1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со или без кондом?

Дискусија во 'Канта' започната од Mese4inka, 10 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Mese4inka

    Mese4inka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    19
    Zdravo....!!!!!

    Jas sum nova na forumov....sve mi se dopaga...sajtov e fantasticen....E sea vaka...Idam so decko skoro cetiri godini..temava ja otvoriv za da gi vidam vasilte mislenja vo vrska so seksot....Dali praktikuvate seks so kondom ili bez kondom??ZNam deka e rizicen, deka moze da se zabremeni od predspermalnata tecnost....No eve jas licno praktikuvam seks bez kondom, no samo nekolku pati sum mu dozvolila da ide do kraj....da svrsi negde nadvor....Inace sekad pri krajot on stava kondom i vo nego svrsuva...Sekogas posle seks me jade griza da ne sum bremena ili slicno i edvaj cekam da dobijam...:) No pa i ne mozam da iam seks celsono so kondom....ne mi vlazni dovolno i me grebe :oops:
    Gi cekam vasite mislenja!!!!!!!!!!!!

    P.S I koi spored vas se plodni denovi? Mojot genikolog mi kaza deka od 10 ti den otkako ke dobijam pa se do kraj se plodni....gleam devokjive site razlicno pisuvaat....!!!!!!!!!
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па добро има многу вакви теми во секс можеш таму да прочиташ. Има и тема секс во плодни денови. Разгледај малку
     
  3. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Здравооо... :D
    Иначе и јас сум нова на овој сајд и морам да признаам дека има се и сешто, а на мене башми се допаѓа тоаа...
    Во врска со твоето прашање...според мене сексот е подобар без кондом за да можеш да го почуствуваш вистинското задоволство...А за плодните денови, имам слушнато доста приказни но сепак верувам во таа дека 5-те дена по завршувањето на менструацијата се плоднии..
    Позз... ;)
     
  4. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    devojki kako sto vi kaza i rainbow prosarajte malku niz forumot ke procitate dosta raboti a moja preporaka e seks so kondom sekogas prvo zaradi zastita od nesakan bremenost i zaradi zastita od polovo prenoslivi infekcii.Drugo sto se odnesuva na plodnite denovi ne se bazirajte na toa site denovi moze da bidat plodni zavisi od redovnosta na ciklusot.
     
  5. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    а тие што практикувате секс без кондом дали некогаш ве зезнала таа предсемена течност и дали е можно нешто да се деси од неа?
     
  6. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    Јас практикувам само секс со кондом и баш се чувстувам посигурно така и од болести и од бременост. А ми се допаѓа и тоа што дечко ми се согласува со тоа. Секогаш вели подобро со кондом зашто пет минути слатко цел живот татко :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.