1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Селена Гомез ( Selena Gomez )

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angel4e123, 13 јуни 2011.

 1. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  Селена Марие Гомез е родена на 22 јули 1992 година и е американска актерка и пејачка.Учествувала во главните улоги во телевизиски филмови: “Another cinderella story“ и“Princess protection program“. Таа ја направи нејзината театарска деби улога во филмот “Рамона и Бизус“. Нејзината кариера се проширила во музичката индустрија.Селена Гомез е водечки вокал и основач на поп бендот Selena Gomez & the Scene, со која има издадено два студио албуми, “Kiss & Tell“ и “A Year Without Rain“

  Вие што мислите за Селена?

  http://3.bp.blogspot.com/_tBO6IBkCuuA/S ... -gomez.jpg
   
  На Emma.A му/ѝ се допаѓа ова.
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ништо не мислам бе, ее. И ај доста отварате теми за вакви вана би пеачи, актери. Не ме интерисираат, а верувам никоја од феминките не ги занимат вакви селени, пиперовци, досадни сте со нив, Божее. Слушајте нешто асално, а не шит музика. :@

  И плус ич не е убава, грозна е.
   
  На TheSuperwoman, Rose96 и SunFlower94 им се допаѓа ова.
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Ja mwazam....mi go sobwa Bibew4o ;( ;( ;(
   
  На Someonespecial, Star19, s.t.a.r.s.h.i.n.e и 13 други им се допаѓа ова.
 4. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Абе више најубава |(
  глава- фудбалска топка


  а како пее ејјј ....и завидувам |(
   
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ајде и за оваа тема. |(
  Што да кажам, лигаво и препотентно створење, со Биберон савршени пар, и знам 2 песни пардон 3, и тој Рамона и Бизус го имам гледано.
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Бух, знам само една песничка, многу ми е заразна и некогаш бесно денсам на неа.
  http://www.youtube.com/watch?v=a_YR4dKArgo
  Тука во краденово спотче (White Stripes - Seven nation Army) ми е преслатка.
  Само не сфаќам , како покрај Leighton Meester она има поголема улога во Monte Carlo? :^)
   
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Каам ооооооооооооооооооооооон, зарем оваа тема заслужува?! |(

  Океј,не ја поднесувам.И неа,и така наречениот и дечко.
  Се плескаат се пустат,има слики како ја фаќа доле, и не признаваат дека се у врска.
  Мислам хелоу. да,ние секое сабајле пиеме една чаша нафта. :sun:

  Убава не е нешто,главата и е џоа гума од камион,се гледа дека има јаки рамена.

  Талент... па исто како дечко и, а и бетер, оваа никој не ја слуша и не сече вени по неа.
  И јако ти е ова :
  Ниту песна и знам,ниту сум ја видела во филм.Оф,до мене е,проста сум... :^)


  И така,се на се оценка 2/10.
  Ајт поздрав.

  П.С Уште сметам дека не заслужува тема.
   
  На TheSuperwoman, Lilly8 и Lov3 им се допаѓа ова.
 8. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  Ок!Нека се заклучи темата..!Но да кажам нешто:
  Незнам што толку ви пречи кај неа што сите зборувате лошо за неа!Секој си има свои особини!И таа и Џастин,и сите останати пеачи и пеачки,актери и актерки!Имаат мана!Никој не е совршен!Според вас,каква би требала да биде Селена?Таа има 18 години!Каков глас треба да има едно 18 годишна девојка?Да не речам девојче!И сите вие имате мана,како и таа.Кој е совршен?Господ!
  ЗАКЛУЧИТЕ ЈА ТЕМАТА,АМА ОВА ШТО ГО КАЖАВ ДА ГО ИМАТЕ НА УМ!
   
  На ANBelieberJB му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Де бре што се воспаливте толку, и јас не ја поднесувам, ама има некој што ја сака, чудо големо тема се отворило за неа, сега награда ќе и дадат сигурно, дај да ја заклучиме побрзо
   
 10. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Добро бе,мора сите да ја сакаме?


  Сакај си ја,сакај и ги особините.

  И да,ова посебно ќе го имам на ум,до смрт ќе го памтам, на смртна постела ќе му го кажам на маж ми,и он да го памти.И он на децата ќе им го каже,и они на смртна постела на децата ќе им го кажат.Е така. |(
   
  На stewart и LadyN им се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Ја како да не, грда ви била, сега сте баш ко цурине од Саут парк кога стигна новата згодна учителка и кога ја оговараа - „Е даааа убава е ама ти не знаеш како
  прди и колку смрди, ауууу
  :D
  Ах бре жени, не замислувам на пазар со плетени џемперчиња сите до една, со скрстени раце, покрај нас поминува некоја презгодна риба и сите во ист глас - е на шо личи со волку кратка сукња? Мајка има ли? Огледало? :)

  Што е битно впрочем дали е грда или не. Прашањето е која е Селена Гомез? Најсериозно. Не дека сакам да ги потценувам младите таленти, ама дали станува збор навистина за извонреден млад талент, или еден од производите на американската музичка продукција?

