Секс со претпоставен на работа

Дискусија во 'Секс' започната од Sandra-Di, 11 декември 2009.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Znaci stvarno ste udreni :D (vo pozitivna smisla) Sekoja cest na hrabrosta, ama jas takvo nesto ne bi imala hrabrost da napravam ednostavno ne se dozivuvam taka..... :D
   
 2. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Uzivajte bre devojki na kraj toa ke ni ostane ubav spomen da imas nekoja prikazna za vnuci kako baba bila losa devojka :D
  Ama so pamet dobro da se skrie ako e nesto nedozvoleno .
   
  На mummymummy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  129
  imav eden profesor samo sto se vrabotii i mnooogu si se svigavme ama ne se sluci nisto poveke od nevin baknez koj sekako se sluci odkako prestana da mi predava ... :) nisto posebno no nikogas nema da go zaboravam :D
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  luda ideja :D vozbudliva :roll: a i zasto da ne? ha haha ha
   
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Ti malecka nas ne zezas taka? pa kako ti ako si dete od 15 god si stignala tolku da naprajs profesor da smuvas pa i i trudna da ostanes posle vrska od 2-3 god a pred nego i drug decko??????????????????????? pa od kolku go si ti seksualno aktivna od 12? Izvini vaka ama imam custvo deka ili lazes ili si postara neli? :D :D :roll:
   
 6. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68
  Абе женски, кај отиде malecka15??? Баш видов дека последниот коментар беше наменет за неа, па викам ајде да си прашам. А и некако сите ја нападнавте многу, па ја исплашивме изгледа. :P Malecka15 ако сеуште го посетуваш форумов пиши ни што има ново, што направи со бебенцето? Позз***
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.281
  Пол:
  Женски
  Не за џабе е речено, кај што го вадиш лебот, не го вади алатот...
  Јас си имам принцип, со колеги никако во врска! Од една страна, кога бев со колега (на факс) ми се згорчи животот, ама од друга страна па, да го гледам по цел ден, и на работа и дома, ќе ми згорчи, па ќе го отерам у ПМ :lol: :lol:

  А она, за врска меѓу студент и професор, ученик и професор... е тоа може да има сериозни последици, ама од друга страна, може и да заврши убаво :D
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.798
  Допаѓања:
  46.684
  Пол:
  Женски
  Па мене сегашниот дечко ми беше колега од работа :lol: Сега веќе не работиме заедно, ама ете ние си останавме заедно :D
   
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  mislam deka dodeka rabotite zaedno,so kolega ili pretpostaven, ili dodeka ucis so profesor,ne e ubavo da zapocnuvas vrska,zaso moze da vi smeta na rabotata i da izgubis rabotno mesto,ili ako se skarate,prekinete a seuste rabotite zaedno posle moze da ti se odmazdi nekako,da ti nasteti,i da ne napravi nisto,dovolno e sto ke vladee negativna atmosfera..a so profesor toe e zabraneto,moze rabotata da si ja izgubi ako se doznae..ali ljubovta ne bira kade ke te strefi..ali moe mislenje e dokolku moze da sprecis,spreci e sea veke ako nemoze togas bidi sizik na rizik i spremna za posledicite :D
   
 10. skopjanka0923

  skopjanka0923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  тешко е девојки многу! хаха. такви средени,пицнати,прави господини. Да го земеш,да го грабнеш и да не го пуштиш :)
   
  На ljubicicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  411
  Јас и дечко ми сме колеги на работа :rofl:
  убафко си е , ама понекогаш ми смета што сме по 8 саати заедно

  П.С. а најинтересно е што луѓево од работа знаат па, тетките постари уште онака си потпрашуваат до кај сте, кога свадба ....... :rofl: :rofl: :rofl: , ама не ми смета
   
 12. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  и јас така би играла
  хехехеххехехехеххееххеех:DDDD
   
 13. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  ... е најбрзиот начин до унапредување ;)

  :D :D :D
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 14. aleknovy

  aleknovy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  188
  Донесоа закони за ова, каде што ова е незаконски. Нормално, за него...

  Премногу е голем ризикот за него да биде со подредена, затоа што ако после некоја година недајбоже се распадне врската, он иде у затвор. Никој не вреди за тој ризик.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  411

  Погрешна ти е информацијата, во македонското законодавство такви одредби не постојат во ниту еден закон, а на крајот на краиштата ( доколку би постоеле вакви одредби ) тоа би било во тотална спротивност со Законот за сречување од дискриминација :rofl: :rofl: :rofl:
   
 16. bella01

  bella01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  18
  Хммммммм сeкс со претпоставен.... Дефинитивно НЕ!!!
   
 17. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  кога ке ми текне дека прва година на студии, се загледа во мене професорот по Англиски, и уште инсистираше дома да ме донесе со својот автомобил (Албанец беше) нема шанси, па после дознав дека направил накоја грешка па го избркале од работа :$

  во трета година ми предаваа татко и син, арно ама синот некако чудно ме гледаше(секако беше женет)
  во земја пропагав од срам кога требаше да одговарам кај него, а срам ми беше да ја бранам семинарската кај него во канцеларија, секако не се случи ништо јас не би си дозволила, оти да ме избркаа од факс заради професор НЕМА ШАНСИ :!:
   
  На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mummymummy

  mummymummy Активен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  i da imas nesto so kolega ili pretpostaven mnogu e bitno kako ponataka ke se odvivaat rabotite.ako se prestane spontano ili na dobar nacin,ne gledam pricina zosto toa bi stetelo na rabotata ili rabotnoto mesto.zboruvam od iskustvo.so kolega se maftavme 2 godini,zabraneto ni bese,ama funkcioniravme,se se prekina a nie stanavme uste pobliski,ostanavme najdobri prijateli.
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.429
  Допаѓања:
  46.666
  Пол:
  Женски
  Па со користење на тоа што го имаме во главата. :) Само животните скокаат кога ќе се напалат, ние луѓето треба да размислиме малку и да се воздржиме. :)
   
  На Desi1991k, shz, LUCI 99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.126
  Допаѓања:
  17.361
  Пол:
  Женски
  Ако е за поголема плата или подобра работна позиција НИКОГАШ.
  Не би си го дозволила тоа, а ако ме привлекува физички и ми се допаѓа тогаш МОЖЕБИ и би имала нешто.И ако не е женет фала богу.
  И ако остане во тајност секако, на работа ништо како да не било и строго професионален одност.Без затварања по лифтови, канцеларии или тоалети.
  Или не знам допирања под маса ова она.Не почитувам такви работи.
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.