не знам што корисно добива темава ако пишете само “не.”
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  874
  A korisno dobiva nesto temata ako pisime da:(:rofl::rofl: cesit