1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс со професорот

Дискусија во 'Секс' започната од Pinkbow, 21 октомври 2012.

 1. Pinkbow

  Pinkbow Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Девојки помагајтее... На факултет имам еден млад (32) професор, пред една година бевме заедно на забава, и двајцата испивме малку повеќе од што треба и заврсивме во кревет. Од тогаш се гледаме многу често и уживаме кога сме заедно. Проблемот е во тоа што мислам дека почнав да се заљубувам, а несакам / не смеам. Незнам како да се оддалечам од него кога секој ден се гледаме на предавања, а најмалку 2 пати неделно на само. Имам уште една година за да дипломирам. Ве молам дајте некој совет...
   
 2. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  е ако де шо ти смета професоротсега ти учи си го факултетот а на само е***ај си се со професорот не мења ствар тоа
   
 3. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  723
  Со кој професор си била? :) На кој факултет предава? :) Дефинитивно си направила нешто лудо... колку години имаш? 22-23? Не е ништо страшно тоа што он е 10 години постар од тебе, ама сепак професор-студентка не знам колку може да опстане тоа. Најдобро ќе биде да гледаш на тоа како авантура и да се обидеш да заборавиш.

  До сите вакви женски како тебе (не мислам ништо негативно), добро бе па кај ви е паметот на вас? Од толку слободни момци, вие ќе се фатите баш за тие што не треба. Брееееееееееее што суштества ќе бевте. ;) И после си трескате глава од ѕид, епа што кога вие си ги правите сите збрки и белји во животот.

  Мој совет: ако ти е толку убаво со тој професор, гледајте се, сексајте се, ама држете ја врската во тајност затоа што ако дознаат другите можеш да замислиш каков ремет ќе крка професорот од студентите, а можеби и ќе добие отказ. :P

  Абе уживај си слободно, мислиш некој се замара на факултет кој со кого се е*е, не сме више средно. ;) Прави што сакаш на крај краева твој живот. :D
   
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  25.599
  Пол:
  Женски
  ами ако и професорот и ти сте Single нема ништо лошо во тоа
   
 5. Pinkbow

  Pinkbow Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  И двајцата сме single ама јас и тој сме од различна вера и сепак сме 10 гидини разлика, затоа морам да ја прекинам врската на време (додека сеуште никој не дознам за нас). Само незнам какооо :(
   
 6. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  25.599
  Пол:
  Женски
  10 години не дека се многу или малце разлика,ама не се голема пречка.е сега тоа со верата..хмм... дали тебе или него ви смета што сте од различна вера?? или те плаши што ќе каже народот?? ако е за народот ич да не му се секираш,гледај да е човек,да ти е убаво со него и да се согласувате ти и тој,а се друго знаеш како ти е,свако чудо за 3 дана :)
   
 7. Pinkbow

  Pinkbow Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Искрено да ти кажам за народот воопшто не ми е грижа, незнам како би реагирале моите родители кога би дознале дека сум во сериозна врска со некој од друга вера. Мислам дека би имале и јас и тој многу проблеми.
   
 8. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  25.599
  Пол:
  Женски
  баш сношти гледав една емисија на ТВ,нешто слично на твојата ситуација ама улогиве сменети,таа беше професорка она е 27 год.а дечково 18 год.само што они имаа голема поткрепа и од двете семејства,ако те интересира за што зборувам побарај на нет за (Sarah Jones и Cody York)

  абе ако останеш само на авантура ОК,е сега ти велиш дека се заљубуваш,хмм.. дали имате вие двајца разговарано,што вели он сака врска? заљубен е и он?? ако тој сака да има сериозна врска со тебе и те сака не му се мисли многу,кога тогаш бурата ќе помине,ќе ги смирите родителите,а ако професоров сака само авантура а ти веќе си се заљубила тогаш е зезнато. земи разговарај со него види што сака тој Љубов или Авантура,па според неговиот одговор ќе знаеш дали да прекинеш или да се бориш понатаму.не ти е лесно те разбирам,но што и да одлучиш ти посакувам многу Среќа
   
 9. becky1

  becky1 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Od iskustvo ke ti kazam deka e mnogu tesko da se odrzi vrska od razlicna vera. Jas bev godina ipol vo takva vrska, mnogu se sakavm no na kraj moravme da prekineme samo zaradi toa sto mnogu gi povredivme roditelite, sepak niv najmnogu gi boli. A da ne zaboravime deka tuka bea i nasite prijateli koi nikogas ne kazaa, no sekogas pokazuvaa deka im smeta taa vrska.

  Moj sovet, ako mozes prekini na vreme, ako premnogu se zblizite i zaljubite eden vo drug mnogu potesko ke vi bide da ja prekinte taa vrska.
   
 10. Pinkbow

  Pinkbow Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0

  Проблемот е што јас не знам што точно сакам. Убаво ми е со него, уживам кога сме заедно, тој сака врска и за тоа сме разговарале повеќе пати, но мислам дека мене сеуште ми е рано за сериозна врска,тој е веќе зрела личност, а мене паметот уште ми лета. Го сакам но незнам дали сакам да сум во ВРСКА. Стравувам од тоа дека нема да можам да ги поднесам сите тие притисоци од нашите роднини, пријатели...
   
