1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со повозрасен

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 15 март 2011.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сум имала дечко кој беше десет години постар од мене. Преубаво ми беше со него, само убави спомени имам. Кога бев со него се чувствував заштитено. И во кревет ни беше супер, незнам дали беше тоа заради неговото искуство или заради нешто друго... Ама прекрасно ми беше со него. :$
     
  2. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Ја сум извесен (подолг) период без дечко. Сама сум си крива за тоа зашто пребирам многу. И од што пребирам и сакам такви манекени (што скокаат од цвет на цвет) сама ќе си останам на крај :(

    Али темава е секс со повозрасен и да ви кажам малце фалеше да го направам тоа со еден доста доста повозрасен кој долго време ми се бута. Збудалев бре веќе. Среќа стиснав заби и си купив вибратор вчера, па си ги смирив хормоните... сега ќе видиме до кога ќе трае смирувачкиот ефект на вибраторот :D
     
    На KrisBt и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  3. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    него чудно ми е малку кога ќе кажете: ако е 5 години повозрасен од мене може. А ако е 6 години повозрасен? Може ќе прогледате низ прсти :rofl:

    јас, зависи :) од привлечност, каква е ситуацијата, атмосферата и сл :)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Jaс разбирам фантазија секс со ај десет години постар петнаесет максимум не е страшно, ама со ептен повозрасен? Па јас знам врснички кои се палат на пеесет годишни шо ги виделе на улица, професори, комшии или нешто друго таму па уште си кажуваат а да ви кажам мене не ми е баш нормално да знам некоја на мои години дека се пали на пример на татко ми исто ко што не е нормално јас да се палам на врсници на татко ми мислам :fubar:
     
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Со повозрасен?? На колку се мисли тоа? За некој и 10 години е голема разлика, за некој малку....
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ако се работи за некоја година и не е така страшно ,ама ако има огромна разлика ,побрзо би му рекла чиче ,оди купи си вијагра отколку да легнам со него!
    Среќа што бебава моја ми е врсниче ,инаку воопшто ,ама воопшто не сакам постари мажи ,не повеќе од 3-4 години и многу ми е чудно некој ко ќе рече демек постар бил,позрел ,поискусен...Нема врска ,до карактерот е...
    Вкусови ,јбг...
     
    На Umbrella22 и L0ve им се допаѓа ова.
  7. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    дефинитивно секс со повозрасен... во поголемиот број случаи станува збор за добро совладана техника.. чест на исклучоци кај помладите..
     
  8. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    боље стар да те УЧИ
    него млад да те МУЧИ :devil:
     
    На COollLady, Umbrella22, Konfetka и 3 други им се допаѓа ова.
  9. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    ама младо си е младо!!! младо мевце, знаеш како е... :D
     
    На srcekrsacka, MarchelineAmaru и Jojoba им се допаѓа ова.
  10. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    се зависи колку е искусен нема врска постар помлад .
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Е да бе :rofl:
    Некој вампир 15 години постар од мене ,да ми се распадни среде секс и тоа во мојата внатрешност :rofl: :puke: :rofl:
    Ениуеј ,си стојам на моето помладичко :lol:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.325
    Допаѓања:
    101.560
    Пол:
    Женски
    Па не знам баш дали 36 годишен е престарен за да му се распадне во твојатавнатрешност :lol: :lol: :lol: Инаку јас си преферирам постари.
     
    На Phyramide, sesilija и XMaN им се допаѓа ова.
  13. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ова е еден од појаките бисери на Марчелина :lol:. Ќе има и она еден ден 36 па ќе се сети што пишала :lol:.

    Пс. Марчелина нема лутење, морав :D.
     
    На Magnolija, MarchelineAmaru и nena2010 им се допаѓа ова.
  14. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Сега 10 години постар па и ај у најмала рака 15 па и па, ама има разлика .. Ние ако имаме 30 со некој 45 годишен .... Хеееел нооооу
    Мислам ипак дека нема некоја разлика за сексот кој колку години има и независи од тоа квалитетот на самиот секс .Можи има некој на 30 и нешо години па неискусен и шо ? Сме го онаквале ежот моментот хахах :rofl:
    Што се однаса до мене да бидам со некој повозрасен заради тоа не би... Ако се работи за врска со таков во ред е , ама заради искуства или квалитет ноу тенкс
     
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Абе има 36 годишни што изгледаат ко за 20 ,има исти такви што изгледаат ко за 50 ,арно ама тој годинчињата си ги има ,па како сака нека изгледа :lol:
    Мое гледиште ,што секако нема да го промени светот на подобро :rofl:
     
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Видете ваму чеда Божји ,јас фино лепо си се изјаснив на мој начин и не ви се лутам ама ич за ништо.
    Е сега ,секако дека не мислев буквално дека ТОЈ 36-годишен мој потенцијален е**ч ќе ми се распадне во Кита моја ,освен ,нели ,ако она не излачи некоја каустична материја ,да бидеме начисто.
    Тоа што користам метафори со цел да направам смеа не треба да го пецка никого ,кој со кого сака нека се секса ,мене ич не ми менува :rofl:

    А јас ко ќе имам 36 години ,сигурно нема да се наложам на некое 20 годишно бебенце па да се траскам од земја оти не сум му врсничка и тако даље.

    Нели за вкусови не се дискутира ,што е тука нејасно? :rofl:

    Демократија ,секој има право да кажи што му лежи на душа и да кл**ни што му лежи под него :rofl:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  17. deer

    deer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    39
    За мене нормално е дечкото да биде 2-3 години постар повеке не бидејки мислам дека и поубаво, да бидеш со некој, што има години колку тебе, бидејки ке имате повеке заднички теми за разговор.
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Марчелин можеби сакаше да не насмееш, ама мене не ми беа воопшто смешни овие изнасилени смајлиња :rofl: . :!:

    Јас преферирам секс со повозрасен затоа што е поискусен и нема потреба да му “цртам“ што да прави и како.
    Еднаш, на времето :lol: имав помал дечко, и го учев да се бакнува, додека да ме освои беше опасен а после не можевме да се сконтаме и од тогаш помали машки- не, не :)

    п.с под повозрасен не мислам некој кој што може да ми биде татко :!:
     
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па не смеј се ако ти се изнасилени смајлињата ,мое право си е да го кажувам она што го мислам на мој оригинален начин . ;) Кој како сака нека ме сфати ,негово си е ,не замерувам на никој ,без гајле.

    Ако ти не можеш да го сфатиш мојот начин не си приморана да се смееш ,мојот стил е еден ,твојот друг ,јас се осеќам за :rofl: и тоа го ставам.

    И не секогаш важи правилото дека ако е постар е поискусен ,има типци кои ја ситнат триесетката а немаат ни допрено девојка.

    Поздравче! :D
     
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Јас колку што сфаќам темава е поставена за видно повозрасен 50-60 годишен ако не се лажам, значи не дури сум на овие години никогаш не би била со некој сед, полн со брчки 50-60 годишен, прифаќам развиено машко тело и лице на кое е сеуште видлива младоста, значи ако не се работи за таква разлика би прифатила повозрасен-да, а како што реков постар, средовечен-не па исто и со помал од мене не би