1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со претпоставен на работа

Дискусија во 'Секс' започната од Sandra-Di, 11 декември 2009.

  1. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Znaci stvarno ste udreni :D (vo pozitivna smisla) Sekoja cest na hrabrosta, ama jas takvo nesto ne bi imala hrabrost da napravam ednostavno ne se dozivuvam taka..... :D
     
  2. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Uzivajte bre devojki na kraj toa ke ni ostane ubav spomen da imas nekoja prikazna za vnuci kako baba bila losa devojka :D
    Ama so pamet dobro da se skrie ako e nesto nedozvoleno .
     
    На mummymummy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    imav eden profesor samo sto se vrabotii i mnooogu si se svigavme ama ne se sluci nisto poveke od nevin baknez koj sekako se sluci odkako prestana da mi predava ... :) nisto posebno no nikogas nema da go zaboravam :D
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    luda ideja :D vozbudliva :roll: a i zasto da ne? ha haha ha
     
  5. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Ti malecka nas ne zezas taka? pa kako ti ako si dete od 15 god si stignala tolku da naprajs profesor da smuvas pa i i trudna da ostanes posle vrska od 2-3 god a pred nego i drug decko??????????????????????? pa od kolku go si ti seksualno aktivna od 12? Izvini vaka ama imam custvo deka ili lazes ili si postara neli? :D :D :roll:
     
  6. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Абе женски, кај отиде malecka15??? Баш видов дека последниот коментар беше наменет за неа, па викам ајде да си прашам. А и некако сите ја нападнавте многу, па ја исплашивме изгледа. :P Malecka15 ако сеуште го посетуваш форумов пиши ни што има ново, што направи со бебенцето? Позз***
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Не за џабе е речено, кај што го вадиш лебот, не го вади алатот...
    Јас си имам принцип, со колеги никако во врска! Од една страна, кога бев со колега (на факс) ми се згорчи животот, ама од друга страна па, да го гледам по цел ден, и на работа и дома, ќе ми згорчи, па ќе го отерам у ПМ :lol: :lol:

    А она, за врска меѓу студент и професор, ученик и професор... е тоа може да има сериозни последици, ама од друга страна, може и да заврши убаво :D
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па мене сегашниот дечко ми беше колега од работа :lol: Сега веќе не работиме заедно, ама ете ние си останавме заедно :D
     
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mislam deka dodeka rabotite zaedno,so kolega ili pretpostaven, ili dodeka ucis so profesor,ne e ubavo da zapocnuvas vrska,zaso moze da vi smeta na rabotata i da izgubis rabotno mesto,ili ako se skarate,prekinete a seuste rabotite zaedno posle moze da ti se odmazdi nekako,da ti nasteti,i da ne napravi nisto,dovolno e sto ke vladee negativna atmosfera..a so profesor toe e zabraneto,moze rabotata da si ja izgubi ako se doznae..ali ljubovta ne bira kade ke te strefi..ali moe mislenje e dokolku moze da sprecis,spreci e sea veke ako nemoze togas bidi sizik na rizik i spremna za posledicite :D
     
  10. skopjanka0923

    skopjanka0923 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    тешко е девојки многу! хаха. такви средени,пицнати,прави господини. Да го земеш,да го грабнеш и да не го пуштиш :)
     
    На Снегулк@23 и ljubicicaa им се допаѓа ова.
  11. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Јас и дечко ми сме колеги на работа :rofl:
    убафко си е , ама понекогаш ми смета што сме по 8 саати заедно

    П.С. а најинтересно е што луѓево од работа знаат па, тетките постари уште онака си потпрашуваат до кај сте, кога свадба ....... :rofl: :rofl: :rofl: , ама не ми смета
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    и јас така би играла
    хехехеххехехехеххееххеех:DDDD
     
  13. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    ... е најбрзиот начин до унапредување ;)

    :D :D :D
     
    На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
  14. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Донесоа закони за ова, каде што ова е незаконски. Нормално, за него...

    Премногу е голем ризикот за него да биде со подредена, затоа што ако после некоја година недајбоже се распадне врската, он иде у затвор. Никој не вреди за тој ризик.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421

    Погрешна ти е информацијата, во македонското законодавство такви одредби не постојат во ниту еден закон, а на крајот на краиштата ( доколку би постоеле вакви одредби ) тоа би било во тотална спротивност со Законот за сречување од дискриминација :rofl: :rofl: :rofl:
     
  16. bella01

    bella01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    18
    Хммммммм сeкс со претпоставен.... Дефинитивно НЕ!!!
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога ке ми текне дека прва година на студии, се загледа во мене професорот по Англиски, и уште инсистираше дома да ме донесе со својот автомобил (Албанец беше) нема шанси, па после дознав дека направил накоја грешка па го избркале од работа :$

    во трета година ми предаваа татко и син, арно ама синот некако чудно ме гледаше(секако беше женет)
    во земја пропагав од срам кога требаше да одговарам кај него, а срам ми беше да ја бранам семинарската кај него во канцеларија, секако не се случи ништо јас не би си дозволила, оти да ме избркаа од факс заради професор НЕМА ШАНСИ :!:
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mummymummy

    mummymummy Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    i da imas nesto so kolega ili pretpostaven mnogu e bitno kako ponataka ke se odvivaat rabotite.ako se prestane spontano ili na dobar nacin,ne gledam pricina zosto toa bi stetelo na rabotata ili rabotnoto mesto.zboruvam od iskustvo.so kolega se maftavme 2 godini,zabraneto ni bese,ama funkcioniravme,se se prekina a nie stanavme uste pobliski,ostanavme najdobri prijateli.
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Па со користење на тоа што го имаме во главата. :) Само животните скокаат кога ќе се напалат, ние луѓето треба да размислиме малку и да се воздржиме. :)
     
    На Traveler91, Desi1991k, shz и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Ако е за поголема плата или подобра работна позиција НИКОГАШ.
    Не би си го дозволила тоа, а ако ме привлекува физички и ми се допаѓа тогаш МОЖЕБИ и би имала нешто.И ако не е женет фала богу.
    И ако остане во тајност секако, на работа ништо како да не било и строго професионален одност.Без затварања по лифтови, канцеларии или тоалети.
    Или не знам допирања под маса ова она.Не почитувам такви работи.
     
    На Traveler91 и Desi1991k им се допаѓа ова.