1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со колега

Дискусија во 'Секс' започната од Gorde87, 29 март 2012.

 1. Gorde87

  Gorde87 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите,
  Веќе подолго време го следам форумов,па конечно се решив да прашам за мислење.
  Долго време ме привлекува сексуално еден колега од работа,незнам како да постапам?
  Дали сте имале слично искуство или како би постапиле вие во ваква ситуација?
   
 2. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Сексуална врска со колега? да или не

  Gorde87,

  Не се препорачуваат такви ризици на работа. Ако не успеете заедно како ќе се гледате потоа и како ќе соработувате.
  Твоја е одлуката што ќе направиш, мој совет ти е да не впушташ во таа врска затоа што може да бидеш повредена и да посакаш да не си вработена па да сакаш ново работно место и тоа ќе ти го искомплицира животот.
   
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.741
  Сексуална врска со колега? да или не

  не си играј играчки, само може да ти се искомплицира животот
   
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
  Една поговорка

  Таму кадешто го вадиш лебот , не го вади к***т
   
  На Elinora, ♡BuBaLe♡, Dadusicka и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Бидејќи не сум била во таква ситуација и досега не сум сакала да имам ништо со колега, сепак ако се појави некоја привлечност или хемија меѓу нас ( од двете страни значи ) зошто да не.
   
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.185
  Допаѓања:
  86.082
  Пол:
  Женски
  Зависи...
  Ако врската личи на нешто а не е само строго сексуална зошто да не.Ако сте доволно свесни да знаете до каде смеете да одите.
  Но...
  Ако еден ден заврши онака како што не сакаш,како ќе работиш и ќе го гледаш...
  Плус ,ако има некој лев карактер може да те смета за своина,да те уценува,да зборува пред другите за тебе,да нафилува и нешто што не било...Човек се изобличува ако нешто не му е по кеф па може и да настрадаш...
  Јас сепак би ти рекла не...:shake:
   
  На Gea, Annath и Petar80 им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.194
  Допаѓања:
  151.126
  Пол:
  Женски
  Јас не би се впуштила во ваква авантура ако ми е мило работното место..
  Ако не ми е.... пааа:wasntme:
   
  На ADOKI, Petar80, Sesil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  55.109
  Пол:
  Женски
  Таму кај што го вадиш лебот - не го вади г***т или к***т. ;)
   
  На EdnaDevojka21, Dadusicka, Praskicka :) и 5 други им се допаѓа ова.
 9. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  33.800
  Пол:
  Женски
  Ова со лебот нели се однесува за секс со газдата:wasntme: како би ти зависело работното место ако имаш секс со колега? освен ако не дозволува такви врски политиката на фирмата
   
  На EdnaDevojka21, ADOKI, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  55.109
  Пол:
  Женски
  И те како се однесува, барем од моја гледна точка. Не сакам платата да ми виси на конец и директно да зависи од расположението на газдата. А искрено, не сакам ни да се бламирам доколку некој колега реши да изјавува љубов, да ме освојува или да се фали.

  Просто е - секс на работно место е премногу комплицирана работа со премногу ризици.
   
  На Tanjamm, theowndemon, Praskicka :) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  33.800
  Пол:
  Женски
  @Rebecca_R темата гласи секс со колега, значи ниту со газда, ниту на работно место е потенцирано.
  Зашто би зависела платата доколку некоја би имала односи со колега, има многу примери каде што се родиле љубови на работни места меѓу колегите.
  Тоа со фалење е одраз на карактер, може и со пријател да имаш односи и истиот да се фали пред друштво.
  Така да на оваа тема, никогаш не вели никогаш
   
  На Roli, sanjaeva, Skorpija25 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  55.109
  Пол:
  Женски
  Мислам дека темава е за оној секс ради авантура без никакви емоции.

  Може и газадата да е колега, ама океј, ајде да кажеме дека сексот е со колега од кого не ти зависи работното место.
  Зошто? Нема доволно машки на светот па мора баш колега? Деконцентрација, шушкање во колективот, икс-непријатни ситуации.

  На крајот на краиштата не би сакала работата и љубовта да ми се споени во едно.

  Јас на оваа тема одговорно тврдам - никогаш.
   
  На Rama и kim.k им се допаѓа ова.
 13. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  33.800
  Пол:
  Женски
  не е толку страшна темата па да се прави драма, далеку посрамни и пострашни работи постојат, па и да би била со некој од друга вера сигурно би ми рекле: кај го најде од толку машки??? Иако тоа е сосема друга тема, така да кај што ќе се појави енергија, емоција, разумот не преовладува ниту се прават калкулации.
   
  На Tajnaotrovna, ADOKI, BoyL и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.287
  Допаѓања:
  122.966
  Пол:
  Женски
  Епа сеа ако се привлекуваме еден со друг ќе дое до секс кад тад ама ако: не сум мажена, не е женет, немам партнер никаков, нема ни он партнерка. Во друг случај нека е привлечен колку сака. Не можеш со секој што ти е привлечен секс да имаш.
   
  На EdnaDevojka21, Tajnaotrovna, ADOKI и 8 други им се допаѓа ова.
 15. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.202
  Пол:
  Женски
  Бевме колеги 3 години од кои 2 бевме во врска.Работата си ја вршевме одговорно не ни пречеше тоа што сме во врска.На работа се знае работа ,а надвор од неа сето останато:)Врската по три години ја завршивме со брак и сеуште сме во брак:inlove:
   
  На Роберт 7, EdnaDevojka21, VictoriaSan и 8 други им се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.892
  Допаѓања:
  5.448
  Е да, и мене ме привлекува колега, НО си траам. Нит сакам некој ден да тргне на лошо па да се гледаме на страна да не е тоа што е сега зафрканции и слично. А и работата не сакам да ја загубам.

  така да тоа че ми бидне само неостварена желба.
   
  На BoyL и hunter26 им се допаѓа ова.
 17. Praskicka :)

  Praskicka :) Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Со колега незнам, ама со претпоставен во никој случај не би требало да си фаќаш работа затоа што кога ќе посакаш да ставиш крај тогаш ќе се соочиш со уцени кои тотално ќе ти го уништат живото.
  Инаку се согласувам со оние кои рекоа дека не можеш да бираш во кого ќе се заљубиш но можеш да бираш со кого ќе легнеш. Да се заљубиш е едно а да одлучиш со некого да легнеш нешто сосема друго.
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Не. Колку и да сака тој, јас сум против. :x
   
  На Petar80 и Consultant им се допаѓа ова.
 19. Consultant

  Consultant Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2014
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  101
  стриктно се придржувам на тоа америчкото, кај шо го вадиш лебот не го ставај к*рот :)
   
  На ADOKI, Petar80 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 20. theMidnight

  theMidnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Па ако не престане колегата така секси да си ги завртува ракавите од кошулата секогаш кога вози не одговарам за последиците :rofl:;):?:
   
  На gjoker4e, sheis, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.