Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со муслиман

Дискусија во 'Канта' започната од Piinky, 27 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Ве молам помогнете ми.. дали некоја од вас имала секс со муслиман и дали тоа е во ред?
   
 2. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.754
  Пол:
  Женски
  Ако ти сакаш да имаш секс со него зошто да не е во ред... Ако се сакате религијата не треба да ве спречи да се сакате и да бидете заедно.
   
  На Ku-rt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  3.013
  за тоа треба сама да си одлучиш.но биди малку поконкретна.секс со дечко,со мувач?не зависи од тоа која вера е туку од тоа дали е човек и дали те почитува.
   
  На Ku-rt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tijankata

  Tijankata Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  По мое мислење религијата не би требало да игра улога во сексот, сексот си е секс без разлика на која религија партнерот припаѓа. Тука игра улога твоето мислење и како ти би се чувствувала во врска со тоа, односно се зависи од тебе и од твоите лични ставови и гледишта. Ако е прифатливо тоа за тебе, тогаш е во ред.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  И самата сум свесна а и сигурна за секс со муслиман, всушност јас сум во врска со муслиман 6 месеци и супер ни оди сега за сега , но знаете какви се врските со човек што е спротивно на твојата вера , јас барам помош да ми кажете дали е во ред да продолжам понатаму и после секаков ризик или да прекинам пред да му се предадам, зошто се плашам дека ова ќе премине во сериозна врска..
   
 6. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  3.013
  ако не си сигурна во твоите чувства и ако се плашиш дека тоа ќе премине во сериозна врска подобро стави крај додека е на време бидејќи врска со човек од друга верна носи проблеми.јас искрено ништо немам против овие врски но за жал опшеството ни е такво и многу ни е важно тоа што ќе кажат комшиите.
   
  На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tijankata

  Tijankata Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Ако не си сигурна дали сакаш НИКАКО не продолжувај понатаму. Јас сум најсериозна и ова нема никаква врска со религијата. Се додека не бидеш сигурна е време за нешто посериозно, ако едноставно не се сите конци на место ќе направиш нешто за кое можеби понатаму ќе се каеш. Но, тука играат улога и годините. Ако сеуште си тинејџер најубаво е да направиш пауза неколку дена со него за да рамислиш поубаво.
   
 8. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Јас сум сосема сигурна во своите чувства, но како што кажа врска со човек од друга вера носи проблеми ..:worried: И сосема си во право важно ни е што ќе кажат комшиите...Сега одлуката е наша дали ќе ризикуваме или ќе се откажеме...што би направиле вие да сте на мое место?
   
 9. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  3.013
  за тоа треба сама да си одлучиш.битен е човекот а не религијата.според мене.секако и ако можеш да се справиш со сите тие проблеми.
   
 10. ljubovche

  ljubovche Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  68
  Ако го сакаш, воопшто не размислувај. :D
   
  На ariela09 и Ku-rt им се допаѓа ова.
 11. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Но во случајов испаѓа дека е битна религија зошто да не беше таа немаше воопшто да се мислам,значи на крај сепак ќе треба да се справам со сите проблеми..
   
 12. blondiOh

  blondiOh Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  mozam samo da ti kazam deka izleguvam so musliman 4 godini,go sakam,skrisna vrska,ama veruvaj prekini dodeka mozes zatoa sto zabranetata ljubov ke te odnese vo bezdna.znam kakvo e cuvstvoto i veruvaj mi zatoa sto sum iskusila prekini dodeka mozes,koga nema da mozes ke bide mnogu tesko...so sreka
   
 13. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Самата помисла уште од сега ме плаши, незнам како ќе можам да се откажам од него....Но пред да биде касно ќе се потрудам да му објаснам...Ти благодарам blondiOh
   
 14. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  во нормални современи средини не би било проблем верата меѓутоа тука во македонија
  е и те каков проблем одмах те линчуват особено ако си женско сега не знам за што станува збор тука
  мувач или пак лјубов меѓу вас двајцата ако е само мувач никому ништо ама ако е љубов тогаш ќе треба да се бориш за тоа
   
 15. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.034
  Во оваа ситуација сексот е најмал проблем. Повеќе треба да ве загрижува како ќе реагираат вашите најблиски, да бидете спремни на препреките и проблемите кои ќе ви ги донесе продлабочувањето и сериозноста на вашата врска.
   
  На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.457
  Пол:
  Женски
  Сексот тука не е проблем, туку твојот страв дека по тоа вашата врска можеби ќе стане сериозна.
  Тебе очигледно ти пречи да бидеш во сериозна врска со човек кој има друга вера (значи не е спротивна, туку различна). Веројатно тој страв е поттикнат од оние комшиски муабети дека „кога ќе му влезеш дома, одма лоботомија ќе ти направат. :D “ како што еднаш рече една на мене многу драга членка и цел ден се смеев, кај и` текна лоботомија. :D

  Што ме носи до заклучокот дека ти можеби и не го сакаш типов доволно. Имаш чувства за него, сте имале убава досегашна врска од 6 месеци, но не повеќе. Во спротивно, немаше воопшто да размислуваш за неговата различна религија како проблем, туку би имала воља да се борите заедно да успеете. Затоа што врски, па и бракови со партнери од различни религии веќе не се толкаааав социјален проблем каков што биле порано. Колку мешани парови знам (во некои девојката е христијанка, во други дечкото) што си се сосема океј социјално прифатени а за некои знам дека и со време им се средиле семејните односи.

  Не се впуштај во ништо за што не си подготвена. Ова важи за се` во животот, а религијата е најмалку битен момент тука.
   
  На H.VAGA, anna-tessa, Jagoda123 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  Искрено, тешко е според мене да се одржи една врска со човек од др. Вера , секогаш ќе постојат некакви пречки, колку и љубовта да е голема...би требало да размислиш и ти што би можело да се случи и понатаму ако се земете, имате деца, дали ќе ти наметнува некои работи и сл. Размисли си, но мислам дека ваква врска не би успеала понатаму
   
 18. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам за секој ваш совет и искрените зборови, навистина е тешко и јас сум самата свесна за тоа дека оваа работа ако оди сега подоцна сигурно дека ќе нема, сега останува на мене само добро да размислам...
   
 19. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.431
  Пол:
  Женски
  Јас не би била ниту во врска ниту во сексуална врска со муслиман. Не би сакала да навлегувам во детали што и како но мислам дека има прекрасни момци православни христијани, така да нема потреба од такво нешто.
   
 20. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Да тоа е точно и јас се согласувам со тебе Strumka22, но ете се случи и јас незнам како мислев ќе биди само една авантура, но не испадна така ...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.