  Јас дознав за неа благодарение на Фемина да ви кажам право, односно на МТВ музичката телевизија. Гледам некое латино младо моме, на телевизија, во пустиЊа со моите обетки - епа не може! :devil:
  Си прашав на Фемина кое е момево и ми одговорија.

  Така да за Селена Гомез знам дека има....многу убави обетки :emo: :D

  Ете толку вреди да се спомне. Можеби во иднина ќе ме изненади, не велам не.
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Селена Гомнез, Гомез де заедно со сите Дизни ѕвезди им препорачувам да се пикнат во задникот на тој пто им плаќа да гракаат и да ја трујат публикава со некои песни во кои тонот Ре не можат да го испеат... За актерка сум ја видела во еден филм и лично ја споубаво глумам од неа, не ни знае да внесе некои чувства во улогата туку ми е како робот со она пискаво гласче. За пеење воопшто не ми се допаѓа ниту гласот,ниту песните. Жално што поради вакви „таленти“ некои вистински способни луѓе се во сенка.
   
  На TheSuperwoman му/ѝ се допаѓа ова.
 13. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Селена Гомнез, Џастин Педер, Мајли Циркус...преку глава ми е од такви новородени ѕвезди!! По нив лудуваат девојчиња и момчиња од 8 до 14 години, после тоа веројатно малку созреваат па им поминува меракот!!
  Што ли има во нив? Селена за мене е потполен анонимус, ниту и’ знам песна, ниту филм, ниту ништо!!
  А што е таа уствари? Актерка, пејачка, водителка, манекенка...? Пошто овие Дизниевиве јунаци се родени за во секоја струка во шоу-бизнисот! Абе само на тв да се.
  И наместо да се создаваат филмови од типот на Мики Маус и тоа да се омилените ликови на малите деца, се создаваат филмови како Хана Монтана и децата си замислуваат дека еден ден ќе бидат како неа... Е таква слика им се создава со новиве ѕвездички!!
   
  На stewart и Lov3 им се допаѓа ова.
 15. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Много ми е едвратна !! :puke: :puke: :puke: :puke:
   
 16. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Порано беше слатка,сега кога се фати со Биберов многу се лигават,се прават демек подобри од Бранџелина се |(
   
 17. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  Ова го најдив во коментар од едно видео на Селена,и мислам дека баш би одговарало на вашите коментари!

  Wow u think shes a whore , okay

  Are her boobs coverd ? yes
  Are her legs coverd ? yes
  is her belly coverd ? yes
  Is she posing like a porn star ?no
  Is she wearing a bikini ? no
  Has she got fake boobs ? no
  Has she got a fake nose ? no
  See my point by any chance ?
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  И што има тука врска, кога НЕ ЗНАЕ ДА ПЕЕ? |(
  Реално гледано многу е крш. Колку сака нека е убава, згодна и сл. нема убави песни и глас.
  Подобро да ми донесат порно ѕвезда со вештачки гради, цела гола и да можам да направам куп Лего коцки за деца, ама да пее убаво и да има добри песни би ја слушала. Случајов е крајно спротивен и муабетов не држи вода.
  А верувам дека е многу глупава, сметајќи според тоа кој и` е дечко.
  Крај на приказната.
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Селена е уште еден призвод на Дизни, за младата, речиси ретардирана младина во Америка.
  Сите тие Дизни глумици, пејачки и што уште не, имаат квалитет колку што јас имам осет за спорт.
  Значи ИЧ!! ВООПШТО!!
  И колку сакате вие помалите генерации величајте ги овие ликови, толку помалку сенс ќе имате за квалитетна музика, добар филм и вистинска ѕвезда.
   
  На Srekicka и Peperutka90 им се допаѓа ова.
 20. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  еве за сите што викаат дека и љубомориме , видете ја овде со светлуцавово фустанче ала к15 , како преубав игра и пее.....мислам ако можете да ја слушнете како пее, пошо нели има многу моќен глас па дури и фановите ја надвикуваат ...

  here you go :

  http://www.youtube.com/watch?v=qe1USkTpLSU

  - кој талент а? бреејј и ја сакам ваква да бидам...

  бтв за споредба еве ја снимената верзија

  http://www.youtube.com/watch?v=BzE1mX4Px0I