Секс со муслиман

Дискусија во 'Канта' започната од Piinky, 27 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.898
  девојко штом поставуваш прашање на форумот дали да го оставиш и ти е важно друго мислење очигледно не си толку заљубена и не можеш да се сносиш со проблемите кои допрва следуваат.
   
 2. Ku-rt

  Ku-rt Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0


  Јас сум во врска со христијан веќе 2 месеци и супер ни оди и планирам да продолжам, а мојата сестра истотака е во врска со христијан веќе 2 години, имаа проблеми и сл но тие решија да продолжат, не се рашетаваат на сегде заедно бла бла,ама сепак се среќни и ти ако мислиш дека ќе бидиш среќна со него продолжи...
   
 3. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  И нас супер ни оди сега за сега но се плашам дали ќе можам да се справам со проблемите кога ќе почнува се да се дознава,и дали моите родители и неговите ќе ја приифатат оваа врска или тогаш навистина ќе треба да се разделиме а знаеме дека ќе е касно...и ќе ни биде уште потешко..
   
 4. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  неговите полесно ке прифатат а твоите незнам само претпоставувам ке им го скратиш животот од маки, секирации и срам :)
   
 5. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Знаете ли зошто најмногу сум против? Затоа што жените муслиманки несакаат ниту да слушнат за христијанин, а ние жените христијанки одиме со муслимани без пробле. Е сега кога муслиман е со христијанка тоа и не е толку страшно, но кога муслиманка ќе биде во врска со христијанин е тогаш се крева бунт. Неретко кога ќе се открие дека екоја муслиманка е со христијанин, дотичниот може и глава да изгуби. Е од тие пичини сум против. И да не се лажеме мал дел од тие врски завршуваат со брак, откако ќе ви се изгустираат ќе ве шутне и пак ќе си земе од неговата вера
   
  На MissPagane и DeepBlue им се допаѓа ова.
 6. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  И што дека има толку добри Христијани ... "The heart wants what the heart wants". Многу е краток живот за утре да се прашуваш што би било ако би било. Исто така многу е краток животот за да се думаш комшијата шо мисли, само кај нас ова го има, само кај нас луѓето имаат многу слободно време за да се секираат за туѓите животи. А за родителите, ако си ти среќна ќе бидат и тие среќни, за еден родител најбитно е детето да му здраво и живо, без разлика дали е геј, дали е со човек од друга вера и сл.
   
  На Sanjichka007 и tessie им се допаѓа ова.
 7. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.898
  на оваа тема може многу да се дискутира.секој со своите различни мислења.но факт е дека тоа што ќе го кажат комшиите многу ни значи.се додека други го ставаат носот во туѓите животи така ќе биде.живеев во странство и таму ги нема овие поделби.но за жал ние балканците сме такви,нашето е добро туѓото не чини.

  јас само би те посоветувала ако не можеш да се сносиш со проблемите кои допрва ќе те следуваат стави крај на оваа врска.а гледам дека и ти се сомневаш и не знаеш што сакаш.ем ти се допаѓа дечкото ем се плашиш.
   
  На DeepBlue му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  Факт е дека "комшите" и сите други што сакаат да зборуваат секогаш ќе си најдат за што да зборуваат. Ако гледаме да му погодиме на другите никогаш нема да му погодиме. Тоа што таа не е сигурна е друго, ама таа причина дека ќе зборуваат комшите не е доволна за да прекиниш, а доколку нешто и со него имаш недоразбирања или различни гледишта врз работите е друго.
   
 9. MissPagane

  MissPagane Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  29
  Мој совет е да размислиш убаво. Не е само сега сум среќна, па за во иднина не е битно што ќе се случи. Ако ете врската стане сериозна, размисли како твоите дома ќе реагираат? Пријателите, роднините, сите? Плус неговите како ќе реагираат? Како би се справила со тоа сето? Имам една познаничка, се омажи за муслиман после долго време тајна врска и нејзините ја откажаја, нема никаков контакт со нив, а и кај мажот и не и цветаат ружи. :( Размисли дали сите тие проблеми вредат за една врска.
  А за сексот, почекај, прво види што сакаш и дали ќе продолжиш со него. Не брзај, еден ден можеби ќе ти биде криво ако направиш грешка во чекори. :) Со среќа.
   
 10. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Не е тоа само кај нас, тоа го има и во Америка, поделата помегу црнци и белци, така да не сме ние исклучок.
   
 11. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  Можи имало поделба некогаш, ама во Америка кога е дозволено во некои држави брак помеѓу лица од ист пол, тогаш не верувам дека многу се замараат со тоа за браковите помеѓу лица со различна боја на кожата.
   
 12. madmasel

  madmasel Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  17
  Kolku e samo glupavo mada ne ni sakam da gi imenuvam doticnite koi komentiraa deka nikogas ne bi sakale da imaat kontakt so musliman....Daj bre luge oprajte se ostavete gi komsiite ostavete so ke kaze nekoj drug idiot gledajte na vas dali vi e ubavo voopsto ne se zamarjte koja religija sto e kako ako izmegu dve vrski ima kompromis i ljubov togas neni treba da se trevozis so ke ti se desi utre...veruvajte i prijatelite i rodninite i roditelite ako vidat deka se sakate i ste srekni i oni so vas ke bidat srekni ova vi go kazuvam od iskustvo!! Ne se zamarajte so balkanski raboti i edni kreteni koi stvorija mrznja i sega nie toa da go trpime...moja preporaka samo ljubov neka ima i sirete ljubov a religiji i mrznjii politika stavete gi na IGNORE!! poubavo ke se cuvstvuvate i posrekni ke bidete!! ...;)
   
  На Sanjichka007 и tessie им се допаѓа ова.
 13. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  затоа после се фалат мусилиманите дека имаат секс со македонките,а ние македонците немаме,а па никој не ни е крив.
   
