1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семејна трагедија за време на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од westt, 29 април 2016.

 1. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Znam deka e dosta bolna tema i deka mnogumina od nas ja imaat pocustvuvano na svoja koza.
  Zavcera drugarka mi go zagubi svojot soprug 22 godisen silen maz. Dodeka srekno i so netrpenie cekaa da stigne na ovoj svet malata princeza se sluci nesto strasno sto za mig go zagubija svojot soprug i iden tatko. Devojceto e skrseno a voedno i bremena ve molam za sovet neznaeme sto da pavime so nea postojano objavuva fotografii od mazot i.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.191
  Утеха за ова за жал не постои,што и да направиш и кажеш болката ке остане вечна,само биди до нејзе да не направи она некоја глупост да посегне по нејзиниот живот.Господ нека и е на помош,од што починало момчето?
   
  На galapce, sugarlips, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Момчето беше пренесено во болница после несреќа и за жал не се разбуди од кома.
   
 4. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  772
  Потресно. :( Не значи дека доколку постојано објавува слики од него дека е во очајна состојба и дека ќе направи нешто лошо. Да тонеш во болка и да научиш да живееш со неа се две различни работи. Бидете покрај неа додека е бремена и во првите месеци (не знам колку сте блиски) со детето, мислам дека со текот на времето ќе се оправи ако за никој друг, заради детенцето. Првата година е најтешка (6 месеци до година, зависи), ова според мое индиректно искуство, така што бидете тука за неа тој период.
   
 5. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Денот кога почина мажот и жената почна да објавува на фб статуси ден по погребот почна даа ги споделува сите негови фотографии, Нормално дека е потресена 6 месеци бремена а само 20 години има. Постојано има луѓе до неа .
   
 6. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.191
  Жално и штета што згаснал млад живот,за жал сум осетил загуба на близок и тоа родител.Утеха не постои за тоа,не постои зборови што можат да ја ублажат таа болка.Човек во такви моменти не е свесен за самиот себеси,а не поготово во ситуацијата каква што е другаркати.

  Биди до нејзе колку што можеш помагај све што можеш,едино само така можеш да помогнеш.
   
  На galapce и elimkd им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.579
  Допаѓања:
  155.733
  Пол:
  Женски
  Значи таа возраст колку мене ... леле.
  Бог да го прости.
  Како што беше кажано погоре, бидете покрај неа, ова е преголема болка ама колку толку ќе има сила ради бебето кога ќе се роди. Ќе биди повеќе концентрирана кон малото и нема толку да биди концентирана кон тоа што се случило. Тоа не значи дека болката ќе ѝ згасни, едноставно децата си имаат своја магија.
  Само бидете покрај неа сега, постојано кога ѝ требате.
  :(
   
 8. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  4.800
  Пол:
  Женски
  Жално ... оставете ја да тагува. Јас немав време ни да тагувам, нека си објавува и слики и плачење ... жално, нека ја чува Бог сега само и неа и детето. Не ја оставајте сама барем првите месеци после секој по својот пат (нормално е тоа), нејзиното тек доаѓа. А сликите со години ќе си ги објавува се додека не почне таа утеха премногу да боли.
   
  На Dust, theowndemon и anakonda88 им се допаѓа ова.
 9. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.341
  Допаѓања:
  8.111
  Пол:
  Женски
  Зошто отварате вакви потресни теми?
  Мислам која е целта на темава???
  Неможам да сватам од каде потреба за споделување ваков настан на форум...

  П.С.
  И ја посакувам целата сила на овој свет за да го преброди сето случување.Се надевам дека бебчето ке и мами многу насмевки и ке и ја олесни колку толку ситуацијата.
   
  На galapce, SuperGirl24, mariz и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  4.800
  Пол:
  Женски
  Остави, животот не е само насмевки и сл. секој на свој начин се справува со нештата. Се' ќе се среди. За утеха, 11 години денес е :
   
  На galapce, Abeja, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 11. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  Остани силна како што си , болката никогаш нема да престане .... Ти ја посакувам целата срека на светов <3 :*
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.947
  Пол:
  Женски
  Биди покрај неа и зборувај и зошто секој некој изгубил или ќе изгуби во иднина, таков е животот, сите си мислиме дека тоа нас нема да ни се случи, но се случува... Покажи и ја светлата страна во нејзината темнина, носи негов плод, негово сеќавање за цел живот, дека саканиот ќе живее преку тоа дете, низ очите на тоа малечко ќе го гледа саканиот ...
   
  На Arthur и theowndemon им се допаѓа ова.