1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексoт како услов за вработување?

Дискусија во 'Канта' започната од Afrodita40, 16 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Afrodita40

  Afrodita40 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Како би реагирале доколку некој побара од вас да го сторите тоа?
  Би стегнале заби и би го сториле тоа во име на кариерата или не? Би го сториле само доколку работодавецот ве привлекува? Не би го сториле ни под разно?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.