  На sweetgirl92 и Daydream им се допаѓа ова.
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.635
  Допаѓања:
  5.349
  а знаеш ли дека некои уште од мали ги "мажат/женат" па кога ќе пораснат да се заедно...
  да кажеме ќе се земете ти ќе си таа што ќе ја мени верата па проблеми нема ли да ти прават од дома?
  јас не би се нафатила на такво нешто...
  а да и што ќе каже народот?јас знам таков случај со братучедка... и ја зезна на крај со тоа што тој беше оженет и ете ја сега си седи стара мома+си ја менеше верата и другарките ја избегнуваат и спротивниот пол ја гледат само за една вечер

  сепак твоја е одлуката...со среќа :)
   
 15. the.man

  the.man Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Ние сме полни со омраза, малку има лубов во нас...... Секој има свое мислење , јас нема да кажувам што мислам ,затоа што, што и да мислам сепак ке грешам.. Само сакам да те советувам да одиш полека „чекор по чекор„ твоето срце ке ти го покаже патот... и уште нешто , никој нема да те натера да ја менуваш верата.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  5.491
  Пол:
  Женски
  the.man Па не би рекла баш дека НИКОЈ нема да ја натера да ја смени верата. :?:

  Јас ако се изјаснам и ако искрено си кажам што мислам за тие девојки што се во врска со муслиман
  ќе бидам нападната од сите. Така што јас би рекла само едно кратко, јасно и ГОЛЕМО НЕ!!!
   
  На ana.n18 и vitomir им се допаѓа ова.
 17. madmasel

  madmasel Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  17
  Toj sto gi procital Koranot I Biblijata mnogu dobro znae dali ke i se menuva verata ili ne ...luge moi citaj te knigi educirajte se i zapozanvajte se so drugi veri kako jas toa sto go pravam ne se nasocuvajte samo vo eden pravec i da vi e preokupacija musliman i hrisijanin po daleku od toa da ne znaete ......toa e moe mislenje ....a vie luge moi zivejte so mrznja i gnev i so takvo mislenje deka taa so ke se omazi za musliman ke smeni vera .....ve pozdravuvam! imaj te si ubav den!
  [mod-kirilica:2ylmij4u][/mod-kirilica:2ylmij4u]
   
  На Dgirlll, Sanjichka007 и tessie им се допаѓа ова.
 18. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  5.491
  Пол:
  Женски
  Ај заради тоа што ми го избришаа мислењето да си кажам јас пак.

  Никој не е полн со омраза, јас барем не живеам во омраза, туку во реалност.
  А тоа што ти велиш дека ние треба книги да читаме и дека се си пишувало во Библијата и Куранот е друга работа.
  Никој реално не се води по тие свети книги. Има многу работи што ги пишува, а ние луѓето не ги почитуваме. Многу христијанки имаат сексуални односи пред брак, значи ние тоа не го почитуваме. Многу муслимани пијат алкохол и јадат свинско, значи и тоа не се почитува. И ти сакаш да ми кажеш дека нас Куранот или Библијата треба да ни бидат гаранција дека некој си од некаде нема да побара од другиот да ја смени верата?

  Сите добро знаеме што и како пишува во тие книги ама и сите па уште подобро знаеме дека тоа не се почитува и секој си прави што си сака. Тие книги веќе ја немаат таа симболика од порано. А за другото си се изјаснив погоре.
   
  На BlackMarket му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Ова ми беше поентата цело време. Религијата сепак нема никаква врска со тоа, туку воспитувањето.
  Религијата т.е. воспитувањето во тој дух ни` е дадено уште кога сме биле премногу мали да знаеме што тоа значи. Некој си се пронаоѓа во тоа, некој не. Ако некој реши, самоиницијативно да ја смени верата на 18 години пример, дали тоа значи дека дотогаш бил социјално прифатлив од одредена средина, а сега веќе не е? Прости и ограничени фамилии кои ги воспитуваат синовите лошо да се однесуваат со жените ги има во сите религии. За сепак на крајот да дојдеме до заклучокот дека не` има само добри и лоши.

  Пример, имам кажувано дека моите не биле религиозни. Не се венчале во црква, јас подоцна сум крстена. Затоа што така сум чувствувала. Тоа не ме прави ништо полоша од нив само затоа што сум различна.

  Затоа многу погрешно е кога некој ќе спомне дека е во врска со човек од друга вера, веднаш да се создава некоја негативна слика за него/неа, пред да се дознае целата приказна.
   
  На Dgirlll, Sanjichka007 и Daydream им се допаѓа ова.
 20. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  5.491
  Пол:
  Женски
  Така е tessie целосно се согласувам. Религијата нема врска со размислувањата. Барем кај мене нема. Кај мене лично влијаеле многу надворешни фактори, не само родителите. Многу различни ситуации во кои јас лично не сум сакала да бидам никогаш. Многу работи се случија за да тоа така остане и заборавам. И сето тоа резултирало со одбивност за ваквите врски. Значи не е тоа од што мене така ми текнало или дека ете од родителите ми било така наметнато. Побрзо ќе оправдам врска со турчин отколку врска со некој од нашиве муслимани овде. Како и да е сакам да ви доловам дека мене не ми ствара толку одбивност самата религија колку што ми ствара одбивност културата која сеуште ја нема, ми ствара одбивност застарените размислувања, непочитувањето, нечовечноста итн. Мислам дека сите добро знаете за што зборам. :)

  Како и да е тоа си е мое размислување позади кое си имам силна причина.

  Само да се надополнам, вистинските вредности не се учат од Куранот или Библијата. ;)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.