1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со подалечен пријател

Дискусија во 'Секс' започната од sweetbutterfly, 24 јуни 2017.

 1. sweetbutterfly

  sweetbutterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Женски

  Што мислите за секс без услови? Во овај случај секс со подалечен пријател. Ми се пушта подалечен пријател со пораки. Симпатичен е и последната средба на роденденот кај другарката имаше нешто волшебно во погледите наши. Ми пише и сака да имаме секс. Не дека сакам моментално врска..бев во врска скоро 15год. И пред повеке од пола год. се разделивме. Јас сакав разделба...имавме многу недоразбирања и ме огнорираше о
  Итн.Осекам дека ме пожелува и тоа ме пали. Се мислам дали да прифатам...
   
  Последна измена: 24 јуни 2017
  На macmacuf, the drummer и Tina2017 им се допаѓа ова.
 2. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  67.517
  Пол:
  Женски
  Ти имаш 15 години ????
   
 3. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  67.517
  Пол:
  Женски
  А,тој колку години има ???
   
 4. sweetbutterfly

  sweetbutterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  3 год е постар од мене. 15год бев во врска. Недоразбирање
   
 5. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  67.517
  Пол:
  Женски
  Жено па ти колку години си ако си имала врска од 15год????
  Немој некој да те искористи само за да си ги задоволи потребите па потоа извини што се видовме ...
  Се надевам си доволно возрасна за да размислиш што сакаш во животот ако си раскинала со некој не значи дека нема да си најдеш некој што ќе ги цени твоите вредности и нема да му си само за секс ...
   
  На lunchy, the drummer, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.375
  Како го користите тој епитет - "другар" за некој со кого треба да имате секс?! Антипатични се изразиве fuck buddy/friends with benefits. Немам проблем со чинот, туку со глумењето енглези без пари, и користењето изрази таму каде не треба.

  Него, да не го тупам, јави му се или пиши му. Најдете време, место и готово, нема филозофија во договарање sex date. Зошто бараш потврда овде?

  Да да, само он ќе си ги задоволи потребите, додека она ќе биде девицата од Зимбабве. (highfive)

  Не бидете конзерви со вакви изјави. Сексот е обострано задоволство, а романтизирањето на чинот само за да се оправда намерата ради која се има е lame, и карактеристична за жените од XVI век.
   
  Последна измена од модератор: 25 јуни 2017
  На HoneyBun, DzingrlakaDzikica, Offspring и 39 други им се допаѓа ова.
 7. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  67.517
  Пол:
  Женски
  Јас многу добро знам дека сексот е обострано задоволство но и пишав да не после се жали дека некој некого искористил инаку секој е доволно возрасен да размисли дали треба да има нешто со некој :P
   
  На Tanjamm и biGirl им се допаѓа ова.
 8. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.037
  Пол:
  Женски
  Шиндре ти си ? |(
   
  На Avokado, YoungandBeautiful, EvAngelos и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Мислиме дека нема потреба на форумов да прашуваш дали да се е*аваш со некој, особено оти си возрасна, сингл жена.
   
  На Alianna, ku4ence, Lolipop23 и 18 други им се допаѓа ова.
 10. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.037
  Допаѓања:
  55.015
  Пол:
  Женски
  Couldn't agree more.


  Сакаш секс? Кажи му, договорете време и место - as simple as that.

  Мислиш дека после 15 години врска веќе не си привлечна? Грешка си, секоја жена е привлечна на свој начин и сосема е нормално и очекувано некој тип да сака да имате секс.

  Очекуваш поинаков третман? Очекуваш врска? Очекуваш романтики? Очекуваш секс па да те бара после тоа да одите на кафе и да елаборирате за прекрасното зајдисонце? Јок, штом после неколку муабети сте стигнале до тема секс, најверојатно типот сака само секс. Тип кој сака врска првин ќе те покани на кафе да види дали ви оди муабетот. Не дека има шаблон, може и од секс да дојде до врска, ама во пракса тоа се случува ретко.

  Каков е тој подалечен пријател? Може да е познаник само, пријател и другар дефинираат нешто друго, ама не и секс-партнер.

  Не си добила покана да леташ на Месечината или да го истражуваш Марс. За секс правиме муабет.
   
  На YoungandBeautiful, SexiLy, lunchy и 18 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  42.124
  Пол:
  Женски
  Aко сакаш договори се со него кажи му сакам секс со тебе договори место, време и завршена работа
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  (facepalm) Ти, со 15 години врска зад себе, а 85% членови овде помлади од тебе, со сиот памет дојде од нас да примаш совети за твојот сексуален живот.
   
  На celineparis, Lianna Anna, Antebellum и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Па после 15 години врска сигурно не и е дојдено до симнување ѕвезди и држење за рака, ако си имаш потреби терај си само за секс, само да не дознае после цел град па да биде нисам знајала.
   
  На Outlook, celineparis, mira.mira и 2 други им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.742
  Допаѓања:
  136.320
  Пол:
  Женски
  Девојката сигурно има над 30+ години. Желбата за секс е индивидуална и за тоа никој не одлучува. Ако сакаш да се препуштиш на таква авантура тогаш препушти се.
  Инаку никој не може да ти кажува и да донесува одлуки место тебе.
   
  На Skorpija25 и Dadusicka им се допаѓа ова.
 15. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.200
  сеа ке им пишам смс на сите другарки у стилот сакам да те дупам да видам колку нови вакви теми ке се отворат :D
  null
   
  На cresa-jagoda, Arthur, daylight и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  25.642
  Пол:
  Женски
  Штом си била во врска долга 15 години значи дека веќе си зрела искусна женска и стварно нема потреба да се мислиш околу тоа дали треба или не треба да имаш секс со некој кој ти е привлечен. Направи си го меракот ако толку сакаш па и да не успеете понатаму, и двајцата ќе си доживеете задоволство плус. А и не ти е близок пријател така да нема потреба да се замараш околу тоа дека би го изгубила.
   
 17. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  67.517
  Пол:
  Женски
  Абе ние колку се замараме со типкава ,а таа ја нема да се изјасни сакала секс со близок пријател е па имај си и ти и ние раат да си бидеме ...
   
  На ЕденЧлен, daylight, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Aquamarine93

  Aquamarine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2016
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  3.744
  Пол:
  Женски
  Никогаш не ми било јасно морализирање на тема секс. :D Глумење девственост во реален живот, разбирам до некаде, заради притисок од околината ама на форум некако ми нема логика. :D
  Типкава до сега сигурно и си го направила меракот, така да нема просотор за дискусија повеќе. :~: :rofl:
   
  На BoyL и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Ако ти се секса, оди и сексај се, од кого бараш дозвола и зошто?
  Уште подобро ако е подалечен пријател, нема тука многу што да се изгуби дури и ако работата не профункционира како што си се надевала. Ако ви чини сексот, сексајте се и даље, ако не ви чини чао пријатно и готово.
   
  На Аце989, Tajnaotrovna, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.