 11. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  25.599
  Пол:
  Женски
  тогаш прво расчисти си со самата себе,одлучи се што сакаш,точно е дека тој е зрела личност но и ти на 22 год.не си дете,еднаш кога си сигурна што сакаш ТИ,другото е лесно.вистина е дека родителите им мислат нај убаво на децата но не значи дека се секогаш во право, што значи и не мора секогаш да им угодуваме
   
  На An4e banance му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pinkbow

  Pinkbow Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Да можев да расчистам сама со себе и да знаев што сакам, мислам дека сега немаше да имам ниту еден проблем :) Ти благодарам многу за советите. Како и да е, што и да одлучам некој ќе мора да биде повреден. :worried:
   
 13. Ph0enix

  Ph0enix Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  325
  Е кога читам вакви „дешавки“, што за жал се во последно време многу почести, ми се губи „вербата“ во македонскиве девојки...

  И извинете до сите што сте и’ пишале дека 10 години не се битна разлика, но ако се земат предвид годините што моментално ги имаат двајцата, и тоа како се. Да имаа таа 40, тој 50, ајде, но 22 со 32?

  Девојко, ти имаш 22 години, си во најубавиот период во животот и период кога најмалку треба да стравуваш за верите и општествените положби на твоите партнери. Но од некоја (глупава) причина, си решила да се вплеткаш со некој што ти е претпоставен, ужива висок статус во општеството, е од друга вера и е 10 год постар од тебе. Што ако тој потсвесно бара девојка со која би се стабилизирал (сама велиш дека сака врска, а тебе очигледно ти е дојдено до интима и страсти)? Што ако се дознае за вас? Што ако верата почне да предизвикува проблеми во вашиот однос? И на крајот, и самата кажа, како би изреагирале твоите да дознаат? Се плашиш како ќе изреагираат зашто е од друга вера... А не те плаши реакцијата кога ќе дознаат дека ти е професор?

  Девојко, стави крај на апсурднава авантура и површното размислување, сврти се наоколу, имаш колку ти душа сака машки со кои можеш да се гледаш под далеку полесни околности!
   
  На Yipman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.083
  Допаѓања:
  11.227
  Се согласувам. И 10 години не се малку. Мене и 7 ми беа многу бидејќи партнерот кој е постар од вас 10 год има доста искуство со млади девојки , тој си знае што сака. Големи се шансите таквиот да те искористи и да те фрли. И плус ако ти е професор, и плус од друга вера, абе тука мали се шансите врската да опстане и плус ни самата не си сигурна што сакаш. На крај каша попара ќе биде. На време откажи се да не се каеш. Во твоја вера имаш еден куп машки со кои можеш да се забавуваш.
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  добро бе како си можела да спиеш со професорот :fubar:
  10 години постар од тебе и од друга вера плус :o :tmi:
   
 16. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.083
  Допаѓања:
  11.227
  Па не е смешно. Секоај девојка може имала таква фанатзија. И ние на 15 год имавме професор од 26 год што беше мачо, ама некоја да легнеше со него, што ќе добиеше. Човекот беше од друга националност, а иста вера, ама нескротлив, има неколку девојки во исто време, и што ќе се замара и врзува со детиште, на нас женските така ни се чини, а не е така.
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.997
  Пол:
  Женски
  Како прво, не е етички ваков однос професор-студент. Да, има многу случаи на успешни врски и бракови кои започнале на ваков начин, ама не за џабе има кодекс на однесување во било која образовна институција. Непридржувањето до правилата си носи свои последици ако дознае управата на факултетот. Значи, и двајцата знаете дека тоа што го правите не е во ред, барем не сè додека си студентка. Кога ќе дипломираш, можеш да правиш што сакаш и со кого сакаш.

  Како второ, разликата во годините. Тврдиш дека не си спремна за врска, зошто тогаш продолжуваш да се гледаш со него? Неизбежно е да се заљубиш во него, а најдобро ќе го избегнеш тоа ако прекинеш да контактираш со него приватно.

  Како трето, различната вероисповест ти пречи, поточно се плашиш од последиците што би ги имала поради тоа. Ако не си спремна да се соочиш со тие последици, тогаш не ни помислувај да го продолжиш ова со професорот. Мислам, џабе ти е да го сакаш до месечината и назад, ако нечие туѓо мислење те спречува да уживаш во љубовта.

  Не го знам професорот, не знам од кои причини е со тебе. Дали си му само авантура, дали сака сериозна врска и нешто повеќе или само си игра со тебе... ти на крајот ќе откриеш. Мој совет е да го прекинеш ова што поскоро, и во никој случај немој да бидеш насамо со професорот, дури ни на консултации.
   
 18. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  Од искуство ќе ти кажам дека разликата во годините не е никаква пречка се разбира доколку вас тоа не ви смета и јас имам 2годишна врска со професор(предаваше во истото училиште каде што учев само не ми предаваше мене) но тоа што е друга вера навистина е проблем и за тебе и за него и за вашите родители што ако дојди до тој степен да се земите и да имате деца? која вера тие ќе ја почитуваат? немој никако да почнуваш врска со него да не се каеш подоцна...откажисе додека е посовреме и не дозволувај никако да се заљубиш...
   
 19. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  168
  Зашто сама си го комплицираш животот? И онака е доволно комплициран...
   
 20. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  259
  Абе и она изгледа го има гледано.............. па сега си се филмува :rofl: