Селена Гомез ( Selena Gomez )

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angel4e123, 13 јуни 2011.

 1. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Тотално го променив мислењето за нејзе.
  Се загледав во Wizards of waverly place и морам да кажам дека многу ја бива за глума.Ама тоа што со Бибер е во врска е за тоа стварно голем минус :x.
   
 2. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Во фацата ми личи на крекач кога ќе види мува...
  Башка и префорсирана е "Zgodna curica je postala pre-hot" "Fashion diva" и такви наслови кои буквално ми буричкаат во дигестивниот систем.
  Се на се,антипатична,неталентирана Дизни ѕвездичка.
  Стандард Холивуд овие години. :wasntme:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Не можам да ја поднесам.
  Ко мртво пувало е. :?:
  Таков е изразот кај нас за ваквите личности.
   
 4. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Ќе биде водителка на ЕмТиВи наградите! Зоштооо мора секаде да ја има?! :x
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.664
  Допаѓања:
  9.715
  Пол:
  Женски
  Kако знаеш дека нешто не е во ред со светот?
  - Селена Гомез е водителка на MTV EMA'S . :headbang:  Не знам како од имиња како Џастин, Снуп-Дог, Кристина Агилера, па и Ева Лонгорија да ја ставам тука, стигнаа до Селена?????? КАКО????
   
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  ХУ-ХУ-ХУ од кај да почнам сеа :?: Ај вака Селена не ми е многу убава некако забите не ми се допаѓаат инаку и ми нема некој глас ама затоа има некои убави песни што ми се допаѓаат.Како на пр:Love you like a love song,The Scene,Who says,Hit the lights и други. И и ги слушам песничкиве ги лајкнувам. :*
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Песните сум и ги чула, но мислам дека многу повеќе ја бива за глума.А тоа што е со Бибер, мислам дека и ја донесе славата, а не личната кариера музичка/актерска
   
 9. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  сеуште се чудам како девојкава се појавила на сцена, ужасна е исто колку и нејзините песни !
   
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Селена не ја слушам,мислам не сум се потрудила до сега да ја слушам,но ќе биде и тоа.Инаку девојчето е навистина симпатично.
   
 11. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Немам некое посебно мислење за Селена и нејзиниот дотичен партнер, буквално ми е сеедно дали овој ја фатил за гз, или ја залапал овде-онде, рамнодушна на сензацијата околу нив како да се Јоко и Џон Ленон, ама песничкава ми е така фина, и ме расположува во задње време:

  http://www.youtube.com/watch?v=EgT_us6A ... r_embedded
   
 12. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Значи не дека многу ми се допаѓа и слично но сепак мислам дека добро пее а и глуми а прочитав во еден коментар тоа што е со биберот и е стварно голем минус!
   
 13. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Лигава е ама не ја мразам :)
  [​IMG][​IMG]
   
 14. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Не можам да мразам некој кој не сум запознала, ама девојкава не ми се допаѓа. Премногу е лигава нема ни Г од глас, можда има забавни песнички, ама не ја бива за пеење. Додека морам да признаам за глума е одлична. Мислам дека Дизни ја направи толку лигава и затоа повеќе ги почитувам лицата како Дакота Фенинг која уште од мала се прослави во сериозен филм со Том Круз и сеуште е на земја иако можеби има и повеќе пари од оваа. Ама тоа е...
   
  На s.t.a.r.s.h.i.n.e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  136
  Гпо3наааааааааа
  Од пеење нема појма
  Глупача
   
 16. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Не ја обожавам баш, баш, ама не се согласувам со тоа дека појма си нема од пеење.
  Чисто од радозналост имам изгледано неколку видеа и на оние настапи каде што нема толку гласна публика е сосема ОК, проблемот и е што е доста тивка и ја надвикуваат, ама сепак има далеку поужасни "пеачки" од неа.
  Овде пример ми е сосема ОК
  http://www.youtube.com/watch?v=JlHHJ2-AIzM
   
 17. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Можеби повеќето од вас ќе се зачудат ама омилена пеачка ми е :rofl: , девојката успеала во животот а вие кои ја нарекувате лигава на кое ниво сте... :^) немора да се заклучи темава за некои кои ја нејќат, ако ја нејќат нека не кометират на темва(ако им толку смета) има некој на кој не им смета :fubar: , :!: на пример јас
   

  Прикачени фајлови:

  • 4.jpeg
   4.jpeg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   141
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 18. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  10
  убава да. ама колку шо не знае да пеј то незнам. даа пеј убо ама ко ке пушти плејбек :)) а иначе немам ништо против неа и можи ќе се зачудите ама ги слушам и нејзините и песните на биберо. само заради текстот на некои песни. значи нема врска дали песната ја пеела Селена или Ријана туку текстот е важен! а за глас уште еднаш велам дека нема :devil:
   
 19. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.162
  Пол:
  Женски
  Ах ах,смрдла невидена |(
  Нема си појма од пеење,лигава ми е шо знам |(
  Демек имала тежок живот,скромна била,бла бла а сега ужива на јахти и се фаќа за гз со оној дечко и
  Нема којзнае колку добри песни,па и да има,тие сигурно нема да се слушаат во иднина
  Не ми се нафрлајте сеа вие Селенаторите (така се викат нејните фанови |(),ова е мое мислење за неа,и немам намера да го мењам :!:
   
 20. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Искрено не ја сакам Селена Гомез ама Who says и Hit the lights се стрварно многу убави песни а и претходно ме воодушеви кога беше на МТВ ЕМА наградите онака али не ја обожавам многу...:)