1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со повозрасен

Дискусија во 'Секс' започната од bubicko, 15 март 2011.

  1. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    Абе и јас се радувам на глумциве постари, секси се, не ни личат за годините, нормално е да ни се привлечни :)
    Ама во реален живот, ако е доволно стар да ти биде татко, или поише ќе му иде муабетот со татко ти отколку со тебе, не знам што со таа врска понатаму. Дури и најдобриот човек на светот да е, и најубав однос да имате, како што спомнаа и другите феминки еден ден он ќе биде дедо со физички проблеми (кои се нормални) а ти здрава тетка во врвот на сексуалната зрелост. Дури и се друго да е супер, луѓе се оставаат заради проблеми во сексуалниот живот...
     
  2. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Мислам дека не би можела. Малце би ми било :puke:. Доколку е над 10 години разлика нема шанси.
     
  3. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Интересна тема :D

    Јас сум 18 години, и онака фантазија ми е да пробам со некој со околу 30 години... од 26 до 35 :D Да видам, какви финти знаат :lol: Си замислувам дека онака, од искуство, уште со првиот допир ке направат се и сешто и едноставно сиот чин би го извеле маестрално :lol:

    Имам еден комшија од другиот влез, има 32 години и страшно газе, а е сингл, и кога и да се видам со него едноставно неминовно ке ми помине низ глава - што се знае и како знае само тоа да го изведи... И онака филмови право ми се размотуваат :rofl:

    Че пробам бе, да соберам некоој трик од поискусен :lol:
     
    На Dance27, Elena69221, popeye и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Батали го тој, штом има страшно газе а е сингл, не верувам дека е полн со трикови. А штом е сингл, можеби знае трикови кои не би сакала да ги запознаеш па да не испадне после низ глава да ти се размотуваат некои чудни филмови (слични како на некоја gay tv) :lol: Се шалам :rofl:
     
  5. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Не не, буквално секое недела утро излегува различна девојка... И преку неделата си има гости.. А и онаков карактер има, едноставно кога ке земе нешто да прави, знае точно што прави и верувам дека таков е и со постелнините :D Леле пак влегов во тој филм, нема спиење вечер :?: Јок бре, копка ме веке премногу :lol:
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aceVentura23

    aceVentura23 Нов член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    мммм море колку сакам некоја повозрасна мажена со деца ммм пали пали :D :D :D удара у главу ко шампањац ;)
     
  7. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Хахахахахха...браво бе Ејс :) се изнасмеав слатко :D
     
  8. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    сакам некоја повозрасна од мене сонувам за таква мажена да биди али во строга тајност да имаме секс , ме пали самата помисла на тоа, иако сум имал таква ама кратко траеше ;)
     
  9. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Би. И тоа како. :D Само добро да изгледа.. а :!: и да има стегнат г'з.
    У секој случај не би го правела тоа со некој со кој би имала разлика повеке од 15 год. И да биде во тајност
    .. тоа дополнително би ме запалило 8)
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  10. popeye

    popeye Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    А,зошто зборите само за секс со повозрасен, постои и љубов, и ако имаат и 15-20 год разлика....
     
  11. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    ako sum jas 30 godini bi rekol do 40 godini bi probal a isklucok do 45 inaku pogore veke moze majka da mi bide :D
     
  12. Male4kaE

    Male4kaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    И јас би. Не премногу постар, но 10-тина години вршат многу работа. а се знае дека мажите се сексуално во полн ек од 30 тите до 40 тите години, така да, радо би пробала некое трикче од некој ваков „чиче“ :lol:
     
    На popeye, Festim и TIGRICA123 им се допаѓа ова.
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Прочитав дека некои пишале за 5-6 години постар. Според мене тоа не се вбројува во ваков вид на секс. Тоа е нормално, па скоро сите се плус-минус толку години разлика со партнерите. Тука се збори за 10-15 години разлика.

    Е сега прво и основно не значи дека ако е повозрасен дека е поискусен. Има некои и на 30+ што сеуште не ни имале сексуални односи. Да, да јас лично знам таков пример. И некоја ќе се залета со погоре наведената "мисла" и на крај ќе си остане разочарана. :lol:

    Второ не гледам ништо привлечно во тоа да бидам со некој што може буквално да ми биде татко. :puke: Незнам како ве привлекуваат некои чичковци со стомаци и видливи брчки. И да баш се такви, не збориме за холивудските заводници што се 40+, а изгледаат како да имаат 25 туку збориме за реален живот. А во Македонија можат се на се петорица да се набројат што се од холивудскиот шаблон, се друго е чичковски и дедовски настроено. :lol:

    Баш ме интересира од кога постар човек стана синоним за добар секс? По дифолт ако некој е постар значи е искусен а?

    И последен на земјава да остане некој што е прилично доста постар од мене јас лично не би била со него.
    Нема нешто подобро од млад дечко, со енергија, младо тело полно со живот, дечко што е искусен и што многу добро знае што прави. :rock:
     
    На Anne94, SimonaTino, katerince.27 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. katerince.27

    katerince.27 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    imam prbano i nesto ne se oduseviv premnogu ama daydream ima pravo mlado tipce so vesela nasmevka i so poln elan e definitivno najdobriot izbor
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34

    ја па мислам дека годините не играт улога многу во тоа колку е добар во кревет ама сепак зависи колку била разликата
     
  16. smigool

    smigool Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Машки
    за девојчиња од 18тина години 30+ е старо хахахаха.
    се е до искуството отвореноста и бре брате се е до чуствата...
    ако не пратиш што се дешава во актот ништо од актот
     
    На Male4kaE му/ѝ се допаѓа ова.
  17. smigool

    smigool Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Машки
    срам да ти е, воопшто не сме чичкасти ./.


     
  18. Male4kaE

    Male4kaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    тоа беше нагалено кажано :P бeз лутење, pls :*
     
    На smigool му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    значи да ја сум чичко чим имам 32 години хухуху а малечка па што да се праи чичковци сме :D
     
  20. Male4kaE

    Male4kaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    :D :D :D ќе ти кажам само LIKE! :D