1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семејна трагедија за време на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од westt, 29 април 2016.

  1. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Znam deka e dosta bolna tema i deka mnogumina od nas ja imaat pocustvuvano na svoja koza.
    Zavcera drugarka mi go zagubi svojot soprug 22 godisen silen maz. Dodeka srekno i so netrpenie cekaa da stigne na ovoj svet malata princeza se sluci nesto strasno sto za mig go zagubija svojot soprug i iden tatko. Devojceto e skrseno a voedno i bremena ve molam za sovet neznaeme sto da pavime so nea postojano objavuva fotografii od mazot i.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Утеха за ова за жал не постои,што и да направиш и кажеш болката ке остане вечна,само биди до нејзе да не направи она некоја глупост да посегне по нејзиниот живот.Господ нека и е на помош,од што починало момчето?
     
    На galapce, sugarlips, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Момчето беше пренесено во болница после несреќа и за жал не се разбуди од кома.
     
  4. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    Потресно. :( Не значи дека доколку постојано објавува слики од него дека е во очајна состојба и дека ќе направи нешто лошо. Да тонеш во болка и да научиш да живееш со неа се две различни работи. Бидете покрај неа додека е бремена и во првите месеци (не знам колку сте блиски) со детето, мислам дека со текот на времето ќе се оправи ако за никој друг, заради детенцето. Првата година е најтешка (6 месеци до година, зависи), ова според мое индиректно искуство, така што бидете тука за неа тој период.
     
  5. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Денот кога почина мажот и жената почна да објавува на фб статуси ден по погребот почна даа ги споделува сите негови фотографии, Нормално дека е потресена 6 месеци бремена а само 20 години има. Постојано има луѓе до неа .
     
  6. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Жално и штета што згаснал млад живот,за жал сум осетил загуба на близок и тоа родител.Утеха не постои за тоа,не постои зборови што можат да ја ублажат таа болка.Човек во такви моменти не е свесен за самиот себеси,а не поготово во ситуацијата каква што е другаркати.

    Биди до нејзе колку што можеш помагај све што можеш,едино само така можеш да помогнеш.
     
    На galapce и elimkd им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.578
    Допаѓања:
    155.704
    Пол:
    Женски
    Значи таа возраст колку мене ... леле.
    Бог да го прости.
    Како што беше кажано погоре, бидете покрај неа, ова е преголема болка ама колку толку ќе има сила ради бебето кога ќе се роди. Ќе биди повеќе концентрирана кон малото и нема толку да биди концентирана кон тоа што се случило. Тоа не значи дека болката ќе ѝ згасни, едноставно децата си имаат своја магија.
    Само бидете покрај неа сега, постојано кога ѝ требате.
    :(
     
  8. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Жално ... оставете ја да тагува. Јас немав време ни да тагувам, нека си објавува и слики и плачење ... жално, нека ја чува Бог сега само и неа и детето. Не ја оставајте сама барем првите месеци после секој по својот пат (нормално е тоа), нејзиното тек доаѓа. А сликите со години ќе си ги објавува се додека не почне таа утеха премногу да боли.
     
    На Dust, theowndemon и anakonda88 им се допаѓа ова.
  9. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    8.111
    Пол:
    Женски
    Зошто отварате вакви потресни теми?
    Мислам која е целта на темава???
    Неможам да сватам од каде потреба за споделување ваков настан на форум...

    П.С.
    И ја посакувам целата сила на овој свет за да го преброди сето случување.Се надевам дека бебчето ке и мами многу насмевки и ке и ја олесни колку толку ситуацијата.
     
    На galapce, SuperGirl24, mariz и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Остави, животот не е само насмевки и сл. секој на свој начин се справува со нештата. Се' ќе се среди. За утеха, 11 години денес е :
     
    На galapce, Abeja, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Остани силна како што си , болката никогаш нема да престане .... Ти ја посакувам целата срека на светов <3 :*
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Биди покрај неа и зборувај и зошто секој некој изгубил или ќе изгуби во иднина, таков е животот, сите си мислиме дека тоа нас нема да ни се случи, но се случува... Покажи и ја светлата страна во нејзината темнина, носи негов плод, негово сеќавање за цел живот, дека саканиот ќе живее преку тоа дете, низ очите на тоа малечко ќе го гледа саканиот ...
     
    На Arthur и theowndemon им се допаѓа ова.